Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
Найвищий дар людини – рідна мова!
Chatbox Михайло Пасічник
Ось яка національно свідома мол ...
Time 07:27 - 22-02-2018
Лікарі «Швидкої» просять підтримати петицію
Chatbox Viktor Bessalitsk...
Посилання:
Time 19:37 - 21-02-2018
Лікарі «Швидкої» просять підтримати петицію
Chatbox Ирина Марковская
Скиньте посилання будь ласка.
Time 20:01 - 19-02-2018
ДТП на Європейській: 20-літній кермувальник ВМW із розгону «влетів» в Арку
Chatbox Світлана Матковськ...
Діма ти вопше гоніш що ти робиш дурачок
Time 21:26 - 07-02-2018
Вбивство у Бердичеві: у загибелі жінки підозрюють її чоловіка
Chatbox Али Каддафи
:shame: Смертной кары не будет, ...
Time 12:03 - 23-01-2018
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

Аграрії Бердичівщини завершили жнива

Time Додано: вівторок, 11 серп. 2009, 06:00 ( більше 8 року назад )

Нині у районі нараховується 28 великотоварних сільськогосподарських підприємств та понад 50 малих фермерських господарств. Цьогоріч ними під урожай було засіяно 22,5 тис. га. ранніх зернових та 4,5 тис. — ріпаку. Власне, останнього, розповідають у районному управлінні агропромислового розвитку, посіяли більше, та весняна негода призвела до того, що ріпак, який займав близько тисячі гектарів, вимерз. Саме з обмолоту цієї примхливої рослини розпочалися жнива у Бердичівському районі три тижні тому.

Аграрії Бердичівщини завершили жнива

Анатолій Дранківський, нач. управління агропромислового розвитку Бердичівської РДА: «Певну допомогу нам надали у Любарській філії АПК. Вони прислали до району 6 комбайнів «John Deere», оснащених ріпаковими столами, та більше 10-ти «КАМАЗів», які вивозили зерно безпосередньо з поля до Печанівського комбінату хлібопродуктів. Це, звичайно, прискорило темпи збирання врожаю... Валовий збір ріпаку склав 9 тис. тонн. Це додатково дало змогу отримати понад 23 млн. грн...»

Після збору ріпаку аграрії району приступили до обмолоту пшениці та ячменю. Лише комбайнів на полях працювало понад сто. На сьогодні, розповідає Анатолій Дранківський, зібрані практично всі ранні зернові, валовий збір їх склав 50 тисяч тонн. З непоганими результатами, а саме 40 ц/га, завершили жнива приватні підприємства Климчук, Малосілківське та Слободищенське. У підприємстві «Надія» цей показник склав на 20 центнерів більше.

Анатолій Дранківський, нач. управління агропромислового розвитку Бердичівської РДА: «Нині підприємства району займаються підготовкою до осінньо-польової кампанії. Виорано 12 тис. га., що складає 80%, закуплено 1050 т. міндобрив, підготовлене насіння. Проблемою на сьогоднішній день є те, що кошти, що їх обіцяло київське керівництво, не дійшли до виробника... Відсутня належна реалізація зерна.»

Порівнювати урожайність у поточному році з минулорічною, кажуть фахівці, навряд чи можна, адже тоді район зібрав стільки, скільки не збирав протягом двох десятків років. Але, не дивлячись ні на що, стверджують аграрії, 2009-й видався сприятливим для вирощування сільськогосподарських культур. Середньою урожайністю по району вони лишилися задоволені.

Автор: Олександр Єжель

Камера: Юрій Гавриш

Chatbubbles Коментарів: 0