Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
«Наш піт береже піхоти кров»: 26-а артбригада презентувала збірку поезій
Chatbox Сергій Ярошовець
Вона приходить, коли їй забагне ...
Time 22:38 - 15-08-2018
«Прибрався уранці – прибери свою планету…»
Chatbox Олена Лук'янюк
Так, на жаль, не все умістив сю ...
Time 19:34 - 03-08-2018
«Прибрався уранці – прибери свою планету…»
Chatbox Larisa Gzhibovets...
а что вместо "спасибо" Василий ...
Time 17:47 - 03-08-2018
«Прибрався уранці – прибери свою планету…»
Chatbox Виктория Кучерявая
Чудовий репортаж! Дякую!
Time 22:21 - 02-08-2018
Хто має і не має права на отримання субсидії?
Chatbox Yadviga Melnik
Відносно осіб що знаходяться за ...
Time 21:56 - 27-07-2018
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

Бердичів готується до святкування 254-ї річниці Ікони Матері Божої Бердичівської

Time Додано: п'ятниця, 09 лип. 2010, 06:00 ( близько 8 року назад )

Бердичів готується до одного з найголовніших дійств, що традиційно проходять на його території — святкування річниці Ікони Матері Божої Бердичівської. Вже багато років у перші вихідні після 16-го липня місто зустрічає тисячі паломників, що прямують звідусіль, аби вклонитися Образу Богоматері. На урочистих службах, що відбуваються на майдані перед монастирем Босих Кармелітів, вони просять Заступницю, аби та допомогла їм, їхнім сім’ям, їхнім містам та країнам бути здоровими, квітучими та щасливими. Минулого року, розповідають головні організатори свята отці-кармеліти, до Бердичева прийшли близько 18-ти тисяч вірян. Цьогоріч очікують на не меншу кількість, люди, кажуть, йтимуть зі всієї Європи. До кінцевого пункту дуже нелегкої, але світлої подорожі прямуватимуть п’ятьма напрямками: одна колона вирушатиме з Хмельницького, ще одна — з Полонного, дві колони — з Житомира та по одній з Андрушівки й Довбиша. Приймати таку кількість гостей для Бердичева почесно й радісно. Місто 4-х культур славиться своєю гостинністю та ставленням до людей різних віросповідань.

Бердичів готується до святкування 254-ї річниці Ікони Матері Божої Бердичівської

Отець Марк, помічник настоятеля парафії “Непорочного Зачаття Пресвятої Діви Марії”: “Марія обирає собі такі місця, де потужніше відчувається її сила. Вона обирає великі санктуарії, приємно те, що серед них опинився і Бердичів. Сюди приходять люди, аби молитися, просити, благати, і вона оздоровлює їх, навертає до віри. Починаючи десь з 1670-го року 16-те липня є великим святом для нашого ордену. Симон Шток просив у Марії про допомогу і Вона дала йому Скапулярій, сказавши, що того, хто буде його носити, вона буде рятувати.”

Урочистості пройдуть у суботу та неділю 17-18-го липня. Планується, що до майдану паломники почнуть сходитится близько 15-ї години. З цього часу і до 18-ї їх урочисто зустрічатимуть. О 18-й годині відбудеться Божа служба. Після того, як прочан розмістять на ночівлю, о 23-й у храмі відбудеться нічне чування. У неділю о 8-й ранку пройде Служба Божа польською мовою. Урочисту літургію з нагоди 254-ї річниці Ікони Матері Божої Бердичівської призначено на 12-ту годину.

Що і яким чином мають зробити усі місцеві служби, причетні до святкування, радилися у виконавчому комітеті. За роки відзначення річниці Ікони, утворилася певна схема дій кожної із цих служб, яка дозволяла проводити свято на високому рівні, говорить заступник міського голови Іван Демусь, тож присутнім на нараді залишилось вчергове відшліфувати її положення та затвердити кінцевий план дій. Обов’язки розподілили: визначилися де стоятимуть кіоски виїзної торгівлі, біотуалети, бочки з водою для пиття. На місці проведення свята чергуватимуть машини пожежних і “швидкої”, громадський порядок контролюватимуть працівники міліції, вуличне освітлення мають забезпечити МКАРСівці. Розташують прочан у міському Палаці культури, 1-й, 8-й та 15-й школах. Зазнає змін маршрут руху автомобільного транспорту: 17-го липня з 14-ї до 21-ї години перекриють рух на пл. Соборній — від вулиці Леніна до Молодогвардійської. У неділю 18-го липня так саме перекриття діятиме від 6-ї ранку до 17-ї години. Окрім цього, перекриють вулицю Миру та ділянку вулиці Чорновола (від перехрестя з вулицею Миру до перехрестя з вулицею Леніна).

Спільними злагодженими діями буде досягнуто того, аби чергова річниця католицької святині запам’яталася усім лише з кращого боку, підсумував нараду Іван Демусь.

Іван Демусь, заступник Бердичівського міського голови: “Тут ми своїх завдань не розділяємо, а традиційно об’єднуємо зусилля, аби свято як завжди пройшло достойно. Сьогодні, відповідно до розпорядження міського голови, ми ще раз перевірили готовність різних служб до проведення свята... Кожна служба знає свої завдання. Вони відпрацьовані, і є переконання у тому, що свято пройде на належному рівні.”

Отець Марк, помічник настоятеля парафії “Непорочного Зачаття Пресвятої Діви Марії”: “Це є велике свято і для нашого ордену, і для нашого міста. Бердичів зажди гостинно приймає іноземців, і про нього у світі знають, у певній мірі, саме через свято Ікони Матері Божої Бердичівської. Запрошую усіх 17-го липня на службу Божу за участю паломників, що відбудеться о 18-й годині. Урочиста літургія відбудеться у неділю 18-го липня о 12-й годині. Щиро усіх запрошую до молитви і прошу, аби Марія благословила кожного з вас.”

Автор: Олександр Єжель

Камера: Юрій Гавриш

Chatbubbles Коментарів: 0