Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
Свято останнього дзвінка – хвилююче і радісне свято!
Chatbox Анжела Анатольевна...
:clapping: :dance:
Time 09:40 - 26-05-2018
Чи доступне місто людям з інвалідністю?
Chatbox Виктор Иванов
"У Бердичеві пройшло чергове ви ...
Time 14:55 - 25-05-2018
Персональною виставкою зустрів своє 70-річчя художник Микола Романчук. Зі світлою душею та прагненням вперто працювати.
Chatbox Анатолий Ходорковс...
Николай, Поздравляю с Юбилеем и ...
Time 21:09 - 19-05-2018
Пропозиція скасувати рішення виконкому про встановлення тарифу на очистку стічних вод не набрала потрібної кількості голосів на 35-й сесії Бердичівської міської ради
Chatbox Наташа Быкова
Всі мешканці міста бігають у по ...
Time 16:44 - 01-05-2018
Якість очищення стічних вод у Бердичеві та районі підвищуватимуть у два етапи
Chatbox Олег Козловський
Замовлений репортаж , за кошти ...
Time 16:16 - 23-04-2018
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

Бердичівляни відзначили урочистість Тіла й Крові Господньої — Таїнство Євхаристії

Time Додано: понеділок, 07 черв. 2010, 06:00 ( близько 8 року назад )

Біля костьолу Святої Варвари католицька громада Бердичева зібралася разом, аби схилити голови у подяці до Ісуса Христа та взяти участь у найголовнішому обряді усіх християн — Святому Причасті. «Подяка» на грецькій звучить як «євхаристія», тож саме в євхаристійному таїнстві віряни віддавали честь Господу.

Бердичівляни відзначили урочистість Тіла й Крові Господньої — Таїнство Євхаристії

На останній вечері перед стражданнями Він зібрав своїх учнів і наказав, аби ті їли хліб та пили вино: перше приймало сутність Христового тіла, друге — Його крові. Скуштувати Ісусової Плоті та Крові, тобто, причаститися, має кожен християнин, котрий прагне спасіння. Сам Господь наказував робити це, аби мати у собі життя. Приймаючи у себе Тіло та Кров Господню, людина приймає у себе Ісуса.

Єпископ Віталій Скомаровський, Єпископ-Помічник Києво-Житомирської дієцезії: «Я думаю, що найбільшою правдою, що її нам відкриває це причастя — це те, що Бог нам подарував не «щось». Він подарував нам самого себе. Більшого дару людина й отримати не може. Ми у житті робимо подарунки різного плану, але такого подарунка жодна людина зробити не в змозі. Те, що вона може прийняти у серце живого Бога, є знаком того, що Його любов до кожного нас є безмірною.»

Дар Євхаристії, навчають священики, є найбільшим Господнім даром людині. Він подарував їй не хліб чи силу, Він подарував Самого Себе. Справжньому християнину Ісус не подарує лише одного — того, що може хоч якось нашкодити. Свято Євхаристії, окрім усього, є Святом Святої Літургії, Святом Меси. На них має лунати подяка Богові.

Єпископ Віталій Скомаровський, Єпископ-Помічник Києво-Житомирської дієцезії: «Думаю, що парафії у Бердичеві повинні бути вдячні Богові за те, що ми тут маємо Євхаристію, маємо святу месу... Протягом майже усього часу з невеликими перервами, навіть у нелегкі времена люди у вашому місті могли прийти на службу Божу. Чому? Тому що тут були священники. І подяку Богові ми складаємо якраз у рік священництва.»

Кожен, хто прагне пізнати Таїнство Євхаристії, не має тримати гніву у серці, говорить владика, людина повинна примиритися, попросити пробачення й вибачити сама. Аби жити, людина потребує їжі. Душа людська також потребує підживлення. Саме Святе Причастя є головним засобом підтримки душевних сил людини. Регулярно вдаватися до нього значить бути здоровим фізично й духовно.

Життя — це подорож... Символом того, що Бог присутній у житті кожного, є Євхаристійна процесія. Під знаком хліба й вина її учасники несуть Ісуса Христа. Якщо життям йти з вірою у Нього, то у довгій й нелегкій подорожі Господь обов’язкове підтримає і захистить.

На шляху від костелу Св. Варвари до Кляштору Босих Кармелітів учасники процесії зупинялись, аби послухати уривки з Євангеліє, в яких згадується Таїнство Євхаристії та вкотре подякувати Ісусу за безцінний подарунок.

Єпископ Віталій Скомаровський, Єпископ-Помічник Києво-Житомирської дієцезії: «Я бажаю усім мешканцям Бердичева Божого благословення і дару віри. Цей дар дозволяє відкрити нам Ісуса і йти разом з ним. А це є важливим у переживанні життя.»

Автор: Олександр Єжель

Камера: Юрій Гавриш

Chatbubbles Коментарів: 0