Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
У суботу 8-го вересня у Бердичеві – Турнір Лонського!
Chatbox назар мазурець
:champion: :champion: :champion:
Time 19:07 - 07-09-2018
Вийшов із лазні – потрапив під машину
Chatbox Максим Семенюк
Это все тупое враньё ! Человек ...
Time 21:15 - 02-09-2018
Чи зникне 20 приміських маршрутів через складнощі у «Бердичівському АТП-11837»?..
Chatbox Василь Недзельськи...
ТИ ЧМО !!!
Time 00:23 - 23-08-2018
«Наш піт береже піхоти кров»: 26-а артбригада презентувала збірку поезій
Chatbox Сергій Ярошовець
Вона приходить, коли їй забагне ...
Time 22:38 - 15-08-2018
«Прибрався уранці – прибери свою планету…»
Chatbox Олена Лук'янюк
Так, на жаль, не все умістив сю ...
Time 19:34 - 03-08-2018
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

Бердичів оголосив грипові війну

Time Додано: четвер, 05 лист. 2009, 06:00 ( майже 9 років назад )

Епідемічний поріг захворюваності на грип Бердичів поки що не переступив. Про це усіх присутніх на засіданні виконавчого комітету повідомив Анатолій Терефеєв. Зі слів головного медика Бердичева, у місті готувалися до грипу. Чекали, правда на дещо інший штам, але, все ж таки, чекали.

Бердичів оголосив грипові війну

Анатолій Терефеєв, головний лікар Бердичівської ЦМЛ: “З 31-го жовтня по 14-ту годину 4-го листопада зареєстровано 107 чоловік з діагнозом “грип”. Багато це чи мало? Не сказав би, що багато: у попередні роки було набагато більше хворих. На сьогодні у місті існує тісна співпраця між відповідними службами: окрім пошиву на підприємствах марлевих пов’язок, до лікарні двічі завезли необхідні ліки (у т.ч. й дитячі) та витратні матеріали. Лікарнею закуплено набір “Бриз”, який дозволяє діагностувати вірус, що ним заражена людина.”

Анатолій Терефеєв відзвітував про виконання доручень міського голови та відповів на питання Василя Мазура. Створювати на залізничному вокзалі спеціальний пост, який би “відфільтровував” хворих приїжджих та відправляв їх до лікарні, на думку головного лікаря, поки що немає сенсу. Стосовно ситуації з медикаментами, то Анатолій Терефеєв запевнив: на сьогодні лікарня забезпечена усім необхідним для надання медичної допомоги. Чи дістався “свинячий” грип Бердичева? Ні.

Анатолій Терефеєв, головний лікар Бердичівської ЦМЛ: “Поки що клініка грипу, що протікає, така, як у звичайного грипу — грипу, який ми спостерігаємо кожного року. Говорити про щось таке, що виходить за рамки звичайного, ще зарано. Його немає — ні “свинячого”, ні каліфорнійського грипу.”

Зовсім іншу інформацію щодо подолання містом епідемічного порогу озвучили представники санепідемстанції. Розбіжність коментували тим, що до їхньої установи надходять ширші, ніж до лікарні, дані. Окрім цього, у своїй доповіді лікарі СЕС об’єднали показники захворюваності на грип та на ГРВІ.

Лариса Леончук, зав. епідеміологічним відділом Бердичівської районної СЕС: “Пороговий рівень для 1-го тижня листопаду встановлено досить невисокий — 69,99 людини на 10 тисяч чоловік... За понеділок було встановлено 425 випадків (сумарно грипу та ГРВІ), а за вівторок — 473. На цій підставі ми вираховуємо тижневий рівень захворюваності: він склав 154,93 на 10 тисяч. Тобто, фактичний пороговий рівень перевищує граничний показник у 2,2 рази. Але, водночас, тут важко сказати: можливо, в інших випадках люди не зверталися б до лікаря, а нині вони звертаються, бо налякані.”

Звернути увагу на залізничний та автовокзали закликав епідеміологів міський голова. Окрім цього, Василь Мазур запропонував фахівцям визначитися остаточно із питанням запровадження там медичних постів.

Маски у місті отримали на 66 підприємствах, проінформував членів виконкому Василь Толочко. У першу чергу пов’язки роздали працівникам лікарні, санепідемстанції та установ, де проводиться прийом громадян. Зі слів секретаря міської ради, на сьогодні масками забезпечені усі підприємства, установи та організації, що подали відповідні заявки.

Василь Толочко, секретар Бердичівської міської ради: “Забезпечення пов’язками проходило в незалежності від того, кому підпорядковане та чи інша установа — місту, району чи області. Ось, припустимо, школа-інтернат відноситься до області, але ж там мешкають учні і працюють вчителі: звісно, ми забезпечили їх масками. Ми офіційно заявляємо: роздавали пов’язки безкоштовно.”

Із трьома підприємствами, що взяли на себе виготовлення 15 тисяч пов’язок, будуть проведені відповідні розрахунки, пообіцяв міський голова. Ці маски, як і ще 20 тисяч, що вийдуть з бердичівської швейної фабрики, безкоштовно роздаватимуться мешканцям Бердичева. Аби побороти грип, у місті налагоджена тісна співпраця з релігійними організаціями, а із Седльце — міста-побратима Бердичева — вже найближчим часом надійдуть необхідні медикаменти на суму близько 200 тисяч гривень.

Із цілодобових на звичайні тимчасово перетворяться розважальні заклади та магазини.

Сергій Онофрійчук, заступник Бердичівського міського голови: “Є пропозиція обмежити час їхньої роботи до 23-х годин, аби у нічний час вони не працювали. Сьогодні немає гострої потреби у цілодобовій роботі цих закладів. Саме у них збирається молодь, проходить спілкування, саме туди приходять гості міста. Саме там можуть передаватися збудники хвороб.”

Допомогти матеріально вирішили члени виконкому міській лікарні. Отримавши звернення від його керівництва, влада вирішила підтримати заклад коштами з фонду розвитку.

Найголовніше в умовах, що склалися, відповідальність керівників і дисципліна у колективах, підсумував на завершення Василь Мазур. Саме у подібних ситуаціях, вважає він, проявляються людські й професійні якості кожного.

Василь Мазур, Бердичівський міський голова: “Все місто повинно працювати як єдиний злагоджений механізм. Це стосується не лише лікарні чи СЕС, а усіх. Хочу вчергове звернутися до бердичівлян із проханням без нагальної потреби не перебувати у транспорті й людних містах та утриматися від поїздок... Ми повинні виготовити решту пов’язок й продумати, яким чином їх роздати. Підприємства ми вже забезпечили, тепер безкоштовно роздаватимемо їх населенню.”

Автор: Олександр Єжель

Камера: Юрій Гавриш

Chatbubbles Коментарів: 0