Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
Свято останнього дзвінка – хвилююче і радісне свято!
Chatbox Анжела Анатольевна...
:clapping: :dance:
Time 09:40 - 26-05-2018
Чи доступне місто людям з інвалідністю?
Chatbox Виктор Иванов
"У Бердичеві пройшло чергове ви ...
Time 14:55 - 25-05-2018
Персональною виставкою зустрів своє 70-річчя художник Микола Романчук. Зі світлою душею та прагненням вперто працювати.
Chatbox Анатолий Ходорковс...
Николай, Поздравляю с Юбилеем и ...
Time 21:09 - 19-05-2018
Пропозиція скасувати рішення виконкому про встановлення тарифу на очистку стічних вод не набрала потрібної кількості голосів на 35-й сесії Бердичівської міської ради
Chatbox Наташа Быкова
Всі мешканці міста бігають у по ...
Time 16:44 - 01-05-2018
Якість очищення стічних вод у Бердичеві та районі підвищуватимуть у два етапи
Chatbox Олег Козловський
Замовлений репортаж , за кошти ...
Time 16:16 - 23-04-2018
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

Арт-студію «Різома» офіційно відкрили

Time Додано: вівторок, 13 жовт. 2009, 06:00 ( більше 8 року назад )

У місті трапилась подія, на яку довго чекали бердичівляни – відбулося офіційне відкриття арт-студії «Ризома». Ініціатор її створення, уродженець Бердичева Анатолій Залевський, відомий як зірка світового циркового мистецтва, володар найвищих нагород у цій галузі, йшов до своєї мрії кілька років. Весь цей час поруч з ним були друзі та однодумці, які допомагали втілювати мрію у життя.

Арт-студію «Різома» офіційно відкрили

На урочистості прибуло багато поважних гостей, серед них – Міністр культури і туризму України Василь Вовкун.

Василь Вовкун, міністр культури і туризму України: «Це добра ознака, коли людина повертається туди, де народилась. Гадаю, місто дало Анатолію життя і натхнення, і він сьогодні повертає борги. Мені здається, що подібних подій в Україні, певно, не знайти».

Анатолій Залевський вносить в українську культуру сучасність, і його проект – подія всеукраїнського значення, зауважив міністр. Доки гості оглядали оновлені стіни колишнього будинку культури та займали місця у залі, сценою ходив чорний кіт. Символ того, що на студію чекає успіх, шепотілися присутні.

На своєму першому концерті театр «Різома» продемонстрував частину творчих ідей. Головна ідея арт-студії полягає в людині, розповів Анатолій Залевський, в її гармонійному розвитку. У майбутньому «Різома» буде прагнути наблизитися до статусу інституту гармонійної людини. Майстер послуговується філософією Георгія Гурждиєва, містика та вчителя, який у своїх працях розвивав концепцією 5 елементів. Недарма і на всіх декораціях зображено око, яке символізує повітря та печінку, розповідає Анатолій Залевський. Вода, повітря, метал, вогонь, земля – ці стихії знаходять своє відображення і в людині. Як приблизно це виглядає, демонстрували учасники арт-студії.

Вогонь має чоловіче начало, може зігрівати, а може спалювати. Його символом виступає серце. до міста приїхали. Свій погляд на п’ять стихій демонстрували фіналісти всеукраїнського шоу «Танцюють всі» і майстри цирку, які приїхали до міста на запрошення Анатолія Залевського.

Інша стихія – і учасники арт-студії з різких та запальних, як вогонь, стають, нестримними і водночас урівноваженими, як вода. Вода – це жіноче начало, вона ніжна і прониклива, ці якості намагалися передати у виступах танцюристи. Кажуть, відкривалися наповну, бо, кажуть, відчували підтримку глядачів.

Даша Малікова, фіналістка шоу «Танцюють всі»: «Мені сподобалося місто, такі речі говорю не часто, тому що дуже відчуваю атмосферу. Тут вона тепла, одразу піднімається настрій і з’являється стимул щось робити».

Третій елемент - земля, вона об’єднує у собі чоловіче та жіноче начало і дає змогу проявитися коханню. Це найзагадковіший стан, що його важко відтворити і показати, - внутрішній стан самої людини. Який він, не знали достеменно і учасники концерту.

Все народжене Землею, зігріте Вогнем та напоєне Водою, у Повітрі знаходить свободу для руху і росту. Цей елемент надає думкам масштабності та висоту, а діям – точність та вишуканість. Що і демонструвалось на сцені.

Жорсткий, міцний та непохитний – схарактеризували учасники «Різоми» останній, п’ятий елемент – метал. Він протилежний повітрю, символізує волю та силу духу. Його сутність демонстрували володарі золотих медалей у Парижі та «Срібного клоуну» в Монте Карло брати Ірошнікови. Щоб металу уподібнитися, треба докласти багато зусиль, відзначають артисти.

В’ячеслав Ірошніков, учасник концерту: «Праця, праця, праця. Навіть якщо нема таланту, працею можна досягнути поставленої мети».

А ось одне із всевидячих очей – картина, яку створили учасники студії разом із Анатолієм Залевським. Полотно виставили на аукціон, початкова ціна – сто доларів. І вже через кілька хвилин картина знайшла господаря. Ним виявився міністр культури Василь Вовкун, який запропонував найбільшу ціну – 600 доларів.

Василь Вовкун, міністр культури і освіти України: «Стільки бачено-перебачено, але такого не бачив ніде. Сьогодні ми проходили через п’ять стихій та аналізували себе: чи справді ми відчуваємо їх ну ту повноту, через яку нас провели учасники концерту».

Після такого концерту почуваєшся більш добрим та досконалим, зізнався міністр, а також відзначив, що такої підтримки мистецьких починань, як у Бердичеві, не бачив ніде.

Василь Вовкун, міністр культури і туризму України: «Сьогодні ми стали багатшими і гармонійнішими. Якщо подивитися на цей тандем гармонії – творця Анатолія і міського голови як господаря, то в них вийшов новий результат, який призведе до нового».

Анатолій Залевський – це саме той, хто своїм життям і працею доводить, як треба любити свою землю, де народився та виріс. А отже, ця людина заслуговує на щире «Спасибі».

Василь Мазур, Бердичівський міський голова: «Сьогодні у Бердичеві відбулася надзвичайно важлива історична подія. Вона допомогла місту зробити потужний крок у відродження слави. І зробив це наш земляк Анатолій Залевський».

Міський голова побажав митцю, аби його студія зажди збирала повну залу, а люди, які її відвідуватимуть, залишали свої спогади у книзі. Перший запис у ній бердичівляни вже зробили.

Зі слів гостей, свято вдалося. Учасники арт-студії поки що не ймуть віри тому, що все відбулося насправді, але, переводячи дух, відзначають, що задоволені.

Катерина Печковська, учасниця арт-студії «Різома»: «Кожного дня з 4 до 7 і більше ми готувалися, наші тренери придумували нам трюки, і кожного разу ми щось міняли».

Альона Жук, учасниця арт-студії «Різома»: «Нас тренував сам Анатолій Залевський, і наші тренери Світлана Володимирівна та Марія Володимирівна».

Катерина Дзюбенко, учасниця арт-студії «Різома»: «Виступили ми добре і зараз почуваємося добре, в нас багато емоцій і ми впевнені у собі».

Тепер у мешканців району цукрорафінадного заводу є свій осередок для занять творчістю, а в міста загалом - умови, щоб стати міжнародним центром високої культури, відзначили гості. Сам винуватець свята скромно приймав вітання і запеваняв, що розставатися зі своїм дітищем не планує.

Анатолій Залевський, Заслужений артист України: «Я просто нікуди не буду виїжджати, тому що студія, яку ми відкрили, повністю заповнює мій простір. Основний час планую проводити тут, з дітьми, з новими проектами, як внутрішніми, так і проектами міста, які будуть відбуватися у майбутньому».

Автор: Інна Покотилюк

Камера: Віталій Сінєльніков

Chatbubbles Коментарів: 0