Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
У суботу 8-го вересня у Бердичеві – Турнір Лонського!
Chatbox назар мазурець
:champion: :champion: :champion:
Time 19:07 - 07-09-2018
Вийшов із лазні – потрапив під машину
Chatbox Максим Семенюк
Это все тупое враньё ! Человек ...
Time 21:15 - 02-09-2018
Чи зникне 20 приміських маршрутів через складнощі у «Бердичівському АТП-11837»?..
Chatbox Василь Недзельськи...
ТИ ЧМО !!!
Time 00:23 - 23-08-2018
«Наш піт береже піхоти кров»: 26-а артбригада презентувала збірку поезій
Chatbox Сергій Ярошовець
Вона приходить, коли їй забагне ...
Time 22:38 - 15-08-2018
«Прибрався уранці – прибери свою планету…»
Chatbox Олена Лук'янюк
Так, на жаль, не все умістив сю ...
Time 19:34 - 03-08-2018
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

Аграрії Бердичівщини завершили жнива

Time Додано: вівторок, 11 серп. 2009, 06:00 ( близько 9 року назад )

Нині у районі нараховується 28 великотоварних сільськогосподарських підприємств та понад 50 малих фермерських господарств. Цьогоріч ними під урожай було засіяно 22,5 тис. га. ранніх зернових та 4,5 тис. — ріпаку. Власне, останнього, розповідають у районному управлінні агропромислового розвитку, посіяли більше, та весняна негода призвела до того, що ріпак, який займав близько тисячі гектарів, вимерз. Саме з обмолоту цієї примхливої рослини розпочалися жнива у Бердичівському районі три тижні тому.

Аграрії Бердичівщини завершили жнива

Анатолій Дранківський, нач. управління агропромислового розвитку Бердичівської РДА: «Певну допомогу нам надали у Любарській філії АПК. Вони прислали до району 6 комбайнів «John Deere», оснащених ріпаковими столами, та більше 10-ти «КАМАЗів», які вивозили зерно безпосередньо з поля до Печанівського комбінату хлібопродуктів. Це, звичайно, прискорило темпи збирання врожаю... Валовий збір ріпаку склав 9 тис. тонн. Це додатково дало змогу отримати понад 23 млн. грн...»

Після збору ріпаку аграрії району приступили до обмолоту пшениці та ячменю. Лише комбайнів на полях працювало понад сто. На сьогодні, розповідає Анатолій Дранківський, зібрані практично всі ранні зернові, валовий збір їх склав 50 тисяч тонн. З непоганими результатами, а саме 40 ц/га, завершили жнива приватні підприємства Климчук, Малосілківське та Слободищенське. У підприємстві «Надія» цей показник склав на 20 центнерів більше.

Анатолій Дранківський, нач. управління агропромислового розвитку Бердичівської РДА: «Нині підприємства району займаються підготовкою до осінньо-польової кампанії. Виорано 12 тис. га., що складає 80%, закуплено 1050 т. міндобрив, підготовлене насіння. Проблемою на сьогоднішній день є те, що кошти, що їх обіцяло київське керівництво, не дійшли до виробника... Відсутня належна реалізація зерна.»

Порівнювати урожайність у поточному році з минулорічною, кажуть фахівці, навряд чи можна, адже тоді район зібрав стільки, скільки не збирав протягом двох десятків років. Але, не дивлячись ні на що, стверджують аграрії, 2009-й видався сприятливим для вирощування сільськогосподарських культур. Середньою урожайністю по району вони лишилися задоволені.

Автор: Олександр Єжель

Камера: Юрій Гавриш

Chatbubbles Коментарів: 0