Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
Свято останнього дзвінка – хвилююче і радісне свято!
Chatbox Анжела Анатольевна...
:clapping: :dance:
Time 09:40 - 26-05-2018
Чи доступне місто людям з інвалідністю?
Chatbox Виктор Иванов
"У Бердичеві пройшло чергове ви ...
Time 14:55 - 25-05-2018
Персональною виставкою зустрів своє 70-річчя художник Микола Романчук. Зі світлою душею та прагненням вперто працювати.
Chatbox Анатолий Ходорковс...
Николай, Поздравляю с Юбилеем и ...
Time 21:09 - 19-05-2018
Пропозиція скасувати рішення виконкому про встановлення тарифу на очистку стічних вод не набрала потрібної кількості голосів на 35-й сесії Бердичівської міської ради
Chatbox Наташа Быкова
Всі мешканці міста бігають у по ...
Time 16:44 - 01-05-2018
Якість очищення стічних вод у Бердичеві та районі підвищуватимуть у два етапи
Chatbox Олег Козловський
Замовлений репортаж , за кошти ...
Time 16:16 - 23-04-2018
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

Бердичів відзначив День Соборності України

Time Додано: субота, 22 січ. 2011, 06:00 ( більше 7 року назад )

Щороку 22-го січня бердичівляни мають змогу перенестися до столиці і опинитися на майдані перед Софією Київською зразка 1919-го року. Подорож до дня, коли внаслідок проголошення Акту Злуки двох народних республік — української й західно-української — Україна стала єдиною і соборною, традиційно організовують місцеві працівники бібліотечної системи. Той день, розповідають бібліотекарі, перетворився на справжнє свято української нації, яка сторіччями йшла до незалежності. У нашої держави є чимало дат, що їх нині прийнято називати вікопомними й доленосними, приєднуються до думки ведучих і бердичівські посадовці, дат, що назавжди залишили слід в історії України. Однією з таких, безумовно, є події січня 19-го року.

Бердичів відзначив День Соборності України

Іван Демусь, заступник Бердичівського міського голови: “Тисячоліттями наш народ йшов до своєї мети, зберігаючи прагнення до незалежності. Важливим етапом у формуванні української держави стали події початку ХХ-го сторіччя, коли у результаті революційних процесів у царській Росії з’явилася Українська Народна республіка, а згодом, після розпаду Австро-Угорщини, утворилася Західно-Українська Народна республіка. Весь народ ще раз заявив свою волю й бажання жити однією дружньою сім’єю.”

Проголошення Акту Злуки, переконане керівництво Бердичева, має займати гідне місце у почесному ряду таких подій, як прийняття Декларації про державний суверенітет України й Акту проголошення її незалежності.

Василь Толочко, секретар Бердичівської міської ради: «1919-й рік був для України знаменний тим, що велика сім’я українського народу, яка була розколота з різних причин, вважала за потрібне об’єднатись. «В єдності наша сила…»

Чи то відсутність досвіду, чи то чиїсь амбіції, а може й то, й інше, та стрижень, що став би основою соборної України, очільниками обох республік вибудуваний так і не був. Політики не зуміли скористатися реальною можливістю зробити свою Батьківщину єдиною. Та народ — не політики: одного разу відчувши смак волі, він не забуде того ніколи і буде прагнути до нього десяти-, а якщо потрібно і сторіччями.

Світлана Леонєнкова, завідуюча юнацьким відділом МЦБС: “На жаль, у ті часи, враховуючи внутрішньо- і зовнішньополітичні умови, об’єднання не було доведено до кінця, багатьом українським патріотам згодом довелося виборювати право на незалежність. Та, не дивлячись на це, значення Акту Злуки важко переоцінити, тому що саме об’єднавча акція 19-го року стала підґрунтям для відродження нашої країни. Свідченням тому є події вже 1990-го року, коли наші сучасники живим ланцюгом Злуки об’єднали Схід й Захід, цим самим довівши, що, не дивлячись на економічні негаразди та політичну нестабільність, українці завжди прагнули й прагнутимуть до єднання.”

Події січня 1919-го року особливими сторінками вписалися до багатотомника української історії, народ України, який володів у давні часи і володіє нині безцінною духовною скарбницею, вписав їх туди ще одним надбанням. Цей самий народ стверджує, що смолоскип української соборної волі на згас і понині. Поруч із цим смолоскипом горить іще один вогник, який українці називають своєю душею. Вогник цей, вірять вони, єднав і єднатиме людські серця багатьох поколінь.

Автор: Олександр Єжель

Камера: Юрій Гавриш

Chatbubbles Коментарів: 0