Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
Освітяни Бердичева готові крокувати у новий навчальний рік!
Chatbox :)
Дивно наші люди розуміють свобо ...
Time 00:30 - 05-09-2017
Освітяни Бердичева готові крокувати у новий навчальний рік!
Chatbox Татьяна
Для Директор школи (23.235.227. ...
Time 23:57 - 04-09-2017
Тротуарною плиткою вистеляють підхід до майбутньої дитячої поліклініки
Chatbox Вася Бакс
для Аноним (91.229.240.90) -моз ...
Time 22:45 - 04-09-2017
Освітяни Бердичева готові крокувати у новий навчальний рік!
Chatbox Батько
Погоджуюся з попереднім комента ...
Time 22:40 - 04-09-2017
Освітяни Бердичева готові крокувати у новий навчальний рік!
Chatbox Дядько
Моя дівчина,наразі дружина прац ...
Time 22:34 - 04-09-2017
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

Бердичівляни працюють над створенням Книги Пам’яті учасників бойових дій у Великій Вітчизняній та ІІ-й Світовій війнах

Time Додано: вівторок, 18 січ. 2011, 06:00 ( близько 7 року назад )

«Ніхто не забутий, ніщо не забуте»... Бердичів відноситься до тих міст, де з особливим трепетом ставляться до теми Великої Вітчизняної війни і до збереження пам’яті про її героїв: загиблих, тих хто пішов із життя у мирний час і нині живих. У місті триває робота з увіковічення усіх земляків – учасників бойових дій у Великій Вітчизняній та ІІ-й світовій війнах, для цього свого часу при виконавчому комітеті було створено спеціальну комісію.

Бердичівляни працюють над створенням Книги Пам’яті учасників бойових дій у Великій Вітчизняній та ІІ-й Світовій війнах

Людмила Никитюк, старший інспектор з написання Книги Пам’яті: «Згідно Указу Президента України від 2002-го року, започатковано історико-меморіальний серіал «Книга Пам’яті України». Згідно розпорядження голови Житомирської ОДА, у 2009-му цю роботу було посилено. Наша комісія здійснює збір та обробку матеріалів, пов’язаних з подіями ВВВ, координує роботу пошукових груп, бере участь у тематичних заходах, спрямованих на виховання молодого покоління у дусі патріотизму та збереження пам’яті загиблих й живих героїв.»

На сьогодні, розповідає Людмила Никитюк, зібрана та оброблена інформація про 825 бердичівлян-учасників бойових дій. З одного боку, це досить значна цифра: аби зібрати таку кількість даних, зусиль одних лише членів комісії, звісно, не вистачило би. Відчутну допомогу комісії надали й надають досі співробітники Музею історії Бердичева. Були створені та успішно працюють зараз волонтерські загони, що складаються з бердичівських школярів і студентів. Завдання перед усіма одне – увіковічити героїзм й жертовність українського народу у роки війни. Але ж на фронт із Бердичева пішли тисячі, тисячі повернулися, тож роботу зі створення Книги Пам’яті не закінчено. У подальшому члени комісії сподіваються на тісну співпрацю із військкоматом, управлінням праці і соцзахисту населення, РАГСом, архівами, міською радою ветеранів, громадськими організаціями, краєзнавцями і, звісно, родичами та знайомими учасників бойових дій.

Людмила Никитюк, старший інспектор з написання Книги Пам’яті: «Дуже просимо, аби люди приносили військові нагороди, що збереглися у них, аби хоча б орденські книжки. Бойові, а не ювілейні. Їх ми не забиратимемо, просто перепишемо дані... Ми в архівах не завжди можемо знайти подібні матеріали. Нам потрібно дані про місце роботи у Бердичеві, з якого по який час воювали. Бажано, аби фотографії були військового часу, або хоча б ті, що збереглися. Будь-яка інформація буде для нас корисною.»

Участь у створенні Книги Пам’яті – це той випадок, коли свою любов до Вітчизни та шану до тих, хто відвоював її мирне життя, можна перевести із площини красивих промов у площину реальних, під час не дуже простих, справ. Термін формування Книги продовжено до 2013-го року, тож прикласти руку до цієї воістину благородної справи може кожен бердичівлянин.

Людмила Никитюк, старший інспектор з написання Книги Пам’яті: «Кінцевий результат нашої праці приблизно матиме вигляд ось такої Книги. Не знаю, чи буде вона продаватися у вільній торгівлі, але вона обов’язково буде представлена у бібліотеках, Музеї історії, у міській раді, ветеранській організації. Дуже хочеться, аби у цій книзі можна було б знайти усіх учасників бойових дій ВВВ, які проживали чи проживають у Бердичеві.»

Автор: Олександр Єжель

Камера: Юрій Гавриш

Chatbubbles Коментарів: 0