Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
Свято останнього дзвінка – хвилююче і радісне свято!
Chatbox Анжела Анатольевна...
:clapping: :dance:
Time 09:40 - 26-05-2018
Чи доступне місто людям з інвалідністю?
Chatbox Виктор Иванов
"У Бердичеві пройшло чергове ви ...
Time 14:55 - 25-05-2018
Персональною виставкою зустрів своє 70-річчя художник Микола Романчук. Зі світлою душею та прагненням вперто працювати.
Chatbox Анатолий Ходорковс...
Николай, Поздравляю с Юбилеем и ...
Time 21:09 - 19-05-2018
Пропозиція скасувати рішення виконкому про встановлення тарифу на очистку стічних вод не набрала потрібної кількості голосів на 35-й сесії Бердичівської міської ради
Chatbox Наташа Быкова
Всі мешканці міста бігають у по ...
Time 16:44 - 01-05-2018
Якість очищення стічних вод у Бердичеві та районі підвищуватимуть у два етапи
Chatbox Олег Козловський
Замовлений репортаж , за кошти ...
Time 16:16 - 23-04-2018
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

Бердичів зустрів польських байкерів

Time Додано: п'ятниця, 10 вер. 2010, 06:00 ( майже 8 років назад )

Десятий, ювілейний, катинський рейд байкерів зустрів цього року Бердичів. Тут мотоциклісти, які їздять місцями масових розстрілів польських воїнів у концтаборах СРСР, ще ні разу не бували. Неодноразово байкери прохали розробити їхній маршрут так, щоб не оминути Бердичів. І ось — 130 мотоциклістів, очолюваних Генеральним консулом Республіки Польща у Вінниці Кшиштофом Свідереком, зустріли міський голова Василь Мазур і представники міської ради. Хлібом та сіллю частували почесних гостей на площі біля Палацу культури. Кшиштоф Свідерек не лише задоволений теплим прийомом у Бердичеві, а й тим, що його тут пам’ятають. Під час цієї зустрічі, каже Генеральний консул, йому та Василю Мазуру є що згадати.

Бердичів зустрів польських байкерів

Кшиштоф Свідерек, Генеральний консул Республіки Польща у Вінниці: «Вспоминаем, что тогда удалось совместно сделать в школах, на предприятиях, и то, чего нам вместе с господином Мазуром удалось добиться. Когда господин Мазур был мэром, я уже тут работал. Мы очень много обсуждали, принимали решения для нас всех, для жителей этого города, для жителей Польши. Благодаря таким решениям, мы можем с господином Мазуром смело хвастаться тем, чего добились. Но это только начало.»

Співпраця між Бердичевом та польськими містами-побратимами має досить довгий шлях розвитку, говорить Василь Мазур. Дружні стосунки — це не справа одного дня, вони налагоджувались роками. З цим погоджується і Генеральний консул, а ще він додає: міцність цих стосунків перевірена часом.

Кшиштоф Свідерек, Генеральний консул Республіки Польща у Вінниці: «Он набирает розового или даже красного цвета. Я думаю, на разных плоскостях есть то сотрудничество. Спасибо господину Мазуру за приглашение на сегодняшнее мероприятие. Мы сделали все возможное, чтобы 10-тый, юбилейный, катынский рейд, который уже объехал Литву, Польшу, Белоруссию, Россию, въехал в Украину. Мы не могли не приехать в Бердичев, чтобы поклониться жителям города, господину Мазуру, представителям городской власти, всем людям района и той части Украины, которая очень близка нашим сердцам.»

Після дружнього спілкування на площі байкерів зустрічали у 15-ій школі. Гуркіт мотоциклів, чоловіки у “косухах” та банданах для учнів та вчителів не є чимось новим. Колектив закладу приймав гостей із Польщі вже неодноразово, тож величезні машини на подвір’ї школи звичне явище.

Тетяна Семенова, заст. директора з навчально-виховної роботи ЗОШ №15: «Більше, ніж 10 років ми співпрацюємо з Республікою Польща, а саме з містом Тихе з ліцеєм ім. Джозефа Конрада. Щороку у вересні до нас приїздять байкери. Ми їм показуємо свої обряди, пісні, танці, знайомимо їх із українською кухнею. От і сьогодні ми приготували їм вареники та деруни. А також використовуємо і польські традиції.»

Наступною зупинкою байкерів був монастир Босих Кармеліт, а тоді вони попрямували до Вінниці. Та через кілька днів Генеральний консул повернеться, аби разом із бердичівлянами відзначити Дні польської культури у місті. Це ще раз підкреслить дружність стосунків, що існують між поляками та бердичівлянами, говорить Василь Мазур.

Василь Мазур, Бердичівський міський голова: «Ми крок за кроком йдемо до подальшого зближення наших відносин. Сьогодні ми знаходимося у 15-ій школі, де дуже багато роблять для того, щоб зв’язки з Польщею саме в освітянській галузі були дуже тісними. Обмін планами, делегаціями, навчання дітей — це дуже корисно для обох сторін. Я думаю, що саме завдяки таким заходам йде реалізація тих програмних документів, що підписані на рівні наших держав. Саме народна дипломатія дає можливість розвивати і поліпшувати стосунки. Те, що Польща виступає на міжнародній арені другом України в розв’язані тих чи інших питань, це дуже добре. Я вже казав, що дружба між Україною та Польщею йде саме через Бердичів. Наше місто відіграє у цьому ключову роль.»

Автор: Ніна Сільченко

Камера: Андрій Пеньківський

Chatbubbles Коментарів: 0