Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
У суботу 8-го вересня у Бердичеві – Турнір Лонського!
Chatbox назар мазурець
:champion: :champion: :champion:
Time 19:07 - 07-09-2018
Вийшов із лазні – потрапив під машину
Chatbox Максим Семенюк
Это все тупое враньё ! Человек ...
Time 21:15 - 02-09-2018
Чи зникне 20 приміських маршрутів через складнощі у «Бердичівському АТП-11837»?..
Chatbox Василь Недзельськи...
ТИ ЧМО !!!
Time 00:23 - 23-08-2018
«Наш піт береже піхоти кров»: 26-а артбригада презентувала збірку поезій
Chatbox Сергій Ярошовець
Вона приходить, коли їй забагне ...
Time 22:38 - 15-08-2018
«Прибрався уранці – прибери свою планету…»
Chatbox Олена Лук'янюк
Так, на жаль, не все умістив сю ...
Time 19:34 - 03-08-2018
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

Бердичівлянам на замітку: виявлений на ранній стадії рак виліковується

Time Додано: субота, 07 серп. 2010, 06:00 ( близько 8 року назад )

Інформувати бердичівлян про виліковність раку та важливість його ранньої діагностики взялася громадська організація “Добра справа”. Вона долучилась до Всеукранської інформаційної кампанії під назвою “Рак виліковний! Не зволікай!”, що її проводить об’єднання “Здорове людство” за підтримки національного інституту раку.

Бердичівлянам на замітку:   виявлений на ранній стадії рак виліковується

Юрій Балюк, голова БМРГО “Добра справа”: “Скажу з власного досвіду. В мене і родичі постраждали від подібних захворювань, деяких вже нема. У колективі, де працюю, також були випадки. Це прикро, коли люди байдуже ставляться до профілактики і потім у них виникають проблеми. Це досить серйозна справа, тому кожен повинен бути уважним”.

За даними національного опитування, жінки уважніше ставляться до свого здоров’я і частіше за чоловіків звертаються по допомогу до фахівців. У віці після 65-ти років українці приділяють здоров’ю дуже мало уваги і приходять до лікарів лише тоді, коли є певні симптоми хвороби.

Із статистикою захворювань на рак у Бердичеві журналістів ознайомили лікарі. Нині на обліку у них знаходиться 1600 онкохворих, більше половини живуть з раком понад 5 років. Якщо хвороба виявлена на ранній стадії, у 96 відсотків випадків її можна вилікувати, говорять фахівці. Для цього треба вчасно обстежуватись.

Юрій Печенюк, онколог Бердичівської ЦМЛ: “Онкопрофогляд повинні проходити і жінки, і чоловіки. При виявленні підозрілих симптомів хворі повинні звертатися до дільничних лікарів, а ті можуть направити до вузького спеціаліста”.

Останніми роками лідирує серед окнозахворювань рак молочної залози, розповідає Юрій Печенюк. Хвороба “помолошала” і нині може вражати жінок віком від 30 років. Підступність раку полягає у тому, що його симптоми з’являються не одразу.

Юрій Печенюк, онколог Бердичівської ЦМЛ: “Онкозахворювання не проявляються больовим синдромом, вони прогресують непомітно. І коли хвороба зрештою дає про себе знати, на жаль, це вже та стадія, коли лікуватися і пізно, і дорого”.

Хвороба, якої не повинно бути, якщо жінка ретельно стежить за своїм здоров’ям. Так характеризує рак шийки матки гінеколог Михайло Буба. Ця хвороба розвивається протягом 10-15 років, її появі передують інші захворювання статевої системи, які потрібно вчасно виявляти і лікувати. Тому щорічне відвідування лікаря для кожної жінки має бути правилом №1, каже гінеколог.

Михайло Буба, гінеколог Бердичівської ЦМЛ: “Профілактика раку шийки матки — це, в першу чергу, ставлення жінки до свого здоров’я. Досягнувши 18-річного віку, жінка має щороку проходити огляд. Те саме стосується дівчат, котрі мають статеві стосунки до 18-ти років. Вони теж повинні приходити до лікаря, тому що з цього моменту стають вразливими”.

Як показує практика, свідомо обстежуються далеко не всі бердичівляни, розповідає лікар, вони часто намагаються уникнути онкопрофогляду.

Михайло Буба, гінеколог Бердичівської ЦМЛ: “40% ходять, а 60% чекають кров’янистих виділень чи болів. Це говорить про те, що випадок уже дійшов до такої стадії, що його ніхто не береться оперувати. На ранніх стадіях захворювання абсолютно ніяк не тривожить, тому ми і маємо занедбані випадки. Бо в жінок нема настороженості, сама себе оглянути не може, це повинен робити лікар. У нашому місті є достатньо можливостей для цього”.

Прес-конференцією соціальна кампанія не обмежиться, говорить голова “Доброї справи” Юрій Балюк. Наприкінці літа відбудеться зустріч населення з лікарями, також у місті розміщатимуть санбюлетені і сіті-лайти, які будуть нагадувати про необхідність ранньої діагностики хвороби.

Автор: Інна Покотилюк

Камера: Віталій Сінєльніков

Chatbubbles Коментарів: 0