Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
38 позачергова сесія: депутати підтримали міськводоканал
Chatbox Петро Бондарчук
Вибачте за помилки. Вже наболіло.....
Time 17:13 - 17-07-2018
38 позачергова сесія: депутати підтримали міськводоканал
Chatbox Петро Бондарчук
А, вода текла по Пушкінській 3 ...
Time 17:10 - 17-07-2018
Вода по годинах може повернутися до Бердичева вже з 16-го липня. Причина – зупинка єдиного виробника рідкого хлору  «ДніпроАзоту».
Chatbox Roman Babych
От так новина! 6-й рік в будинк ...
Time 09:53 - 16-07-2018
«Українська Мадонна» Алла Мігай та віртуоз-неоромантик Олексій Ревенко презентували у Бердичеві «Гармонію душі»
Chatbox Анатолий Мозжухин
Вот это я понимаю, так надо раб ...
Time 23:41 - 02-07-2018
«Українська Мадонна» Алла Мігай та віртуоз-неоромантик Олексій Ревенко презентували у Бердичеві «Гармонію душі»
Chatbox Анатолий Мозжухин
Вот это я понимаю, так надо раб ...
Time 23:41 - 02-07-2018
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

Бердичів відсвяткував Х Дні польської культури

Time Додано: понеділок, 18 трав. 2009, 06:00 ( близько 9 року назад )

Бердичів відзначив Х ювілейні Дні польської культури. Зі святом, яке вже давно переросло у зустріч добрих друзів, присутніх у міському Палаці культури ім. О. Шабельника вітали як місцеві таланти, так і творчі колективи з польських міст Хелм й Седльце та полонійні ансамблі Житомирщини. Розпочав концертну програму бердичівський «Зорецвіт», якому нещодавно було присвоєно почесне звання «Народний аматорський колектив України».

Бердичів відсвяткував Х Дні польської культури

Україна й Польща завжди були єдиною багатонаціональною сім’єю, зазначили на урочистій церемонії відкриття представники обох країн. Вони впевнені: у дружніх та ділових стосунків між цими державами — щасливе майбутнє.

Войцех Кудельскі, Президент м. Седльце: « Сьогодні ми із особливою гордістю та зворушливістю слухали національні гімни України й Польщі. Я маю надію, що так само ми слухатимемо їх і на урочистостях з нагоди проведення у наших країнах Євро-2012. Не сумніваюсь, що й тоді наші творчі колективи даруватимуть усім свої таланти та культуру українську й польську. Х Дні польської культури у Бердичеві — то яскраве поєднання багатовікових традицій українського Бердичева та його польських побратимів. Культура як України, так і Польщі має християнські корені. На базі цих традицій наші народи сторіччями йдуть пліч-о-пліч. Були спроби надати їм другорядну роль. Але, дякуючи людським серцям, дякуючи численним родинним зв’язкам, польська культура залишилася незкоріненною у Бердичеві. Ми маємо створити благодатний грунт для продовження плідного партнерства двох міст — Седльце й Бердичева.»

Василь Мазур, Бердичівський міський голова: «Наше місто — гостинне й мудре. Ми завжди по-особливому приймали гостей, друзів приймали удвічі гостинніше. Сьогодні до нас приїхали справжні друзі... 10 років тому була започаткована дуже гарна справа, посіяне дуже гарне зерно. Я абсолютно переконаний, що ми збережемо цю традицію, примножимо її.»

Разом із вже відомим для багатьох бердичівлян колективом «Ходов’яци» із міста Седльце до Бердичева завітав ансамбль пісні й танцю Хелмського повіту. Створений у 2005-му році за ініціативи губернатора Вєслава Коцюби, у своєму репертуарі ансамбль «Ухежаци» має пісні багатьох регіонів Польщі. Учасників цього колективу часто можна побачити на різноманітних мистецьких заходах як у самій Польщі, так і за її межами. На Україні вони втретє.

Житомирщина була представлена на святі кількома колективами. Із ювілейними Днями польської культури глядачів привітали гості із Житомира — народний ансамбль польського танцю «Кароліски», зразковий польский дитячий ансамбль «Дзвонечки», а також польський фольклорний народний ансамбль «Поліські соколи» та колектив із Новоград-Волинського — зразковий ансамбль танцю «Первьоснек». Усі вони — неодноразові учасники та призери багатьох міжнародних мистецьких форумів.

Українцям і полякам судилося буди разом, переконані представники обох країн, адже ці народи мають спільний знаменник — могутню й неповторну слов’янську культуру.

Автор: Олександр Єжель

Камера: Андрій Пеньківський

Chatbubbles Коментарів: 0