Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
Персональною виставкою зустрів своє 70-річчя художник Микола Романчук. Зі світлою душею та прагненням вперто працювати.
Chatbox Анатолий Ходорковс...
Николай, Поздравляю с Юбилеем и ...
Time 21:09 - 19-05-2018
Пропозиція скасувати рішення виконкому про встановлення тарифу на очистку стічних вод не набрала потрібної кількості голосів на 35-й сесії Бердичівської міської ради
Chatbox Наташа Быкова
Всі мешканці міста бігають у по ...
Time 16:44 - 01-05-2018
Якість очищення стічних вод у Бердичеві та районі підвищуватимуть у два етапи
Chatbox Олег Козловський
Замовлений репортаж , за кошти ...
Time 16:16 - 23-04-2018
Бердичів мистецький
Chatbox Виктор Гердель
Помню многих!!! Великолепная по ...
Time 18:13 - 04-04-2018
Центр розвитку сім’ї і дитини «Катафєйка» провів для дітей пасхальне свято
Chatbox Elena Demyanchuk
Вдячні за підтримку! Всім гарно ...
Time 18:41 - 02-04-2018
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

Бердичівляни вшанували пам’ять загиблих в Афганістані

Time Додано: вівторок, 15 лют. 2011, 06:00 ( більше 7 року назад )

22 роки тому 15-го лютого Радянський Союз вивів війська з Республіки Афганістан, де майже десять років точилася кривава війна. Цього дня біля пам’ятника воїнам-інтернаціоналістам бердичівляни вшановують усіх солдатів, які полягли у бою і бажають здоров’я афганцям, які з честю виконали свій обов’язок і живими прийшли до батьків. Більше п’ятнадцяти тисяч людей втратив Радянський Союз за часи війни. А скільки хлопців та чоловіків повернулись додому пораненими, контуженими, інвалідами…

Бердичівляни вшанували пам’ять загиблих в Афганістані

Василь Мазур, Бердичівський міський голова: «Щороку 15 лютого всі ми збираємося на цьому місці, щоб подякувати за пам’ять, яка не знає втоми, яка, як свято, береже імена, події, дати. Збираємося, щоб подякувати за почуття обов’язку, який кожного дня кличе жити так, щоб і сьогодні бути прикладом честі, мужності і порядності. Жити за себе і за того хлопця, який не повернувся з чужого, але политого кров’ю наших земляків, поля бою.»

Богдан Степанюк за роки служби в Афганістані бачив багато крові, похоронив чимало друзів. Особливо згадує один випадок, що назавжди залишив глибокий слід у його солдатській душі.

Богдан Степанюк, учасник війни в Афганістані: «Останній мій афганський спогад: З Баграма на Зеленку є дорога. Виїжджаємо на асфальт — згорівший танк і 2 трупи. Мені змінював Мамедов Ілія Мамедович. Він теж служив у Берджичеві, але сам був з Абхазії. Ми з ним домовились, що у відпустці я приїду до Сухумі, і він мене пригостить натуральним домашнім чаєм. Я служив вже тут у піхоті, і приходить мені лист, що мій друг Ілія Мамедов загинув. У нього залишилось двоє дітей.»

Подібні розповіді про війну в Афганістані потрібно сьогодні доносити до молоді, вважають воїни-інтернаціоналісти. Адже саме наступні покоління повинні берегти історію їхніх батьків та дідів, пам’ятати цю трагічну дату — 15-те лютого.

Олександр Замлєлов, учень ЗОШ №12: «Що відчуваємо сьогодні ми, молодь? Радість і щастя, надію на мирне життя, без війни. Але найбільше ми відчуваємо біль. Біль за тими, кого втратили, за тими, хто не буде жити, кохати. Біль за тими, хто не дочекався з тієї війни своїх близьких: синів, чоловіків, батьків.»

По завершенні мітингу представники міської влади, афганці, їхні близькі та родичі поклали квіти до пам’ятника загиблим товаришам. Така традиція, запевнили на зібранні, існуватиме стільки, скільки у серцях людей житиме страшне слово “афган”.

Автор: Ніна Сільченко

Камера: Андрій Пеньківський

Chatbubbles Коментарів: 0