Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
Тренер із важкої атлетики Людмила Гвіздон: «Головне – здоров’я та позитив. Будуть вони – буде результат»
Chatbox Olena Kovzun
Дякуємо за плідну працю, за від ...
Time 21:15 - 01-02-2019
ДТП на пішохідному переході: не розминулись дві автівки
Chatbox Andrey Pereuda
https://e-dem.in.ua/berdychiv/P ...
Time 21:30 - 09-12-2018
Турнір «за власним бажанням» ініціювали у Бердичеві активісти організацій людей з інвалідністю
Chatbox Andrey Pereuda
https://e-dem.in.ua/berdychiv/P ...
Time 21:30 - 09-12-2018
Коли «дерево» дорівнює «чарівність»: у Бердичеві «виставилася» творча трійка Земнухов-Ковальчук-Вахніцький
Chatbox Andrey Pereuda
https://e-dem.in.ua/berdychiv/P ...
Time 21:30 - 09-12-2018
Бердичів провів XІ матчеву зустріч з боксу пам’яті М. Самойлова
Chatbox Стас Перковский
Наймолодший вихованець із Берди ...
Time 16:37 - 03-12-2018
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

Бердичів відзначив 32-гу річницю Чорнобильської трагедії

Time Додано: четвер, 26 квіт. 2018, 17:21 ( 10 міс. назад )

32 роки котиться Україною відлуння страшного вибуху, що сколихнув мало не весь світ, нанісши важке поранення не одному поколінню українців. 26 квітня 86-го увійшло до історії людства, як день аварії на Чорнобильській АЕС, як символ народного героїзму та готовності жертвувати власними життями заради життів інших.

Бердичів відзначив 32-гу річницю Чорнобильської трагедії Бердичів відзначив 32-гу річницю Чорнобильської трагедії Бердичів відзначив 32-гу річницю Чорнобильської трагедії Бердичів відзначив 32-гу річницю Чорнобильської трагедії Бердичів відзначив 32-гу річницю Чорнобильської трагедії

Загиблих під час ліквідації аварії героїв, героїв, померлих від хвороб пізніше, героїв, котрі живуть сьогодні серед нас, вшановували на зібранні у Бердичеві.

Вважається, що стрибок напруги у мережі ЧАЕС спричинив два хімічні вибухи. 200 т урану в реакторі, 60 т радіоактивних речовин у повітрі, 10 днів горіння графіту і люди, котрі не мали всього необхідного для того, аби зупинити катастрофу, але таки зупинили її – люди, котрі, здається, в усі часи слугували для України єдиним ресурсом, що не відмовить за жодних умов...

Згадані ним людські чесноти – це стан душі, що не залежить від професії, продовжує Василь Мазур, це те, що спрацьовує як чіткий механізм у вирішальну, найвідповідальнішу хвилину.

Людство так і не навчилося сприймати те, що має, а чиясь недбалість та безглузді рішення, як і раніш, призводять до трагедій. При цьому завжди знаходяться ті, хто, жертвуючи собою, рятують життя прийдешніх поколінь. Через те ліквідаторам від народного депутата України Олександра Ревеги – слова туги, слова скорботи, слова безмежної шани та вдячності.

Чорнобиль покрив радіоактивним брудом територію, на якій мешкало близько 3-х млн. чоловік... Збитки, нанесені аварією, дорівнювали бюджетам кількох країн... Трагедії, на думку виступаючих на зібранні, викликаються безвідповідальністю та байдужістю.

Слова вдячності усім, хто організував зібрання та прийшов вшанувати чорнобильців, виказав Іван Осіпчук. У когось, можливо, квітень-травень 86-го стирається чи вже стерся з пам’яті, та лише не у нього та його соратників-ліквідаторів.

Доземно вклоняючись, Бердичів вшановує героїв-ліквідаторів вдячними словами, віршами та піснями, щирими оплесками, хвилиною мовчання. Квіти – живим землякам, квіти та вінки – до підніжжя пам’ятника загиблим. Із надією та вірою у те, що подібне жахіття ніколи більше не вразить Україну та світ...

Автор: Олександр Єжель

Камера: Юрій Гавриш

Chatbubbles Коментарів: 0