Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
У суботу 8-го вересня у Бердичеві – Турнір Лонського!
Chatbox назар мазурець
:champion: :champion: :champion:
Time 19:07 - 07-09-2018
Вийшов із лазні – потрапив під машину
Chatbox Максим Семенюк
Это все тупое враньё ! Человек ...
Time 21:15 - 02-09-2018
Чи зникне 20 приміських маршрутів через складнощі у «Бердичівському АТП-11837»?..
Chatbox Василь Недзельськи...
ТИ ЧМО !!!
Time 00:23 - 23-08-2018
«Наш піт береже піхоти кров»: 26-а артбригада презентувала збірку поезій
Chatbox Сергій Ярошовець
Вона приходить, коли їй забагне ...
Time 22:38 - 15-08-2018
«Прибрався уранці – прибери свою планету…»
Chatbox Олена Лук'янюк
Так, на жаль, не все умістив сю ...
Time 19:34 - 03-08-2018
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

Бердичів відзначив День Соборності України

Time Додано: п'ятниця, 23 січ. 2009, 06:00 ( більше 9 року назад )

22 січня по всій Україні у піснях, віршах та промовах лунають слова про незалежність, соборність, єднання. День проголошення Акту возз’єднання Української й Західно-Української Народних Республік, яке відбулося 90 років тому і який згодом назвали Днем Соборності України, відзначили і у Бердичеві. Сам Акт Злуки був, швидше за все, символічним знаком прагнення єдності, прийшли до висновку історики, та, мабуть, саме у січні 1919-го року українці вперше відчули здатність бути однією нацією. Про це свідчить текст документу, який проголосили того дня на Софіївській Площі в Києві.

Бердичів відзначив День Соборності України

«... віднині зливаються в одно віками відділені одна від одної частини України — Галичина, Буковина, Закарпаття і придніпрянська Україна — в одну Велику Україну. Сповнилися відвічні мрії, для яких жили й за які вмирали найкращі сини України. Віднині є тільки одна незалежна Українська Народна Республіка. Віднині український народ, звільнений могутнім поривом своїх власних сил, має змогу об’єднати всі зусилля своїх синів для створення нероздільної незалежної Української Держави на добро і щастя українського народу»

Голова міського осередку НРУ Іван Лобай говорить: нині часто лунає теза «Сила нації в єднанні». На його думку, до слова «єднання», треба додати «розумі» й «мудрості». Взагалі ж, дуже добре, що в сучасне життя повертаються такі дати, констатує Іван Лобай.

Іван Лобай, голова Бердичівської міської організації НРУ: «Разом із цими датами повинні повернутися імена та ті ідеї, заради яких люди йшли на вірну смерть. Ми надіємося, що щасливе життя, заради якого вони це робили, обов’язково прийде. Для цього нам потрібне єднання. Єднання не на словах, а на ділі. Тією силою, яка має нас об’єднати, повинна стати наша Україна, наш народ, наша українська державність.»

Активну участь у святі молоді, відзначив Бердичівський міський голова. В історії кожної країни є визначальні дати, говорить Василь Мазур, саме такою датою для України є День Соборності.

Василь Мазур, Бердичівський міський голова: «Сьогоднішнє свято — це визначальна подія в історії нашого народу. Тому що в єдності і мудрості, як вже було сказано, закладено усе. Без цього немає майбутнього. Сьогодні, як ніколи, ми повинні бути єдиними. Навколо своєї держави, навколо свого міста, навколо своєї сім’ї.»

90 років тому сторіччями розірваний український народ визволився з неволі та возз’єднався на своїй землі в єдиній Українській державі. Ця подія увійшла в серця більшості представників нинішнього покоління. Звідси — й чисельні та щирі слова любові до своєї країни.

Автор: Олександр Єжель

Камера: Віталій Сінєльніков

Chatbubbles Коментарів: 0