Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
План зонування території Бердичева обговорили на слуханнях і затвердили на містобудівній раді
Chatbox Анатолий Шателюк
Важливо залучити до розробки та ...
Time 19:00 - 22-01-2018
Вбивство у Бердичеві: у загибелі жінки підозрюють її чоловіка
Chatbox Сергій Рудь
Такий чоловік, що скоїв вбивств ...
Time 21:41 - 21-01-2018
«Вітання із Бердичева» - ХІІ церемонія відзначення бердичівлян!
Chatbox Viktor Bessalitsk...
:boon:
Time 15:29 - 21-01-2018
Освітяни Бердичева готові крокувати у новий навчальний рік!
Chatbox Татьяна
Для Директор школи (23.235.227. ...
Time 23:57 - 04-09-2017
Тротуарною плиткою вистеляють підхід до майбутньої дитячої поліклініки
Chatbox Вася Бакс
для Аноним (91.229.240.90) -моз ...
Time 22:45 - 04-09-2017
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

Бердичівляни вшанували пам’ять загиблих в Афганістані

Time Додано: вівторок, 15 лют. 2011, 06:00 ( майже 7 років назад )

22 роки тому 15-го лютого Радянський Союз вивів війська з Республіки Афганістан, де майже десять років точилася кривава війна. Цього дня біля пам’ятника воїнам-інтернаціоналістам бердичівляни вшановують усіх солдатів, які полягли у бою і бажають здоров’я афганцям, які з честю виконали свій обов’язок і живими прийшли до батьків. Більше п’ятнадцяти тисяч людей втратив Радянський Союз за часи війни. А скільки хлопців та чоловіків повернулись додому пораненими, контуженими, інвалідами…

Бердичівляни вшанували пам’ять загиблих в Афганістані

Василь Мазур, Бердичівський міський голова: «Щороку 15 лютого всі ми збираємося на цьому місці, щоб подякувати за пам’ять, яка не знає втоми, яка, як свято, береже імена, події, дати. Збираємося, щоб подякувати за почуття обов’язку, який кожного дня кличе жити так, щоб і сьогодні бути прикладом честі, мужності і порядності. Жити за себе і за того хлопця, який не повернувся з чужого, але политого кров’ю наших земляків, поля бою.»

Богдан Степанюк за роки служби в Афганістані бачив багато крові, похоронив чимало друзів. Особливо згадує один випадок, що назавжди залишив глибокий слід у його солдатській душі.

Богдан Степанюк, учасник війни в Афганістані: «Останній мій афганський спогад: З Баграма на Зеленку є дорога. Виїжджаємо на асфальт — згорівший танк і 2 трупи. Мені змінював Мамедов Ілія Мамедович. Він теж служив у Берджичеві, але сам був з Абхазії. Ми з ним домовились, що у відпустці я приїду до Сухумі, і він мене пригостить натуральним домашнім чаєм. Я служив вже тут у піхоті, і приходить мені лист, що мій друг Ілія Мамедов загинув. У нього залишилось двоє дітей.»

Подібні розповіді про війну в Афганістані потрібно сьогодні доносити до молоді, вважають воїни-інтернаціоналісти. Адже саме наступні покоління повинні берегти історію їхніх батьків та дідів, пам’ятати цю трагічну дату — 15-те лютого.

Олександр Замлєлов, учень ЗОШ №12: «Що відчуваємо сьогодні ми, молодь? Радість і щастя, надію на мирне життя, без війни. Але найбільше ми відчуваємо біль. Біль за тими, кого втратили, за тими, хто не буде жити, кохати. Біль за тими, хто не дочекався з тієї війни своїх близьких: синів, чоловіків, батьків.»

По завершенні мітингу представники міської влади, афганці, їхні близькі та родичі поклали квіти до пам’ятника загиблим товаришам. Така традиція, запевнили на зібранні, існуватиме стільки, скільки у серцях людей житиме страшне слово “афган”.

Автор: Ніна Сільченко

Камера: Андрій Пеньківський

Chatbubbles Коментарів: 0