Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
У суботу 8-го вересня у Бердичеві – Турнір Лонського!
Chatbox назар мазурець
:champion: :champion: :champion:
Time 19:07 - 07-09-2018
Вийшов із лазні – потрапив під машину
Chatbox Максим Семенюк
Это все тупое враньё ! Человек ...
Time 21:15 - 02-09-2018
Чи зникне 20 приміських маршрутів через складнощі у «Бердичівському АТП-11837»?..
Chatbox Василь Недзельськи...
ТИ ЧМО !!!
Time 00:23 - 23-08-2018
«Наш піт береже піхоти кров»: 26-а артбригада презентувала збірку поезій
Chatbox Сергій Ярошовець
Вона приходить, коли їй забагне ...
Time 22:38 - 15-08-2018
«Прибрався уранці – прибери свою планету…»
Chatbox Олена Лук'янюк
Так, на жаль, не все умістив сю ...
Time 19:34 - 03-08-2018
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

Бердичів готується до свята цирку

Time Додано: субота, 15 серп. 2009, 06:00 ( близько 9 року назад )

Вже два тижні поспіль у міському Палаці культури йде підготовка до грандіозного заходу з нагоди 30-річчя бердичівської школи циркового мистецтва, яку заснував Валентин Моцний. Випускник Київського естрадно-циркового училища, свого часу він виступав у жанрах повітряної гімнастики, ручної еквілібристики та силової акробатики.

Бердичів готується до свята цирку

Олена Петрівська, директор міського Палацу культури: «Валентин Володимирович Моцний, я рахую, дуже важлива постать для Бердичева, тому що він один із багатьох бердичівлян, які прославили своє місто. Заслуга Валентина Моцного в тому, що він в єдиному місті в Житомирській області, я думаю, що багато обласних центрів не мають циркових шкіл, а Валентин Володимирович в 1979 році, тобто 30 років тому, створив першу школу циркового мистецтва не тільки в місті, а й в області».

Назва дитячої циркової студії «Диваки», заснованої Моцним, обиралась невипадково. Валентина Володимировича у дитинстві диваком називали друзі. Перші заняття новоствореної студії, які проходили у спортзалі старого будинку культури заводу «Прогрес», відвідувало понад сто чоловік. Частина поступово відсіялась, лишилось тільки три десятки вихованців, каже Валентин Моцний. Циркового реманенту не було, доводилось виготовляти власноруч.

Валентин Моцний, засновник цирку у Бердичеві: «Цирк — це таке мистецтво, що реквізити в магазині не купиш, їх треба виготовляти власними руками. І в мене була така можливість, був такий директор “Прогресу” Шабельник, він мені дозволяв заходити вільно, я ходив по цехам, просив начальників цехів, вони виробляли мені цей реквізит. Таким чином у мене поручилась циркова студія, тому що без реквізиту цирк — це немислимо».

За тридцять років з моменту заснування цирку у Бердичеві виросло 4 покоління професіоналів. Учні майстра виступають на всіх аренах світу, здобувають собі гучні імена та славу і не забувають про свого вчителя. Деякі з них братимуть участь у святі бердичівського цирку.

Вони ще маленькі, але вже мають великі досягнення. Більшість займається у циркових студіях тому, що одного разу, як і Валентина Моцного, їх полонило це мистецтво. Тепер вони ані на день не розлучаються з цирком і оволодівають новими трюками.

Катерина Печковська, вихованка народної аматорської циркової студії «Диваки»: «Я вже на тканях займаюся, робила номер. З хлопчиком, моїм братиком займалася, “Кукли” в мене був номер. На стоялочках зараз навчаюся, хочу номер робити. В мене багато було номерів. - Взагалі цирк — це складно? - Да, це нелегко. - Може все кинути? - Ні, я не можу. Я вже привикла до цирку. Я без цирку один день не можу».

Андрій Голубничий, вихованець народної аматорської циркової студії «Диваки»: «Був концерт і я бачив, як діти займалися. І я сказав мамі, що теж хочу так займатися, і вирішив піти на циркову студію».

Багатьох своїх учнів Валентин Моцний настільки закохав у циркове мистецтво, що вони створили власні студії. «Диваки», «Різома», «Жанр», «Візаві» з’явились у місті завдяки Світлані Бардадимовій, Анатолію Залевському, Петру Герасименку, Ігорю Ковалю.

Велика «моцна» циркова родина активно готується до свята. Тренуються з ранку до вечора, аби 21 серпня показати городянам усю красу та велич бердичівського цирку. На свято організатори запрошують усіх бажаючих та обіцяють, що сумувати не доведеться.

Автор: Інна Покотилюк

Камера: Віталій Сінєльніков

Chatbubbles Коментарів: 0