Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
38 позачергова сесія: депутати підтримали міськводоканал
Chatbox Петро Бондарчук
Вибачте за помилки. Вже наболіло.....
Time 17:13 - 17-07-2018
38 позачергова сесія: депутати підтримали міськводоканал
Chatbox Петро Бондарчук
А, вода текла по Пушкінській 3 ...
Time 17:10 - 17-07-2018
Вода по годинах може повернутися до Бердичева вже з 16-го липня. Причина – зупинка єдиного виробника рідкого хлору  «ДніпроАзоту».
Chatbox Roman Babych
От так новина! 6-й рік в будинк ...
Time 09:53 - 16-07-2018
«Українська Мадонна» Алла Мігай та віртуоз-неоромантик Олексій Ревенко презентували у Бердичеві «Гармонію душі»
Chatbox Анатолий Мозжухин
Вот это я понимаю, так надо раб ...
Time 23:41 - 02-07-2018
«Українська Мадонна» Алла Мігай та віртуоз-неоромантик Олексій Ревенко презентували у Бердичеві «Гармонію душі»
Chatbox Анатолий Мозжухин
Вот это я понимаю, так надо раб ...
Time 23:41 - 02-07-2018
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

5-7% дітей випускаються зі шкіл міста повністю здоровими

Time Додано: четвер, 11 бер. 2010, 06:00 ( більше 8 року назад )

У загальноосвітній школі № 7 говорили про запобігання й профілактику нещасних випадків, які можуть трапитися з учнями. Директори усіх шкіл міста зібралися на семінарі, аби розглянути питання охорони здоров’я дитини. Статистика свідчить: здоровими закінчують школу 5-7% дітей, розповідає директор школи № 7 Антоніна Гранківська-Тарасюк. 50% мають проблеми зі здоров’ям, що заважають у майбутньому обрати потрібну дітям професію.

5-7% дітей випускаються зі шкіл міста повністю здоровими

Антоніна Гранківська-Тарасюк, директор ЗОШ №7: «Найголовніше для адміністрації, для вчителя, для батьків це здорова дитина. Ми б хотіли, щоб цей відсоток був не 5-7, а 70-80. Які б не були соціально-економічні чи політичні проблеми, можливо, навіть зміна в моральних устоях країни. Нація, яка не буде берегти здоров’я дітей, приречена на вимирання.»

Аби директори відчули себе школярами, вчителями, адміністраторами чи медичними працівниками, психолог сьомої школи провела з ними рольову гру. У чотирьох групах, на які розділилися керівники освітніх закладів, говорили про проблеми здоров’я учнів та їх причини. Однією з головних є екологічна.

Валентина Адаменко, нач. Бердичівського управління освіти і науки: «Ми маємо власних дітей, ми є вчителями, разом з тим ми є і медиками, бо бачимо, як часто діти звертаються до медпункту. Діти мало перебувають на свіжому повітрі. З початком весни ми переглянемо режим роботи наших закладів освіти: зробимо відповідні великі перерви, щоб діти мали змогу побути на вулиці чи зайти до буфету.»

Діти, які старанно навчаються та постійно виконують домашні завдання мають більше проблем зі здоров’ям, ніж ті, які урокам приділяють мало часу, констатували на семінарі. Завантаженість учнів не дає їм змоги звертати увагу на здоров’я.

Валентина Адаменко, нач. Бердичівського управління освіти і науки: «Навчальні програми дуже перевантажені. 8-9 уроків для учнів 10-11 класів це надзвичайно багато. Важливим питанням залишається проблема двозмінного навчання. Коли дитина приходить до школи о 13.00 і до 19.00 волна тут, то про ніяке навчання не можна говорити.»

На відкритому уроці, що його відвідали учасники семінару, вчитель початкових класів розповіла учням про правила поведінки у школі та на пришкільній території. Дослідницька група другокласників визначила найнебезпечніші місця у їхньому навчальному закладі. Ними виявилися їдальня, спортзал, коридор, шкільний майданчик та класна кімната. Своїм однокласникам дослідники розповіли, як потрібно себе поводити у небезпечних куточках школи, аби уникнути травматизму. З допомогою вчителя діти дійшли висновку, чому потрібно знати та виконувати правила безпеки при навчанні та у позашкільний час.

Анна Вишемірська, учениця 2Б класу ЗОШ №7: «Я засвоїла правила безпеки в школі, як поводити себе на уроці і на перерві. Ці правила потрібні кожній людині. Якщо їх не виконувати, то можна отримати якусь травму.»

Олег Вальорко, учень 2Б класу ЗОШ №7: «На уроці треба не кричати, піднімати руку, коли вчитель щось запитує. На перерві не бігати і теж не кричати, бо можна не почути, як хтось щось скаже. Бігати не можна, бо можна зламати руку або ногу.»

Найперше, що повинні робити педагоги, це зберігати здоров’я дітей, а тоді вже навчати та виховувати, вважають директори освітніх закладів. Цьому і можна навчитися на подібних семінарах та тренінгах. Саме на них педагоги мають змогу визначити проблеми здоров’я дітей, знайти шляхи їх розвитку та передусім обмінятися досвідом.

Автор: Ніна Сільченко

Камера: Андрій Пеньківський

Chatbubbles Коментарів: 0