Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
У суботу 8-го вересня у Бердичеві – Турнір Лонського!
Chatbox назар мазурець
:champion: :champion: :champion:
Time 19:07 - 07-09-2018
Вийшов із лазні – потрапив під машину
Chatbox Максим Семенюк
Это все тупое враньё ! Человек ...
Time 21:15 - 02-09-2018
Чи зникне 20 приміських маршрутів через складнощі у «Бердичівському АТП-11837»?..
Chatbox Василь Недзельськи...
ТИ ЧМО !!!
Time 00:23 - 23-08-2018
«Наш піт береже піхоти кров»: 26-а артбригада презентувала збірку поезій
Chatbox Сергій Ярошовець
Вона приходить, коли їй забагне ...
Time 22:38 - 15-08-2018
«Прибрався уранці – прибери свою планету…»
Chatbox Олена Лук'янюк
Так, на жаль, не все умістив сю ...
Time 19:34 - 03-08-2018
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

Аукціон з продажу частини недобудованого критого ринку: інтрига зберігалася до останнього

Time Додано: четвер, 11 черв. 2009, 06:00 ( більше 9 року назад )

День, коли мав відбутися аукціон з продажу частки територіальної громади Бердичева у недобудованому критому ринку, підприємці, які здійснюють торгівлю на Центральному ринку, розпочали зі страйку. Його організатором виступила голова місцевої Асоціації приватних підприємців, депутат міської ради Людмила Просянова. Мотивів, що змусили людей не виходити на роботу, було два: перший — у разі продажу даної частки 280 підприємців залишаться без місця роботи, другий — пані Просяновій не дозволили утворити робочу групу та сісти за стіл переговорів із міською владою для вирішення даного питання. Не дивлячись на численні прогнози скептиків, підтримати колег, які, з їхніх слів, ось-ось мали втратити засоби для існування, зголосилися і ті підприємці, яких продаж частки недобудованого ринку безпосередньо не торкався. Тих, хто не побажав приєднатися до страйкарів, були одиниці.

Аукціон з продажу частини недобудованого критого ринку: інтрига зберігалася до останнього

Приватний підприємець: “5 тис. грн. я здала так званого благодійного внеску за своє місце, а тепер хтось хоче, щоб я бастувала. Хто вже купив ту будівлю, той знає, що з нею робити, якщо це — наш директор, припустимо, то й він знає що робити. Чого я маю мучитись на сонці? Просила переоформити місце на мого сина... Переоформили? Ні. А я маю йти бастувати...”

Через деякий час до страйкарів вийшла їхня лідерка. Вкотре пояснивши причини зібрання, оголосила: “Йдемо до міської ради!”. До кінцевого пункту призначення крокували з прапорами і організовано. Коли дійшли, виявилося, що до зустрічі із Бердичівським міським головою готові лише чоловік 50-60 — саме стільки людей зібралося біля пам’ятника Леніну. Послуги працівників міліції, які стояли неподалік та були налаштовані оперативно відреагувати на будь-яке порушення правопорядку, не знадобилися: міський голова запросив усіх підприємців до актової зали.

О 10-й годині у ній було вже повно людей. Василь Мазур звернувся із пропозицією: виступають усі бажаючі, окрім Просянової, мовляв, те, що вона скаже, йому і так відомо, а слова Просянової-Голови асоціації, на думку міського голови, кардинально відрізняються від слів Просянової-депутата. Але лідерка страйкарів все ж таки виступила. Вона одразу відмела усі звинувачення з боку Василя Мазура. Якби робочу групу було створено, наголосила вона, якби на останній сесії міської ради була проголосована пропозиція одного з депутатів, що торкалася проведення аукціону, до площі Жовтневої підприємці не прийшли б.

Людмила Просянова, голова Асоціації приватних підприємців, депутат Бердичівської міської ради: “Ми прийшли сюди з єдиною метою — сісти з вами за стіл переговорів. Хочемо поговорити предметно — з усіма документами, на прикладах. Ось, наприклад, ваші юристи знають про те, що, згідно ст. 70 бюджету, у випадку, якщо земля під недобудованим об’єктом комунальна, то кошти від її продажу йдуть до бюджету міста, якщо ж земля не комунальна, а у нашому випадку вона належить ринку, то кошти йдуть до державного бюджету?”

Стартову ціну частки міста незалежні фахівці оцінили у 8 млн. грн. Більшість присутніх у залі цікавило одне питання: що буде з ними після того, як проведуть аукціон.

На думку міського голови, своїм корінням проблема подальшої долі частки міста у недобудованому критому ринку сягає у 80-ті роки, коли так звані “промисловці” поступово витіснили з території ринку тих, хто торгував продовольчими товарами. І проблему цю, впевнений Василь Мазур, можна було вирішити ще багато років тому.

Василь Мазур, Бердичівський міський голова: “Можна було б зібратися, взяти кредит (тоді це ще можна було зробити)... Власне, зробити так, як вчинили працівники універмагу... А ви збирали кошти і вкладали їх у павільйони, які не є вашими і ніколи вашими не будуть. Тоді ж ви могли отримати свою власну приватну частку у цій частині ринку і добудовувати її спільними зусиллями.”

Подібні зібрання треба було проводити раніше, зазначив міський голова, він нагадав підприємцям про відповідне рішення Верховного Суду на користь міської влади, про те, що подальший профіль частки міста змінювати не будуть, про те, що ринкові збори, які надходять у бюджет Бердичева, є чи не найнижчими в області на відміну від доволі високого розміру сплати за послуги, яка є однією зі статей доходу “Облспоживспілки”. Головну частину своєї промови Василь Мазур завершив конкретною пропозицією.

Василь Мазур, Бердичівський міський голова: “Є рішення сесії, що його я повинен виконати. Цим рішенням дві профільні комісії зобов’язані довести до вашого відома, коли відбудуться засідання. Зберіть кілька авторитетних у ваших колах людей, які розбираються у законодавстві, нехай вони увійдуть до складу однієї з комісій і розберіться нарешті, що і як... Я теж готовий взяти участь у їхній роботі... Створюйте оргкомітет у складі представників громадськості, я надам вам кімнату у приміщенні виконкому, працюйте...”

І страйк, і дискусії навколо проведення аукціону завершилися тихо і буденно, крапку у них поставив голова аукціонної комісії, заступник міського голови Сергій Онофрійчук.

Сергій Онофрійчук, заступник Бердичівського міського голови: “Комісія, яка була створена згідно рішення міської ради та виконавчого комітету на виконання рішення сесії міської ради з продажу частки територіальної громади у незавершеному будівництві критого ринку, прийняла наступне рішення: у зв’язку з відсутністю претендентів на купівлю даної частки, аукціон вважати таким, що не відбувся. Рішення № 2: виставити цю частку на повторний продаж на тих самих умовах зі збереженням профілю. ”

Як повідомив Сергій Онофрійчук, майданчик, на якому нині торгують вищезгадані 280 підприємців, свого часу міська влада надала їм у тимчасове користування — поки не завершиться будівництво критого ринку і не буде розпочатий процес його продажу.

Через кілька хвилин заступник міського голови, Людмила Просянова і частина підприємців домовлялися, яким чином втілюватимуть у життя пропозицію міського голови. Зійшлися на тому, що почнуть 16-го червня.

Автор: Олександр Єжель

Камера: Віталій Сінєльніков

Chatbubbles Коментарів: 0