Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
Бердичів мистецький
Chatbox Виктор Гердель
Помню многих!!! Великолепная по ...
Time 18:13 - 04-04-2018
Центр розвитку сім’ї і дитини «Катафєйка» провів для дітей пасхальне свято
Chatbox Elena Demyanchuk
Вдячні за підтримку! Всім гарно ...
Time 18:41 - 02-04-2018
Центр розвитку сім’ї і дитини «Катафєйка» провів для дітей пасхальне свято
Chatbox Катеринка Катафєй
Щиро дякуємо за співпрацю!
Time 16:43 - 02-04-2018
У Бердичеві доводили, що «Мама, Тато, Я – спортивна сім’я!»
Chatbox Nady Gl
Вітаємо! Молодці :basketball:
Time 22:54 - 25-03-2018
Сенсей Віктор Гуменюк: не працюйте на аптеки – спробуйте себе у кіокушинкай карате
Chatbox Виктор Гуменюк
Ты кто такой что бы про меня ты ...
Time 21:19 - 24-03-2018
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

Бердичів обрано майданчиком для реалізації проекту «Кожен має право на працю...»

Time Додано: четвер, 27 січ. 2011, 06:00 ( близько 7 року назад )

Наступних кілька місяців, а саме до вересня поточного року, у місті особливо ретельно думатимуть, яким чином забезпечити роботою дітей-сиріт, дітей з малозабезпечених сімей та позбавлених батьківського піклування. Саме Бердичів обрали за майданчик, де реалізовуватиметься проект «Кожен має право на працю: партнерство заради покращення можливості працевлаштування соціальних сиріт», згідно якого дану категорію дітей, яка навчається у спеціальних навчальних закладах, готуватимуть до самостійного життя та підвищуватимуть мотивацію до успішного завершення навчання і оволодіння професією.

Бердичів обрано майданчиком для реалізації проекту «Кожен має право на працю...»

Елеонора Обідіна, старший спеціаліст з програм Фонду «Східна Європа»: «Для виконання нашої мети нам потрібно виконати 3 завдання: 1) зміцнити потенціал громадських організацій області. Для цього ми розробили і проведемо серію тренінгів для лідерів ГО – з теоретичною і практичною частинами. Остання включатиме у себе оголошення конкурсу на міні-гранти, в яких братимуть участь організації; 2) покращення якості послуг, що надаються нашим сиротам. Ми розробимо програму і проведемо тренінги для працівників соціальної сфери; 3) підготовка команди фахівців – майбутніх тренерів, які у своїх навчальних закладах проводитимуть консультації для дітей-сиріт з розвитку життєвих і професійних навичок.»

Головні дійові особи проекту – учні Бердичівського професійного аграрного ліцею. У закладі навчається 40 соціальних сиріт, 32 цьогоріч випускатиметься. Організатори проекту та їхні соціальні партнери планують за цих кілька місяців прищепити дітям певні життєві навички, що стануть у нагоді у майбутньому. Соціальні сироти мають вміти планувати своє життя, кажуть дорослі, вони серед іншого повинні знати, як розпоряджатися коштами та бути зацікавленими у роботі.

Світлана Артеменко, заст. директора БПАЛ з навчально-виховної роботи: «У рамках проекту заплановано створення інформаційного довідника, проведення ярмарку вакансій, екскурсій на підприємства, тренінги для дітей-сиріт. Має також залишатися й післядія проекту: педагоги вже будуть володіти інноваційними методами роботи... Ми обов’язково відслідковуватимемо тих дітей, котрих забезпечимо робочими місцями, будемо спілкуватися і створимо альбом, до якого увійдуть історії їхнього життя.»

Одним із соціальних партнерів проекту виступив міський Центр зайнятості. Його керівництво вважає це правильним: діти-сироти, зазначає директор Центру, знаходяться у полі зору його відомства мало не з дитячого садка. Під пильною увагою установи вони перебувають і на стадії навчання у школах й вищих навчальних закладах.

Микола Коваль, директор Бердичівського міського Центру зайнятості: «У нас на випадок звернення дітей-сиріт бронюються робочі місця і ми обов’язково їх працевлаштовуємо. Дуже гостро стоїть проблема житла для дітей-сиріт: часто до нас приходять випускники ПТУ, які не мають житла. Ми вимагаємо в училищ, аби ті працевлаштовували із житлом. За 2010-й рік нами на хороші місця було працевлаштовано 6 таких дітей. І нині ми відслідковуємо, як вони працюють, що заробляють, з’ясовуємо їхні подальші плани.»

Наталія Гончарук, нач. відділу організації сприяння працевлаштуванню ЖОЦЗ: «Сприяння зайнятості дітей-сиріт – питання досить складне, тому його вирішення можливе лише спільними зусиллями влади, організаторів подібних проектів, служб зайнятості.»

Успішна реалізація проекту, сподіваються його організатори, допоможе молоді з уразливих соціальних груп безболісно інтегруватися до суспільства, легше адаптуватися у ньому і досягти у житті певного успіху.

Світлана Артеменко, заст. директора БПАЛ з навчально-виховної роботи: «Звісно, наперед важко щось прогнозувати, але, думаю, що з тих 32-х випускників більша половина учнів зрозуміє своє призначення у професійному виборі і своє призначення у житті.»

Автор: Олександр Єжель

Камера: Юрій Гавриш

Chatbubbles Коментарів: 0