Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
У суботу 8-го вересня у Бердичеві – Турнір Лонського!
Chatbox назар мазурець
:champion: :champion: :champion:
Time 19:07 - 07-09-2018
Вийшов із лазні – потрапив під машину
Chatbox Максим Семенюк
Это все тупое враньё ! Человек ...
Time 21:15 - 02-09-2018
Чи зникне 20 приміських маршрутів через складнощі у «Бердичівському АТП-11837»?..
Chatbox Василь Недзельськи...
ТИ ЧМО !!!
Time 00:23 - 23-08-2018
«Наш піт береже піхоти кров»: 26-а артбригада презентувала збірку поезій
Chatbox Сергій Ярошовець
Вона приходить, коли їй забагне ...
Time 22:38 - 15-08-2018
«Прибрався уранці – прибери свою планету…»
Chatbox Олена Лук'янюк
Так, на жаль, не все умістив сю ...
Time 19:34 - 03-08-2018
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

60 років відзначило Бердичівське управління експлуатації газового господарства

Time Додано: п'ятниця, 02 лип. 2010, 06:00 ( близько 8 року назад )

Так починається робочий день в аварійно-диспетчерській службі Бердичівського управління експлуатації газового господарства. Щодня за номером “104” сюди надходить до двадцяти дзвінків від населення, їх реєструють та викликають на допомогу бригаду фахівців. Якщо випадок серйозний, разом із слюсарями на місце виїжджає майстер. Олександр Таніцой так робить вже тридцять років, робота, каже, подобається, хоча й небезпечна. Окрім виїздів на скарги про запах газу, фахівці управління перевіряють газорозподільчі пункти. Ось цей, на розі К.Маркса та Л.Карастоянової — один з найстаріших у Бердичеві. ГРП, пояснює Олександр, слугує для зниження тиску газу до такого рівня, який можуть витримати газові прилади у будинках. Також слюсарі вимірюють загазованість колодязів.

60 років відзначило Бердичівське управління  експлуатації газового господарства

Олександр Таніцой, майстер аварійно-диспетчерської служби: “В колодцах прокладываются трубы, есть среднее давление, есть низкое. Мы проверяем на наличие утечки, если она есть, мы обязаны ее устранить. Проверяем обязательно все колодцы, раз в 4 дня приезжает смена и проверяет все ГРП и колодцы».

Основне господарство газовиків заховане під землею — майже дві тисячі кілометрів газопроводів, котрі простягаються під Бердичевом та районом. Обладнання старе, у порядку його тримає служба електрохімічного захисту за допомогою спеціальних станцій. Вони теж час від часу ламаються.

Віктор Водовицький, бригадир монтерів електрохімічного захисту: “Під час грози діодні мости виходять з ладу і ми їх замінюємо. А станція потрібна для того, щоб захищати газопроводи від корозії. Вони лежать у місті давно — з 50-х років і без катодного захисту вже вийшли б з ладу”.

А ось як починає свій день слюсар із майже 40-річним стажем Петро Кобзун. Перевірити тягу у вентиляції та димоходах, справність газових плит, колонок, котлів, провести інструктаж з населенням — усе це робить внутрішньобудинкова служба. Іноді за день доводиться відвідати по 20 квартир, щоправда, каже Петро Кобзун, не завжди успішно.

Петро Кобзун, слюсар з експлуатації та ремонту внутрішньобудинкових систем газопостачання: “Є багато випадків, що у квартиру не пускають. Дзвонимо, кажемо: з газконтори. А вони двері перед носом зачиняють. То я прошу населення: нехай пускає нас”.

Першого липня Бердичівському управлінню експлуатації газового господарства виповнилося 60 років. День у день його працівники забезпечують бердичівлян одним із найбільших благ цивілізації — газом. У кожного із понад 4 сотень спеціалістів своя ланка роботи: хтось пояснює споживачам систему нарахування вартості за блакитне паливо та стежить за вчасною сплатою за його використання;

хтось — випробовує лічильники, в яких скінчився термін експлуатації, продуває їх повітрям та порівнює з даними еталонного пристрою; а хтось перебуває за станком, виготовляє необхідні деталі та виконує дрібний ремонт. Чимало цих людей віддали управлінню по 20-40 років свого життя, тому можуть порівняти, як було, з тим, що є. Наприклад, знають, що до 1971-го року теперішнього приміщення в управлінні не було, що служба змінила кілька адрес і постійно розширювалась.

Валерій Желязко, слюсар: “Ще управління було там, де водоканал раніше був, там півбудівлі орендували. Там працювали, тут будували нове приміщення, потім тут установку поставили з розливання газу по балонах”.

Ігор Павліченко, начальник служби експлуатації: “Когда я пришел работать, персонала было около 50 человек, сейчас нас больше 440. Очень много расширялись: много в то время было построено газопроводов, свыше 1200 км. Это большой объем работы, тем более, что газопроводы стареют и им надо уделять все больше внимания».

Шістдесятирічну історію управління виклали у спеціальному альбомі. У післявоєнний 46-й почалось будівництво магістрального газопроводу “Дашава-Київ” . Аби обслуговувати його, на окраїні міста створили аварійно-ремонтний пункт, а в 1950-му рішенням міської ради депутатів трудящих заснували будівельно-експлуатаційну контору “Бердичівгаз”. Вона стала першою конторою в області і третьою в Україні. Почалось активне будівництво: найпершими отримали блакитний вогник мешканці мікрорайону газопроводу та цукрорафінадного заводу. До 1970-го було газифіковано центр міста, а 80-ті роки принесли стрімкий розвиток на територію Бердичівського району. Наразі рівень його газифікованості складає 73%.

Своє 60-річчя газовики відзначили у родинному колі за участю представників міської та районної влади, вищого керівництва, теперішніх та колишніх працівників.

Віктор Кирилюк, начальник Бердичівського управління експлуатації газового господарства: “Сьогодні мені дуже радісно від того, що я бачу в залі такі до болю знайомі обличчя. Це люди, з якими ми вже давно живемо і працюємо однією родиною. Ми разом з вами пройшли великий і плідний шлях, можемо пишатися тим, що зроблено нашими попередниками та нами. Найбільша вдячність людям, котрі заснували наше управління, тоді ще виробничо-експлуатаційну контору “Бердичівгаз”, які всі свої сили, знання, душу і досвід вклали у господарство нашого міста і району”.

Усім цим людям Віктор Кирилюк вручив грамоти і грошові винагороди, подякував кожному ветеранові за те, що вони добре свого часу працювали.

Автор: Інна Покотилюк

Камера: Віталій Сінєльніков

Chatbubbles Коментарів: 0