Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
Містобудівна рада: у Бердичеві зведуть нові магазини
Chatbox Pavel P
Ну и правильно, такого добра в ...
Time 05:18 - 05-08-2019
“Секонд-хенду” у Бердичеві загрожує закриття?
Chatbox Микола Миколайович
Ви всі брихуни ви тільки наживаетеся
Time 19:58 - 17-07-2019
Фестиваль «STEM – весна – 2019» у НВК №10
Chatbox Юрій Доготар
НВК №10 - лідер освіти! В цьому ...
Time 06:28 - 09-05-2019
Довгождана прем’єра у Бердичеві: у Театрі на Європейській давали «Фріду» Марини Гримич
Chatbox Pavel P
Кому нужна качественная премиум ...
Time 23:26 - 30-04-2019
Результати виборів по виборчому округу №63
Chatbox Pavel P
В гугл такого полно. Ничего нов ...
Time 02:14 - 29-04-2019
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

Алею «Захисникам України всіх поколінь» відкрили на території 26-ї артбригади ім. генерал-хорунжого Р. Дашкевича

Time Додано: п'ятниця, 05 лип. 2019, 15:44 ( 3 міс. назад )

Тяглість вітчизняної військової історії – від перших сходів української державності і до України ХХІ сторіччя, подвиг усіх тих, котрі боролися во славу вільної України, тих, котрі віддали життя за її незалежність, і тих, хто сьогодні мужньо й віддано захищає свою Батьківщину та свій народ… Все це покликана наглядно ілюструвати Алея «Захисникам України усіх поколінь», урочисте відкриття якої відбулося на території 26-ї артилерійської бригади ім. генерал-хорунжого Романа Дашкевича. Ця Алея, за задумом самих військових, є шаною усім, хто любить Україну, героям загиблим, героям живим, героям, котрі служать у 26-й бригаді.

Алею «Захисникам України всіх поколінь» відкрили на території 26-ї артбригади ім. генерал-хорунжого Р. Дашкевича

Символічним є те, звертають увагу артилеристи, що саме на цьому місці 100 років тому свій бойовий прапор із рук отамана Симона Петлюри отримала 6 Січова стрілецька дивізія армії УНР.

У центрі Алеї на тлі урочистої ходи січовиків та переміщення бригади до району виконання бойових завдань зображений покровитель бердичівської «арти» Роман Дашкевич, дещо ліворуч – воїн-артилерист Січових стрільців, праворуч – боєць 26-ї бригади. Окремим елементом Алеї є Козацький Хрест – символ продовження вітчизняної мілітарної історії та, власне, символ часів козацтва. Курган, на якому він височіє, нагадує про епоху Київської Русі. На стендах – та сама тяглість історії: українське воїнство часів Русі та литовсько-польської доби, відчайдухи-козаки та січові стрільці, легіонери 1-ї Світової та учасники визвольних змагань 1917-21 рр., воїни УПА та вже сьогоднішні Захисники Вітчизни.

Окремо на відкритті представили нову почесну хоругву частини – другий офіційний прапор 26-ї артбригади. Їхні бойові прапори залишаються незмінними, підкреслюють військові, дана хоругва – то, свого роду, обличчя колективу, мотивація. Червоний колір на ній – символ української артилерії, зелений – то квітуча Україна та основа герба Бердичева. Схрещені бердиші означають воєнний тріумф української зброї. Одна зі стрічок на хоругві вказує на перспективний девіз бригади: Ultima Ratio («останній аргумент», після якого, за Бісмарком, починають говорити гармати). До речі, за формою хоругва повторює погон генерал-хорунжого армії УНР.

Во славу Господа Алею «Захисникам України…» освятив капелан частини отець Василь.

На урочистостях кращих бердичівських артилеристів відзначили нагородами та присвоєнням чергових звань – за сумлінне виконання військового обов’язку, високі показники військової підготовки та з нагоди 15-річчя утворення бригади.

Репортаж Олександра Єжеля

Chatbubbles Коментарів: 0