Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
У суботу 8-го вересня у Бердичеві – Турнір Лонського!
Chatbox назар мазурець
:champion: :champion: :champion:
Time 19:07 - 07-09-2018
Вийшов із лазні – потрапив під машину
Chatbox Максим Семенюк
Это все тупое враньё ! Человек ...
Time 21:15 - 02-09-2018
Чи зникне 20 приміських маршрутів через складнощі у «Бердичівському АТП-11837»?..
Chatbox Василь Недзельськи...
ТИ ЧМО !!!
Time 00:23 - 23-08-2018
«Наш піт береже піхоти кров»: 26-а артбригада презентувала збірку поезій
Chatbox Сергій Ярошовець
Вона приходить, коли їй забагне ...
Time 22:38 - 15-08-2018
«Прибрався уранці – прибери свою планету…»
Chatbox Олена Лук'янюк
Так, на жаль, не все умістив сю ...
Time 19:34 - 03-08-2018
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

Бердичів зустрів прочан, які прийшли вклонитися Іконі Матері Божої Бердичівської

Time Додано: понеділок, 20 лип. 2009, 06:00 ( близько 9 року назад )

Колись вшанувати Чудотворну Ікону Матері Божої Бердичівської до Кляштору Босих Кармелітів звідусіль йшли їхні пращурі. Сьогодні, як як і сторіччя тому, вклонитися святому образу Бердичівської Богоматері прямували колони прочан, які мешкають не тільки в Україні, але й у Росії, Білорусі, Польщі та інших державах Європи й світу. Основні пункти збору, де формувалися великі групи парафіян, організовувалися у Житомирі, Полонному, Андрушівці, Довбиші, найбільша група прочан у кількості 420-ти чоловік традиційно вирушала з Хмельницького. У світі багато проблем та суєти, говорять паломники, така нелегка подорож дає деяким з них можливість відпочити душею.

Бердичів зустрів прочан, які прийшли вклонитися Іконі Матері Божої Бердичівської

Яна, паломниця, “Людині треба у щось вірити, а вірити треба у Бога. Він — один, Він рятує, Він милосердний. Треба, щоб якомога більше людей навернулися до Господа. Тоді усім буде легче і світ зміниться на краще.”

Анрі-Марі, паломник: “Это у меня в первый раз. Было очень трудно, но когда я смотрел, как идут все, то понимал — это возможно. Возможно дойти до конечной цели.”

Учасники групи, що утворилася у Москві, почали паломництво ще 10 липня. Компанія, кажуть, підібралася те, що треба. Що саме їх чекає під час подорожі, зізнаються, усвідомили вже наступного дня. Якби не покровительство Божої Матері, не знають, чи витримали б.

Євген, паломник: “Наверное, все-таки, Богородица давала нам силы в таком нашем путешествии. Когда казалась, что уже всё — предел — и сил не оставалось никаких и мы просто ползли, откуда-то появлялись силы и мы доходили до нужного нам пункта.”

У ці липневі дні часто можна почути: свято Ікони Матері Божої Бердичівської єднає серця і душі тисяч людей з різних міст силою добра й світлої віри. Вже котрий рік поспіль Її образ надихає на гарну справу мешканців села Радянське: за кілька днів до зустрічі довгоочікуваних гостей тут розпочинають приготування. У день, коли селом мають пройтися паломники, у подвір’ї Володимира Поліщука та Нелі Лозовіцької, завчасно ставлять на вогонь картоплю, дістають із льоху огірки, а з городу — зелень. У печі мліють стегенця — їх допоміг придбати один із місцевих підприємців. Все потроху — чим багаті — зносять сюди мало не усі сусіди. Людини, яка започаткувала цю традицію, немає на світі: вже близько 8-ми років своєрідним штабом із зустрічі прочан у селі Радянському слугує подвір’я Поліщуків-Лозовіцьких . Розділити величне свято до села приїжджає чимало родичів його мешканців. Напоїти, нагодувати та дати відпочинок понад чотирьом сотням людей — справа не з легких, та тутешні господарі не відчувають втоми. З ними віра у Господа та любов до Божої Матері.

Володимир Поліщук, мешканець с. Радянське: “Ми зустрічаємо їх та радіємо з того, що вони одержимі, що вони у русі — і старі, і малі. Вони разом у досягненні своєї мети — вклонінню Іконі.”

Неля Лозовіцька, мешканка с. Радянське: “Ми усі беремо участь у цьому, не тільки я одна. Це нам зовсім не важко: ось я хворію, але хвороби тієї не відчуваю. Я живу, радію, чекаю на людей, чекаю на свою родину. Дуже чекаю на це свято.”

Владислава Каркавчук, мешканка м. Львів: “Вважаємо цей день святим для нашої родини. Це наш обов’язок — бути цього дня з паломниками, відвідати образ Матері Божої. Вона нам дає здоров’я, благословіння.”

І ось нарешті на горизонті з’являються ті, на кого у Радянському чекають цілий рік. Якщо дозволять, кажуть місцеві мешканці, вони зустрінуть гостей піснею, якщо ні — одразу ж проведуть на місце відпочинку та нагодують. Буквально через хвилину селом вже лунає...

Разом із групою з Хмельницького до Кляштору Босих Кармелітів підходять паломники з інших міст. Вони подолали сотні кілометрів, але на їхніх обличчях цього не помітно, адже увесь час їх супроводжувала любов та ласка Матері Божої, яка для мільйонів людей у всьому світі була, є й залишається прикладом витривалої віри, надії та любові.

Автор: Олександр Єжель

Камера: Віталій Сінєльніков

Chatbubbles Коментарів: 0