Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
Лікарі «Швидкої» просять підтримати петицію
Chatbox Viktor Bessalitsk...
:smile:
Time 01:10 - 20-02-2018
Лікарі «Швидкої» просять підтримати петицію
Chatbox Ирина Марковская
Скиньте посилання будь ласка.
Time 20:01 - 19-02-2018
ДТП на Європейській: 20-літній кермувальник ВМW із розгону «влетів» в Арку
Chatbox Світлана Матковськ...
Діма ти вопше гоніш що ти робиш дурачок
Time 21:26 - 07-02-2018
Вбивство у Бердичеві: у загибелі жінки підозрюють її чоловіка
Chatbox Али Каддафи
:shame: Смертной кары не будет, ...
Time 12:03 - 23-01-2018
План зонування території Бердичева обговорили на слуханнях і затвердили на містобудівній раді
Chatbox Анатолий Шателюк
Важливо залучити до розробки та ...
Time 19:00 - 22-01-2018
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

Бердичів відзначив День Соборності України

Time Додано: субота, 22 січ. 2011, 06:00 ( близько 7 року назад )

Щороку 22-го січня бердичівляни мають змогу перенестися до столиці і опинитися на майдані перед Софією Київською зразка 1919-го року. Подорож до дня, коли внаслідок проголошення Акту Злуки двох народних республік — української й західно-української — Україна стала єдиною і соборною, традиційно організовують місцеві працівники бібліотечної системи. Той день, розповідають бібліотекарі, перетворився на справжнє свято української нації, яка сторіччями йшла до незалежності. У нашої держави є чимало дат, що їх нині прийнято називати вікопомними й доленосними, приєднуються до думки ведучих і бердичівські посадовці, дат, що назавжди залишили слід в історії України. Однією з таких, безумовно, є події січня 19-го року.

Бердичів відзначив День Соборності України

Іван Демусь, заступник Бердичівського міського голови: “Тисячоліттями наш народ йшов до своєї мети, зберігаючи прагнення до незалежності. Важливим етапом у формуванні української держави стали події початку ХХ-го сторіччя, коли у результаті революційних процесів у царській Росії з’явилася Українська Народна республіка, а згодом, після розпаду Австро-Угорщини, утворилася Західно-Українська Народна республіка. Весь народ ще раз заявив свою волю й бажання жити однією дружньою сім’єю.”

Проголошення Акту Злуки, переконане керівництво Бердичева, має займати гідне місце у почесному ряду таких подій, як прийняття Декларації про державний суверенітет України й Акту проголошення її незалежності.

Василь Толочко, секретар Бердичівської міської ради: «1919-й рік був для України знаменний тим, що велика сім’я українського народу, яка була розколота з різних причин, вважала за потрібне об’єднатись. «В єдності наша сила…»

Чи то відсутність досвіду, чи то чиїсь амбіції, а може й то, й інше, та стрижень, що став би основою соборної України, очільниками обох республік вибудуваний так і не був. Політики не зуміли скористатися реальною можливістю зробити свою Батьківщину єдиною. Та народ — не політики: одного разу відчувши смак волі, він не забуде того ніколи і буде прагнути до нього десяти-, а якщо потрібно і сторіччями.

Світлана Леонєнкова, завідуюча юнацьким відділом МЦБС: “На жаль, у ті часи, враховуючи внутрішньо- і зовнішньополітичні умови, об’єднання не було доведено до кінця, багатьом українським патріотам згодом довелося виборювати право на незалежність. Та, не дивлячись на це, значення Акту Злуки важко переоцінити, тому що саме об’єднавча акція 19-го року стала підґрунтям для відродження нашої країни. Свідченням тому є події вже 1990-го року, коли наші сучасники живим ланцюгом Злуки об’єднали Схід й Захід, цим самим довівши, що, не дивлячись на економічні негаразди та політичну нестабільність, українці завжди прагнули й прагнутимуть до єднання.”

Події січня 1919-го року особливими сторінками вписалися до багатотомника української історії, народ України, який володів у давні часи і володіє нині безцінною духовною скарбницею, вписав їх туди ще одним надбанням. Цей самий народ стверджує, що смолоскип української соборної волі на згас і понині. Поруч із цим смолоскипом горить іще один вогник, який українці називають своєю душею. Вогник цей, вірять вони, єднав і єднатиме людські серця багатьох поколінь.

Автор: Олександр Єжель

Камера: Юрій Гавриш

Chatbubbles Коментарів: 0