Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
У суботу 8-го вересня у Бердичеві – Турнір Лонського!
Chatbox назар мазурець
:champion: :champion: :champion:
Time 19:07 - 07-09-2018
Вийшов із лазні – потрапив під машину
Chatbox Максим Семенюк
Это все тупое враньё ! Человек ...
Time 21:15 - 02-09-2018
Чи зникне 20 приміських маршрутів через складнощі у «Бердичівському АТП-11837»?..
Chatbox Василь Недзельськи...
ТИ ЧМО !!!
Time 00:23 - 23-08-2018
«Наш піт береже піхоти кров»: 26-а артбригада презентувала збірку поезій
Chatbox Сергій Ярошовець
Вона приходить, коли їй забагне ...
Time 22:38 - 15-08-2018
«Прибрався уранці – прибери свою планету…»
Chatbox Олена Лук'янюк
Так, на жаль, не все умістив сю ...
Time 19:34 - 03-08-2018
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

Бердичівляни відзначили річницю прийняття Основного Закону України

Time Додано: неділя, 27 черв. 2010, 06:00 ( більше 8 року назад )

У центральній міській бібліотеці громадськість Бердичева відзначила День Конституції України. 28-го червня 1996 року відноситься до тих дат, що зміцнюють націю, демонструють дух народу, символізують його минуле, сьогодення, майбутнє... Цього дня бердичівляни разом із співвітчизниками в усій країні й світі віддають данину поваги символам держави. Останні пройшли довгий й героїчний шлях, тож ведучі заходу запросили присутніх поринути в історію українських Конституцій.

Бердичівляни відзначили річницю прийняття Основного Закону України

Народ України пам’ятає визначні для держави дні, говорить заступник міського голови Іван Демусь: пам’ятає момент ухвалення Акту проголошення Незалежності, день ухвалення Конституційного договору і, звичайно, день прийняття Основного Закону України.

Іван Демусь, заступник Бердичівського міського голови: “Ми й сьогодні чуємо: вона є досконалою, вона є недосконалою, в ній потрібні зміни, в ній не потрібні зміни. А зміни вносяться... Очевидно, що життя йде і їх потребують навіть ті конституції в яких багаторічна історія. Головне — навчитися жити по Конституції, виконувати її... Якщо зміни — то еволюційні, бо саме тоді держава має перспективу розвитку, реформування й успіху цих реформ.”

Конституція України є головним джерелом вітчизняного законодавства: усі правові акти мають прийматися виключно на її основі та відповідати її положенням. Основний Закон не має нести у собі ідеологію чи політику, нагадували виступаючі, він повинен містити фундаментальні засади вільного суспільства вільних громадян. Процес створення Конституції був непростим, і одним із документів, що дав їй “зелене світло”, став Конституційний договір.

Оксана Матвіюк, вчителька історії БМГГ № 2: “Завдяки його прийняттю конституційний процес увійшов у конструктивне русло. Договір ліг в основу нової Конституції. Розглядати її лише в якості правового акту було б, думаю, не зовсім вірно, вона є надзвичайно важливім нормативно-правовим документом ... , в якому визначені фундаментальні засади побудови українського суспільства... Водночас, в Конституції містяться окремі моральні орієнтири соціальної справедливості нашої держави і суспільства.”

На думку Івана Лобая, добрим знаком є те, що українці збираються, аби, хто розповісти, а хто дізнатися, чим є Конституція. Та ось тільки чи дотримуються вони її у повсякденні? Стосується це питання не лише можновладців, зауважив очільник міської організації НРУ.

Іван Лобай, голова міських організацій НРУ та “Меморіалу” ім. В. Стуса: “Навіть ми самі, кожен із нас, у тій чи іншій мірі, порушуємо Конституцію, а потім ще звинувачуємо владу... Ми часто-густо нехтуємо своїми правами й свободами, але ще частіше нашими правами нехтують інші. Цей день є чи не найважливішим похідним від Дня Незалежності України. Держава не може жити без Основного закону. Ми маємо його знати, його шанувати і виконувати.”

Основний Закон України заклав фундаментальні підвалини для успішного розвитку країни, підсумував вищесказане секретар Бердичівської міської ради Василь Толочко, через зміст Конституції проводиться ідея, що саме держава функціонує для людини, а не навпаки.

Василь Толочко, секретар Бердичівської міської ради: “Коли ми говоримо про Конституцію, варто, думаю, зупинитися на трьох аспектах. Перше те, що Конституція — Основний Закон держави, про що завжди повинні пам’ятати. Це — аспект правовий. Друге те, що Конституція — документ політико-правовий. Саме він визначає політику і ідеологію держави. Третє: Конституція — документ державно-правовий, який гарантує незалежність держави.”

Виступаючі зійшлися на думці: із прийняттям Основного Закону України конституційний процес у ній не завершився — він триває й нині, слугуючи запорукою історичної необхідності змін задля забезпечення прозорості й ефективності роботи органів влади, удосконалення механізму державного управління, подальшої демократизації суспільних відносин та посилення захисту прав людини.

Автор: Олександр Єжель

Камера: Юрій Гавриш

Chatbubbles Коментарів: 0