Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
Освітяни Бердичева готові крокувати у новий навчальний рік!
Chatbox :)
Дивно наші люди розуміють свобо ...
Time 00:30 - 05-09-2017
Освітяни Бердичева готові крокувати у новий навчальний рік!
Chatbox Татьяна
Для Директор школи (23.235.227. ...
Time 23:57 - 04-09-2017
Тротуарною плиткою вистеляють підхід до майбутньої дитячої поліклініки
Chatbox Вася Бакс
для Аноним (91.229.240.90) -моз ...
Time 22:45 - 04-09-2017
Освітяни Бердичева готові крокувати у новий навчальний рік!
Chatbox Батько
Погоджуюся з попереднім комента ...
Time 22:40 - 04-09-2017
Освітяни Бердичева готові крокувати у новий навчальний рік!
Chatbox Дядько
Моя дівчина,наразі дружина прац ...
Time 22:34 - 04-09-2017
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaЗолотий Сазан
Наша вода
Тут може бути Ваша реклама

Повідомлення

Бердичівляни вшанували пам’ять визволителів міста

Time Додано: середа, 05 січ. 2011, 06:00 ( майже 7 років назад )

5 січня бердичівляни відзначили 67-мі річницю звільнення міста від німецько-фашистських загарбників. Не дивлячись на морозну погоду, до Вічного вогню прийшло багато людей, аби вшанувати пам’ять воїнів, які загинули під час Житомирсько-Бердичівської операції 1944-го року, а також привітати ветеранів, які вижили у тих жахливих боях. Бердичів завжди урочисто святкує День перемоги, День партизанської слави і День визволення міста. Так буде продовжуватись і надалі, запевнив присутніх на мітингу заступник міського голови Іван Демусь.

Бердичівляни вшанували пам’ять визволителів міста

Іван Демусь, заступник Бердичівського міського голови: «Життя йде вперед, з’являється багато нового, сучасного. І це треба приймати як факт. Але є цінності, які не змінюються з часом, не зношуються і не старіють морально. Це — вірність, честь і мужність, порядність і всеперемагаючий святий патріотизм. Це не просто слова, це сказано про реальних людей. Вони такі цінності зробили сенсом усього свого життя, і довели їх переможну справу.»

Серед ветеранів, які щороку приходять на мітинг, були і ті, хто безпосередньо брав участь у визволенні Бердичева. Один з них — Микола Калинський. Він розповів усім про те, як нелегко місто дісталося червоноармійцям. Першими увірвалися до лігва німців бійці 44-ої гвардійської танкової бригади.

Микола Калинський, визволитель Бердичева«Їм довелося вести бої 4 дні. Були великі втрати, адже вони викликали вогонь артилерії на себе. Командування дало наказ: не дивлячись ні на що, перейти до штурму. Не зважаючи ні на вогонь, ні на опір німців йти і звільняти Бердичів.»

Учасники мітингу під переможний залп рушниць поклали вінки та квіти до Вічного вогню, а тоді урочистою ходою пройшли до інших пам’ятників, символів людської шани визволителям.

Автор: Ніна Сільченко

Камера: Андрій Пеньківський

Chatbubbles Коментарів: 0