Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
У Бердичеві «блогер» та його «друзі» знущались над людиною
Chatbox John Kramer
Вы шо, совсем страх потеряли пе ...
Time 03:37 - 02-06-2020
У Бердичеві «блогер» та його «друзі» знущались над людиною
Chatbox Андрей Техник
#Свободу Мусару тишке (((
Time 03:23 - 02-06-2020
Поліцейські упродовж доби виявили у двох осіб наркотики
Chatbox Диана Ивасенко
А почему вы не рассказываете,ка ...
Time 14:04 - 17-05-2020
На завершення інженерного тижня у «гвардійській» школі запустили ракету
Chatbox М и х а и л К о в ...
Клево!!!
Time 15:18 - 16-02-2020
Фахівці управління Державної служби якості освіти зустрілись із представниками ДНЗ
Chatbox Ве Теор
Репортаж надзвичайно професійни ...
Time 19:16 - 25-01-2020
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

«Альбом спогадів» презентували в МК «М-Формація»

Time Додано: четвер, 09 трав. 2019, 17:42 ( близько 1 року назад )

Давня українська традиція: поки готується чай, близькому родині гостю пропонують погортати сторінки сімейного фотоальбому. Так стало і тут, у приміщенні молодіжного клубу М-Формація, куди гостей запросили на презентацію «Альбому спогадів». Світлини фотоальбому, із сімейних архівів бердичівлян, яскраво свідчать про життя бердичівських євреїв у різні часи: тут і великої історичної цінності довоєнні фото, і сучасні, на яких – відомі й менш відомі нам постаті. Слід зазначити, що проект "Альбом спогадів" реалізується Центральною міською бібліотекою за сприяння ГО «Культурний діалог» при фінансовій підтримці програми «Активні громадяни» Британської Ради в Україні. Куратори проекту: працівники бібліотеки Ірина Касімова та Вікторія Сафронова.

«Альбом спогадів» презентували в МК «М-Формація»

Членами ініціативної групи стали не тільки працівники бібліотеки, Ірина Квятківська, Вікторія Сафронова, Ірина Касімова та ін., котрі активно вели підбір матеріалів до фотоальбому, відчувалась, кажуть, певна підтримка представників єврейської громади міста, депутата міської ради Володимира Левандовського, краєзнавців Володимира Сінчука, Анатолія Горобчука.

Володимир Левандовський розпочинає і завершує своє слово анекдотами й легендами про місто та бердичівських євреїв, чим налаштовує присутніх на невимушену атмосферу. Переконує, показуючи світлини з Ізраілю, що Бердичів знають кругом, по всьому світу, а віднедавна й самому, каже, довелось повірити легенді, що у Бердичеві колись було більше 40 синагог.

Найважчі, найстрашніші часи довелось пережити євреям у роки ІІ світової війни... Голокосту у Бердичеві не забути поколінням... З усієї великої родини пощастило вижити та тричі тікати від лихої смерті Михайлу Вальшенбойму. На фото із його сімейного архіву ще уся родина разом, брати і сестри, мама й тато….

До «Альбому спогадів» відібрали фото із власних сімейних архівів: Марина Стражник, Галина Шулятицька, Жанна Герман, Аркадій Глейзер. Були часи, згадує Ірина Касімова, коли всі бердичівські новини можна було почути, прогулюючись вздовж бульвару, що тягнувся від 5-ої школи.

Краєзнавець Володимир Сінчук поповнив теж «Альбом» фотографіями, на яких – маленький Фрідріх Горенштейн, чия творчість тісно пов’язана із нашим містом. Приніс світлини й відомих наших земляків.

До «Альбому спогадів» увійшли не тільки фото – також оповідання «В городе Бердичеве» та «Бердичевский бульвар» відомих усім авторів. Приємно було б, мріють краєзнавці, якби п’єсу «Бердичів» побачити б у Театрі на Європейській.

Гортаєш «Альбом спогадів» - і перед очима проходить історія однієї із найчисельніших раніше громад міста. Нині ж носіями побуту, культури, звичаїв єврейського народу є близько 600 осіб бердичівлян…

Chatbubbles Коментарів: 0