Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
У суботу 8-го вересня у Бердичеві – Турнір Лонського!
Chatbox назар мазурець
:champion: :champion: :champion:
Time 19:07 - 07-09-2018
Вийшов із лазні – потрапив під машину
Chatbox Максим Семенюк
Это все тупое враньё ! Человек ...
Time 21:15 - 02-09-2018
Чи зникне 20 приміських маршрутів через складнощі у «Бердичівському АТП-11837»?..
Chatbox Василь Недзельськи...
ТИ ЧМО !!!
Time 00:23 - 23-08-2018
«Наш піт береже піхоти кров»: 26-а артбригада презентувала збірку поезій
Chatbox Сергій Ярошовець
Вона приходить, коли їй забагне ...
Time 22:38 - 15-08-2018
«Прибрався уранці – прибери свою планету…»
Chatbox Олена Лук'янюк
Так, на жаль, не все умістив сю ...
Time 19:34 - 03-08-2018
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

Бердичівляни не поспішають проходити техогляд

Time Додано: п'ятниця, 30 жовт. 2009, 06:00 ( майже 9 років назад )

До 15 грудня – часу, коли завершиться термін проходження державного технічного огляду, лишається півтора місяці. Тим не менш водії не поспішають на станції техобслуговування, констатують інспектори ДАІ.

Бердичівляни не поспішають проходити техогляд

Олександр Гетенок, державтоінспектор ВДАІ м.Бердичева: “На сьогоднішній день транспортні засоби Бердичева пройшли державний технічний огляд на 50 відсотків. Половина ще вагається: проходити їм техогляд чи ні. Це пов’язано з тим, що цього року техогляд ускладнився: треба збирати більшу кількість документів.”

Серед них - протокол перевірки автомобіля, реєстраційні документи на машину, водійське посвідчення і паспорт, медична довідка, довідка з податкової інспекції та інші документи. Цьогоріч техогляд проходять транспортні засоби, рік випуску яких непарний. Василь Алексеєнко купував свого “Москвича” з рук ще 31 рік тому. Машиною задоволений, бо, каже, міцна. Але і доглядати за нею потрібно, щоб добре слугувала. Тому на техогляд чоловік приходить вчасно.

Василь Алексеєнко, водій: “Потрібно і для себе, і для інших, щоб знали, що я їду на справній машині. Якби не було техогляду, багато водіїв стояли б на дорогах”.

Умовно процедуру можна поділити на два етапи. Перший – огляд машини на СТО. У Бердичеві є три станції, що мають відповідну ліцензію, кажуть інспектори ДАІ. Транспортний засіб тут ретельно перевіряють, як лікар – пацієнта. Сучасне обладнання та комп’ютерна техніка дозволяє виконати всю процедуру за 10-20 хвилин, залежно від типу машини. А це може бути легковик, вантажівка, причеп або мотоцикл.

Володимир Бур’ян, технік з випробування: “Перевіряємо звукову та світлову сигналізацію, наявність ременя безпеки. Також оцінюємо зовнішній вигляд автомобіля: си відповідає він стандартам”.

Окрему увагу приділяють гальмівній системі, керму, паливній системі двигуна. Пасажири цієї маршрутки, схоже, можуть бути впевненими у своїй безпеці. Автомобіль справний, роблять висновок майстри діагностики. Результати перевірки заносять до протоколу і видають водієві.

З ним, а також зі стосом інших документів треба прийти до підрозділу ДАІ, щоб отримати техталон. Документ про проходження державного технічного огляду на 2011 рік коштує 22 з половиною гривні. Загальна вартість техогляду разом з послугами СТО і ДАІ становить у середньому 180 гривень. Це без урахування транспортного податку, розмір якого залежить від об’єму двигуна. Якби там не було, порядок є порядок, говорить один з водіїв Микола Ярмолюк. Якщо не пройдеш техогляд, тебе штрафуватимуть. Так що грошей знадобиться ще більше: від 340 до 425 гривень.

Микола Ярмолюк, водій: “Все залежить від матеріального становища, в мене наприклад машина старенька. Я поїхав на станцію техобслуговування, там знайшли багато недоліків, на усунення яких потрібно багато коштів. Усунули, приїхав сюди. Бажано вчасно це робити”.

Було б добре, якби таких дисциплінованих водіїв було більше, кажуть у ДАІ. Вкотре закликаючи їх не зволікати із проходженням техогляду.

Автор: Інна Покотилюк

Камера: Віталій Сінєльніков

Chatbubbles Коментарів: 0