Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
Свято останнього дзвінка – хвилююче і радісне свято!
Chatbox Анжела Анатольевна...
:clapping: :dance:
Time 09:40 - 26-05-2018
Чи доступне місто людям з інвалідністю?
Chatbox Виктор Иванов
"У Бердичеві пройшло чергове ви ...
Time 14:55 - 25-05-2018
Персональною виставкою зустрів своє 70-річчя художник Микола Романчук. Зі світлою душею та прагненням вперто працювати.
Chatbox Анатолий Ходорковс...
Николай, Поздравляю с Юбилеем и ...
Time 21:09 - 19-05-2018
Пропозиція скасувати рішення виконкому про встановлення тарифу на очистку стічних вод не набрала потрібної кількості голосів на 35-й сесії Бердичівської міської ради
Chatbox Наташа Быкова
Всі мешканці міста бігають у по ...
Time 16:44 - 01-05-2018
Якість очищення стічних вод у Бердичеві та районі підвищуватимуть у два етапи
Chatbox Олег Козловський
Замовлений репортаж , за кошти ...
Time 16:16 - 23-04-2018
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

Бердичевом пронісся Вій

Time Додано: четвер, 16 вер. 2010, 06:00 ( майже 8 років назад )

У рамках осінніх гастролей до Бердичева завітав Львівський академічний обласний музично-драматичний театр ім.. Ю. Дрогобича. Провели артисти у місті всього один день, показавши одразу дві вистави: казку “Велике жабеня” для дітей дошкільного та молодшого шкільного віку та п’єсу “Панночка” за мотивами повісті “Вій” М. Гоголя.

Бердичевом пронісся Вій

Театральні дійства проходили у міському Палаці культури. Саме його керівництво разом із очільниками міста та управлінням освіти зробили так, щоб бердичівляни могли насолодитися грою акторів одного з найкращих театрів України. Останнього разу колектив Львівського театру був тут навесні. Взагалі, кажуть гастролери, Бердичів вони намагаються не оминати. Звичайно, постійні перебування у дорозі дають про себе знати, але ці люди витримують усе.

Василь Калита, заст. директора Львівського академічного облмуздрамтеатру ім. Ю. Дрогобича: «Для людей, які працюють у театрі, це не робота, це стан душі. Усі негаразди, що трапляються в дорозі, можуть витримати тільки ті люди, які насправді люблять театр. Окрім творчого складу, який звик до гастролей, прилаштувався до подорожі й обслуговуючий персонал. Працюємо потужно, важко, але повторюся, що це не робота, це стан душі.»

Цей стан душі, що вирував на сцені, повністю і цілком передався глядачам. Більшість людей, які сиділи у залі, “Вія” вже читали, тож інтерпретацію режисера Львівського театру вони сприймали, як щось нове.

“Кожна баба — відьма!”. А найгірша відьма, яку тільки бачили у своєму житті загартовані козаки Явтух, Спирид та Оверко, це була дочка їхнього пана. Так вони повідали бурсаку Хомі, а також і глядачам. І вже через деякий час усі в цьому переконалися. Який тільки жах не наводила панночка після своєї смерті на бідного Хому, що тільки не робила та яких тільки заклинань не читала.

Усі емоції, усю таємничість ролі намагалася передати на сцені актриса Алла Латишева-Крук. Судячи з тиші, що у ті моменти панувала в залі, це їй вдалося.

Про цю роль між акторами ходять різні байки. Алла Латишева-Крук на них не звертає уваги, вона панночку відьмою не вважає.

Алла Латишева-Крук, виконавиця ролі панночки: «Вона звичайна дівчина дівчина з села, така, як і всі. Звичайна дівчина тільки панського роду, от її і вважали відьмою. До Хоми вона не з’являлася. Хлопці п’ють багато, і при такій кількості горілки ще й не таке може з’явитися.»

Так само любить роль Хоми і актор Олександр Латишев, хоча подібних він ще не виконував. Були більш ліричні та соціальні, а от гострохарактерні якось не траплялися, говорить чоловік.

Олександр Латишев, виконавець ролі Хоми Брута: «Коли роль зроблена, вона вся така рідна, що у ній все приваблює. Коли ти вклав туди свою душу, енергію, роль стає невід’ємною, наче твоє дитя. Звичайно, позитивного у Хоми дуже мало, якщо розбиратися, відсторонюючись від нього. Але я уже не можу так про нього судити.»

Наступного разу львів’яни обіцяють показати бердичівлянам щось нове. Для акторів та керівників храму Мельпомени важливо, аби люди на Бердичівській землі привчилися до театру та полюбили його.

Василь Калита, заст. директора Львівського академічного облмуздрамтеатру ім. Ю. Дрогобича: «Кошти для нас не ціль тому, що задоволення, яке отримують і діти, і дорослі, їхні подяки — це набагато більше за ті кошти. Ми до Бердичева їздимо давно, бо той глядач, який ходив до нас у радянські часи, став і теперішнім нашим глядачем. Так само й ці діти. Вони будуть виховані й культурні. Бердичів буде найрозвинутішим в області у театральному сенсі цього слова.»

Автор: Ніна Сільченко

Камера: Андрій Пеньківський

Chatbubbles Коментарів: 0