Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
Свято останнього дзвінка – хвилююче і радісне свято!
Chatbox Анжела Анатольевна...
:clapping: :dance:
Time 09:40 - 26-05-2018
Чи доступне місто людям з інвалідністю?
Chatbox Виктор Иванов
"У Бердичеві пройшло чергове ви ...
Time 14:55 - 25-05-2018
Персональною виставкою зустрів своє 70-річчя художник Микола Романчук. Зі світлою душею та прагненням вперто працювати.
Chatbox Анатолий Ходорковс...
Николай, Поздравляю с Юбилеем и ...
Time 21:09 - 19-05-2018
Пропозиція скасувати рішення виконкому про встановлення тарифу на очистку стічних вод не набрала потрібної кількості голосів на 35-й сесії Бердичівської міської ради
Chatbox Наташа Быкова
Всі мешканці міста бігають у по ...
Time 16:44 - 01-05-2018
Якість очищення стічних вод у Бердичеві та районі підвищуватимуть у два етапи
Chatbox Олег Козловський
Замовлений репортаж , за кошти ...
Time 16:16 - 23-04-2018
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

Бердичівлянам демонструють авторське кіно

Time Додано: п'ятниця, 22 жовт. 2010, 06:00 ( більше 7 року назад )

У бердичівлян, цінителів авторського кіно та арт-хаусу, тепер є можливість переглядати улюблені фільми у кінотеатрі. Троє молодих людей, які вирішили ознайомити широкий загал з альтернативою голлівудським блокбастерам, створили у Бердичеві арт-хаус клуб “Кіно без меж”. Шукають вершки альтернативного кіномистецтва й демонструють усім бажаючим на широкому екрані.

Бердичівлянам  демонструють авторське кіно

Володимир Пеньківський, засновник арт-хаус клубу “Кіно без меж”: «“Арт-хаус” у перекладі з англійської — дім мистецтва. Ми показуємо кінематограф, що знятий заради мистецтва і для мистецької цінності. Не для збагачення режисерами їхніх гаманців, а задля того, щоб показати якесь новаторське кіно. Даний кінематограф є досить різноплановим. Його не можна віднести до одного жанру, він охоплює дуже багато стилів, жанрів і піджанрів.»

Кожен показ організатори намагаються присвятити або конкретній тематиці, або конкретному режисеру. Перед початком основного фільму, розповідає Володимир Пеньківський, крутять декілька короткометражок, аби люди увійшли у видовищну атмосферу цього кіно. Цього разу демонстрували чотири короткометражки й один повнометражний фільм. Усі — комедійні. “Викрадення” — так називався п’ятихвилинний мультфільм, що розповідав про те, як юний інопланетянин здавав іспит з викрадення людей. Звичайно, йому це важко давалося. Тож якби не втручання мудрого вчителя, бідний землянин отримав би чимало гуль. Глядачі кажуть: їм сподобалось.

Сергій Ігнацевич відвідує арт-хаус клуб вже більше місяця. Коли прийшов сюди вперше, одразу зрозумів: такі фільми — це те, що йому потрібно. З тих пір не пропускає жодного сеансу.

Сергій Ігнацевич, відвідувач клубу: «Арт-хаус фільми — це така штука класна. Вони примушують задуматися. Це не просто фільм, який переглянув і отримав враження. Це фільм, після якого у тебе всередині залишаються питання, на які ти потім шукаєш відповіді.»

Повнометражний фільм, що демонстрували у клубі, називався “Замерзлі душі”. Головний герой актора Пола Джаматті, теж актор за професією, втратив натхнення. Знайшовши в газеті замітку про заморозку душ, вирішив позбавитись і своєї. Спочатку йому стало легше й краще, але згодом чоловік перестав що-небудь відчувати, ставши іншим. Коли спробував повернути свою душу, дізнався, що її викрали та відправили до Росії. Так, у пошуках найціннішого, що є у людини, бездушний актор опиняється у засніженому Петербурзі…

Звичайно, організатори клубу розуміють, що фільми такого жанру подобаються не усім. Але вони впевнені: у Бердичеві арт-хаус та авторське кіно знайдуть свого глядача. Так само, як знайшли у Києві, Львові, Житомирі.

Володимир Пеньківський, організатор арт-хаус клубу “Кіно без меж”: «Цей кінематограф розвиває мистецький погляд, його цінність. Я вважаю, що кожній людині потрібно щось нове. Звісно, декому буде цікаво просто піти на розважальну комедію, наїстися чіпсів, а для когось цікавіше буде переглянути фільм і залишитись з якоюсь думкою від режисера, дослідити даний фільм і відкрити для себе щось нове.»

Клуб, хоч і існує 4 місяці, вже має постійних відвідувачів, які ніколи не приходять самі, а беруть із собою друзів.

Юлія Гаврилюк, відвідувачка клубу: «Деякі фільми я бачила і не ходжу на них вдруге. Це фільми, які не хочеш передивлятися вдруге. Ти один раз їх побачив, ти їх осмислив і на цьому все. Я думаю, що надалі не буду лише відвідувати арт-хаус кіно, а ще, можливо, допомагати, надавати якісь ідей та співпрацювати з організаторами.»

У найближчих планах організаторів клубу — демонстрація найпершого в історії кінематографу фільму жахів. Тобто хлопці не зупинятимуться лише на арт-хаусі, а візьмуться і за класику. Цілі — поставлені, лишилось тільки їх досягти, що вони обов’язково зроблять, впевнений Володимир.

Автор: Ніна Сільченко

Камера: Андрій Пеньківський

Chatbubbles Коментарів: 0