Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
Освітяни Бердичева готові крокувати у новий навчальний рік!
Chatbox Татьяна
Для Директор школи (23.235.227. ...
Time 23:57 - 04-09-2017
Тротуарною плиткою вистеляють підхід до майбутньої дитячої поліклініки
Chatbox Вася Бакс
для Аноним (91.229.240.90) -моз ...
Time 22:45 - 04-09-2017
Освітяни Бердичева готові крокувати у новий навчальний рік!
Chatbox Батько
Погоджуюся з попереднім комента ...
Time 22:40 - 04-09-2017
Освітяни Бердичева готові крокувати у новий навчальний рік!
Chatbox Дядько
Моя дівчина,наразі дружина прац ...
Time 22:34 - 04-09-2017
На ріці Гнилоп’ять тривають роботи по заміні дюкерного переходу
Chatbox Местгый
А что за труба рядом, большего диаметра?
Time 19:23 - 04-09-2017
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

Бердичівляни вживають воду невідомого походження

Time Додано: вівторок, 06 жовт. 2009, 06:00 ( більше 8 року назад )

Природні струмки та джерела здавна слугували своєрідними постачальниками питної води. Люди їх оберігали від забруднення, тому що знали: вода в них чиста з неповторними смаковими, а часто — лікувальними властивостями. У сучасних умовах, коли якість водопровідної води бажає кращого, струмки та джерела користуються попитом у бердичівлян. Часто за цілюще природне джерело люди приймають те, що насправді ним не є. Як-от цю трубу у міській зоні відпочинку. Люди, які беруть тут воду кажуть: вона - зі скважини, а тому вживати її безпечно, або ж узагалі не знають походження рідини.

Бердичівляни вживають воду невідомого походження

Тетяна: «Сподіваємось, що це вода джерельна. Якась бабця говорила, що тут колись було джерело».

Що це за труба і яка вода з неї тече, у комунальних службах достеменно не знають. Припускають, що нею виходять стічні та дощові води з навколишніх вулиць. Але ж дзюркіт тут постійний і рідина на вигляд прозора.

З іншого боку, говорять фахівці, вода могла б витікати з дренажної системи сьомого будинку, що на провулку Піонерському. Могла б, якби система там була. Будинок не має дренажу, кажуть у першому жеку, і через це, до речі, у підвалах постійно вода.

Стоки до труби не потрапляють, вважають у санепідемстанції, це вода з підземного джерела. Але вживати її небезпечно.

Ольга Протасевич, зав. відділенням комунальної гігієни Бердичівської райСЕС: «Це несанкціоноване джерело, не можна назвати його джерелом водопостачання. Воду з нього не можна пити. Ніхто не знає його походження, ніхто не робив гідрогеології, ніхто його якість не контролює, і воно нікому не належить».

Якщо джерело невідомого походження, то за якість води у ньому ніхто не відповідає. А той, хто її вживає, робить це на власний ризик, наголошує лікар. Кілька разів воду із труби брали на аналіз.

Ольга Протасевич, зав. відділенням комунальної гігієни Бердичівської райСЕС: «Санітарні норми брали як для колодязної води, якість їм не відповідала. За хімічними показниками — багато нітратів, за бактеріогічними — є бактерії групи кишкової палички як у стічної води — 2380».

Окрім цього, у воді можуть бути солі важких металів, каже Ольга Протасевич, адже неподалік знаходяться автошляхи з великою кількістю транспорту. Наближеність ситуації до лейтмотиву відомої казки: «не пий - козлятком станеш», городян насторожує, але не зупиняє. Беруть, бо ця вода краща ніж та, що тече з-під крану. І після її вживання, кажуть, погіршення самопочуття не спостерігають.

Георгій: «Ми сюди приходимо, бо вода з-під крану буває з присмаком риби та каналізаційних мереж. Її використовуємо для споживання, а водопровідну — для побутових потреб».

Автор: Інна Покотилюк

Камера: Віталій Сінєльніков

Chatbubbles Коментарів: 0