Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
Свято останнього дзвінка – хвилююче і радісне свято!
Chatbox Анжела Анатольевна...
:clapping: :dance:
Time 09:40 - 26-05-2018
Чи доступне місто людям з інвалідністю?
Chatbox Виктор Иванов
"У Бердичеві пройшло чергове ви ...
Time 14:55 - 25-05-2018
Персональною виставкою зустрів своє 70-річчя художник Микола Романчук. Зі світлою душею та прагненням вперто працювати.
Chatbox Анатолий Ходорковс...
Николай, Поздравляю с Юбилеем и ...
Time 21:09 - 19-05-2018
Пропозиція скасувати рішення виконкому про встановлення тарифу на очистку стічних вод не набрала потрібної кількості голосів на 35-й сесії Бердичівської міської ради
Chatbox Наташа Быкова
Всі мешканці міста бігають у по ...
Time 16:44 - 01-05-2018
Якість очищення стічних вод у Бердичеві та районі підвищуватимуть у два етапи
Chatbox Олег Козловський
Замовлений репортаж , за кошти ...
Time 16:16 - 23-04-2018
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

Аграрії Бердичівщини завершили жнива

Time Додано: вівторок, 11 серп. 2009, 06:00 ( майже 9 років назад )

Нині у районі нараховується 28 великотоварних сільськогосподарських підприємств та понад 50 малих фермерських господарств. Цьогоріч ними під урожай було засіяно 22,5 тис. га. ранніх зернових та 4,5 тис. — ріпаку. Власне, останнього, розповідають у районному управлінні агропромислового розвитку, посіяли більше, та весняна негода призвела до того, що ріпак, який займав близько тисячі гектарів, вимерз. Саме з обмолоту цієї примхливої рослини розпочалися жнива у Бердичівському районі три тижні тому.

Аграрії Бердичівщини завершили жнива

Анатолій Дранківський, нач. управління агропромислового розвитку Бердичівської РДА: «Певну допомогу нам надали у Любарській філії АПК. Вони прислали до району 6 комбайнів «John Deere», оснащених ріпаковими столами, та більше 10-ти «КАМАЗів», які вивозили зерно безпосередньо з поля до Печанівського комбінату хлібопродуктів. Це, звичайно, прискорило темпи збирання врожаю... Валовий збір ріпаку склав 9 тис. тонн. Це додатково дало змогу отримати понад 23 млн. грн...»

Після збору ріпаку аграрії району приступили до обмолоту пшениці та ячменю. Лише комбайнів на полях працювало понад сто. На сьогодні, розповідає Анатолій Дранківський, зібрані практично всі ранні зернові, валовий збір їх склав 50 тисяч тонн. З непоганими результатами, а саме 40 ц/га, завершили жнива приватні підприємства Климчук, Малосілківське та Слободищенське. У підприємстві «Надія» цей показник склав на 20 центнерів більше.

Анатолій Дранківський, нач. управління агропромислового розвитку Бердичівської РДА: «Нині підприємства району займаються підготовкою до осінньо-польової кампанії. Виорано 12 тис. га., що складає 80%, закуплено 1050 т. міндобрив, підготовлене насіння. Проблемою на сьогоднішній день є те, що кошти, що їх обіцяло київське керівництво, не дійшли до виробника... Відсутня належна реалізація зерна.»

Порівнювати урожайність у поточному році з минулорічною, кажуть фахівці, навряд чи можна, адже тоді район зібрав стільки, скільки не збирав протягом двох десятків років. Але, не дивлячись ні на що, стверджують аграрії, 2009-й видався сприятливим для вирощування сільськогосподарських культур. Середньою урожайністю по району вони лишилися задоволені.

Автор: Олександр Єжель

Камера: Юрій Гавриш

Chatbubbles Коментарів: 0