Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
У суботу 8-го вересня у Бердичеві – Турнір Лонського!
Chatbox назар мазурець
:champion: :champion: :champion:
Time 19:07 - 07-09-2018
Вийшов із лазні – потрапив під машину
Chatbox Максим Семенюк
Это все тупое враньё ! Человек ...
Time 21:15 - 02-09-2018
Чи зникне 20 приміських маршрутів через складнощі у «Бердичівському АТП-11837»?..
Chatbox Василь Недзельськи...
ТИ ЧМО !!!
Time 00:23 - 23-08-2018
«Наш піт береже піхоти кров»: 26-а артбригада презентувала збірку поезій
Chatbox Сергій Ярошовець
Вона приходить, коли їй забагне ...
Time 22:38 - 15-08-2018
«Прибрався уранці – прибери свою планету…»
Chatbox Олена Лук'янюк
Так, на жаль, не все умістив сю ...
Time 19:34 - 03-08-2018
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

Бердичівляни з особливими потребами приймали вітання з Днем інваліда

Time Додано: понеділок, 06 груд. 2010, 06:00 ( майже 8 років назад )

Не лише гучні й веселі свята збирають повні зали народу: чимало бердичівлян прийшло до міського Палацу культури, аби відзначити день, коли згадують людей, які втратили найдорожче — здоров’я. 3-го грудня як ніколи багато говорять про милосердя та про те, наскільки важливою є підтримка інвалідів. Ці люди пройшли через десятки нелегких випробувань. Те, що вони відчувають і долають щодня виявилося б, напевне, не кожному здоровому під силу. Але інвалідам не звикати бути наполегливими й цілеспрямованими. Нехай слабким є їхнє тіло, та силою духу вони здивують будь-кого. Аби поруч із ними завжди були небайдужі люди, побажав бердичівлянам з особливими потребами заступник міського голови Іван Демусь. Посадовець переконаний: усі разом — міська влада, громадські організації, підприємства й пересічні громадяни — мешканці Бердичева зможуть полегшити життя своїм хворим землякам.

Бердичівляни з особливими потребами приймали вітання з Днем інваліда

Іван Демусь, заступник Бердичівського міського голови: “Вже стало гарною традицією у ці дні зустрічатися у колективах, у громадських організаціях, усім разом у цій залі, аби словом чи посмішкою підтримати одне одного. Як завжди міський голова підготував пайки для вас. Хтось їх вже встиг отримати, хтось зробить це найближчим часом, хтось отримає матеріальну допомогу. Ми розуміємо, що це — робота не одного дня, що це робота щоденна. Так, у місті багато робиться для того, аби людям з особливими потребами жилося комфортніше. Але ще багато чого потрібно зробити.”

У місті нараховується чимало організацій, що опікуються проблемами людей з особливими потребами. Їхніх керівників, активістів й простих членів міська влада відзначила грамотами й подяками. Естафету бердичівських посадовців перейняли представники району. Теплі слова й грамоти отримали інваліди і ті, хто за покликом серця працює пліч-о-пліч із ними, з рук керівника апарату Бердичівської РДА Анатолія Дранківського.

А що ж ті, на адресу яких, власне, й лунали побажання здоров’я, оптимізму й людського щастя? Вони й надалі продовжуватимуть робити все для того, аби повністю чи хоча б частково інтегрувати своїх підопічних до повноцінного суспільного життя. Так, як робить це серед інших перекладач бердичівської організації товариства глухих Катерина Решовська.

Катерина Решовська, перекладач-дактилолог БТО УТОГ: “Люди з вадами слуху не надто примітні у суспільстві, але ж у кожного з них своя доля і кожен потребує допомоги. Здебільшого те, що ми можемо надати — то соціальну допомогу. Без нас інваліди не підуть ані до лікарні, ані до нотаріуса, ані до суду у разі потреби. Ми — їхні “вуха”. Спробуйте закрити вуха і ви побачите, наскільки така людина обмежена у найпростіших речах.”

Навряд чи чисельні проблеми, що оточують життя інвалідів Бердичева мали б надію на розв’язання, якби не розуміння усіх труднощів міською владою. На цьому наголошували усі виступаючі. Завдяки міському голові та його команді, а також допомозі міської ради і небайдужих людей, громадські організації не втрачають впевненості у завтрашньому дні, адже свято завершиться, кажуть, і прийде звичайне повсякдення з усіма його проблемами, що їх у інвалідів ще вистачає.

Ніна Ковальчук, голова Союзу інвалідів Бердичева та Бердичівського району: “Нам дуже б хотілося, аби нам допомогли із зарплатою хоча б бухгалтеру. У неї стільки роботи, а вона ж так само інвалід і на групі. Що казати, нас розуміють, я можу багато сказати хорошого про людей. Дали ось нам по 50 грн. - і це вже допомога. Особливо дякуємо міській владі. За ініціативи міського голови нам виділили чудове приміщення.”

Чи не головна риса кожного з цих людей — оптимізм. А від нього до гарного настрою, як то кажуть, один крок. Цей крок у великій залі Палацу культури робили усі разом — хворі й здорові. Сцену з артистами Палацу ділили ті, хто, можливо ще кілька хвилин тому , дуже важко на неї збирався. Але зазвучала пісня, залунав вірш — і очі їхні загорілися особливим вогнем. Вогнем здоров’я й сили.

Автор: Олександр Єжель

Камера: Юрій Гавриш

Chatbubbles Коментарів: 0