Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
Свято останнього дзвінка – хвилююче і радісне свято!
Chatbox Анжела Анатольевна...
:clapping: :dance:
Time 09:40 - 26-05-2018
Чи доступне місто людям з інвалідністю?
Chatbox Виктор Иванов
"У Бердичеві пройшло чергове ви ...
Time 14:55 - 25-05-2018
Персональною виставкою зустрів своє 70-річчя художник Микола Романчук. Зі світлою душею та прагненням вперто працювати.
Chatbox Анатолий Ходорковс...
Николай, Поздравляю с Юбилеем и ...
Time 21:09 - 19-05-2018
Пропозиція скасувати рішення виконкому про встановлення тарифу на очистку стічних вод не набрала потрібної кількості голосів на 35-й сесії Бердичівської міської ради
Chatbox Наташа Быкова
Всі мешканці міста бігають у по ...
Time 16:44 - 01-05-2018
Якість очищення стічних вод у Бердичеві та районі підвищуватимуть у два етапи
Chatbox Олег Козловський
Замовлений репортаж , за кошти ...
Time 16:16 - 23-04-2018
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

Бердичів вступив у Вербний тиждень

Time Додано: понеділок, 29 бер. 2010, 06:00 ( близько 8 року назад )

«Не я б’ю — верба б’є», «За тиждень — Великдень»... Так примовляли сьогодні бердичівляни, «нагороджуючи» по спині вербовими гілками тих, хто замість, аби піти до храму, вирішив поніжитися у ліжкові. Місто вкрилося зеленню та зустріло одне з великих дванадесятих свят — Вхід Господнього до Єрусалиму. Цьогоріч свято Божественного торжества в один день відзначили християни католицької й православної віри. Представники обох віросповідань згадували, як Ісусові, який воскресив із мертвих Лазаря, люди влаштували царське прославляння. Христос їхав верхи на віслюкові, а ті встеляли йому дорогу своїми одежами та пальмовим гіллям.

Бердичів вступив у Вербний тиждень

Протоієрей Зіновій Ромах, клірик Свято-Миколаївського собору: “Безумовно, апогеєм свята є розп’яття Христа і Його Воскресіння. Фундаментом цієї події є Вербна неділя. Господь урочисто входить до Єрусалиму і Його визнають Царем Світу, Спасителем. Іудеї вже знали що напередодні він воскресив Лазаря. Його вітали всі. Вітали не як Пророка чи Вчителя, а як Царя.”

Гілля, що освячується цього дня, говорять слуги Божі, має слугувати для кожного пересторогою перед гріхом. Віряни повинні тримати його у своїх оселях як пам’ять про Бога та про зраду тих, хто ще зовсім недавно Його прославляв.

Протоієрей Зіновій Ромах, клірик Свято-Миколаївського собору: “Дуже важливо загострити увагу на тому, які події чекають на нас наступного тижня. Всі служби повністю відрізнятимуться від служб посту, 42 дні якого ми прожили. Буде остання зустріч Спасителя зі своїм учнями, коли вони за святою вечерею положать Тайну Святої Євхаристії, яку ми маємо сьогодні чрез причастя Тіла і Крові Господньої.”

Вербна неділя — день не тільки радісний, але й відповідальний. Причина тому — Христові страждання. Про них люди мають думати наступного тижня. Церква закликає усіх разом з Ісусом пройти Його дорогою та розумом і серцем пережити Його муки. Тебе розіпнуть разом із Христом, говорять священики, разом із Христом ти і воскреснеш.

Отець Марк, помічник настоятеля римо-католицької парафії “Непорочного Зачаття Пресвятої Діви Марії”: “Ісус прийшов і рятує нас через муку. Люди спочатку були дуже радісні, називали його Царем... Пізніше кричали “Розіпни його”! Такою вже є поведінка людей: з одного боку, ми намагаємося бути ближчими до Бога, з іншого — в якийсь момент кажемо йому “Ні”. Цього тижня ми маємо усвідомити, що саме відбулося в ім’я нашого спасіння. Божий Син прийшов на землю, аби врятувати людей, і через це вимушений був пройти через страждання.”

Церква говорить: ті, хто нині вірою, серцем і душею зустрічає Ісуса, який заради людства наче Агнець пішов на заклання, стає світлішим. Буває таке, що розум мутніє від злості, заздрості, роздратування, зневіри... У той час потрібно згадати у кому є людське просвітління.

Отець Марк, помічник настоятеля римо-католицької парафії “Непорочного Зачаття Пресвятої Діви Марії”: “Наближається Велике свято, з яким хочу привітати усіх бердичівлян. Христос приходить до нас, аби врятувати, аби принести нам мир і радість, які є такими потрібними у наших сім’ях. Бажаємо, аби ці мир і радість буди з нами завжди. Воскреслий Ісус нам показує, як до цього можна дійти. Це робиться через страждання, після яких приходить воскресіння.”

Автор: Олександр Єжель

Камера: Юрій Гавриш

Chatbubbles Коментарів: 0