Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
У суботу 8-го вересня у Бердичеві – Турнір Лонського!
Chatbox назар мазурець
:champion: :champion: :champion:
Time 19:07 - 07-09-2018
Вийшов із лазні – потрапив під машину
Chatbox Максим Семенюк
Это все тупое враньё ! Человек ...
Time 21:15 - 02-09-2018
Чи зникне 20 приміських маршрутів через складнощі у «Бердичівському АТП-11837»?..
Chatbox Василь Недзельськи...
ТИ ЧМО !!!
Time 00:23 - 23-08-2018
«Наш піт береже піхоти кров»: 26-а артбригада презентувала збірку поезій
Chatbox Сергій Ярошовець
Вона приходить, коли їй забагне ...
Time 22:38 - 15-08-2018
«Прибрався уранці – прибери свою планету…»
Chatbox Олена Лук'янюк
Так, на жаль, не все умістив сю ...
Time 19:34 - 03-08-2018
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

Бердичівляни вшанували пам’ять загиблих на війні шкіряників

Time Додано: п'ятниця, 07 трав. 2010, 06:00 ( більше 8 року назад )

Ось вже 29 років збираються бердичівляни біля пам’ятника працівникам Шкіроб’єднання ім. Ілліча, які не повернулися з фронтів Великої Вітчизняної. У 2008-му він знайшов чергове, і як сподіваються всі, останнє місце прописки: третій рік поспіль вклонитися загиблим шкіряникам усі бажаючі приходять до майданчика, що розташований на території 12-го ПТУ. У Бердичеві подвиг радянського народу ніколи не буде забутий, запевнили присутніх на мітингу керівники міста та депутати Бердичівської міської ради. Дорослі, на їхню думку, мають зробити все для того, аби молодь зберегла існуючі традиції.

Бердичівляни вшанували пам’ять загиблих на війні шкіряників

Василь Мазур, Бердичівський міський голова: “Ми прийшли сюди, аби сказати вам, що поважаємо вас, любимо та цінуємо і зробимо усе, аби так само вчиняли наші діти й онуки. Адже перемога, що її ви здобули, далася вам надзвичайно високою ціною. А взагалі мені дуже приємно приходити сюди до вас — до дружньої родини шкіряників.”

Олексій Ястремський, голова фракції БЮТ у Бердичівській міській раді: “Лише завдячуючи вам, над нами височіє мирне блакитне небо, ми сьогодні спокійно живемо. Ми ніколи цього не забудемо. Хочу подякувати вам за все, що ви робили у роки лихоліття... Бажаю, аби ще не одна весна посміхнулася вам і ви завжди приходили на це святе місце.”

Попри те, що з Дня Перемоги минуло 65 років, зізнаються ветерани, вони ще й досі згадують своїх бойових побратимів. Коли ти ділиш із другом останнього сухаря, годинами сидиш у мерзлому окопі, йдеш в атаку відчуваючи його плече, це неможливо забути. Особливо боляче згадувати, як поспіхом ховав товаришів на далекій та чужій землі.

Василь Ремізов, ветеран Великої Вітчизняної війни: “Мы часто спрашиваем себя: какими титаническими силами были наделены те люди, на которых свалилось то страшное лихолетье? В страшных схватках с врагом они не щадили себя: кидались на амбразуры, бросались со связками гранат под танки, таранили самолеты врага.”

На мітингу лунали численні слова подяки ветеранам та нарікання з приводу того, що нині у навчальній програмі училища вивченню історії Великої Вітчизняної відведено аж ... 15 уроків. І це при тому, що теперішні учні і так не надто відчувають усю велич і трагедію того часу. Але те, що керівництво 12-го училища вважає за честь опікуватися пам’ятником загиблим іллічівцям, вселяє у виступаючих надію: подвиг героїв не буде забуто.

Самі ж ветерани говорять словами поета: їх мало, але вони ще трохи посвітять людям орденами й медалями та зберуться за фронтовими ста грамами. А коли прийде час, потужно спалахнуть над усіма прощальним урочистим салютом.

Автор: Олександр Єжель

Камера: Юрій Гавриш

Chatbubbles Коментарів: 0