Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
Тренер із важкої атлетики Людмила Гвіздон: «Головне – здоров’я та позитив. Будуть вони – буде результат»
Chatbox Olena Kovzun
Дякуємо за плідну працю, за від ...
Time 21:15 - 01-02-2019
ДТП на пішохідному переході: не розминулись дві автівки
Chatbox Andrey Pereuda
https://e-dem.in.ua/berdychiv/P ...
Time 21:30 - 09-12-2018
Турнір «за власним бажанням» ініціювали у Бердичеві активісти організацій людей з інвалідністю
Chatbox Andrey Pereuda
https://e-dem.in.ua/berdychiv/P ...
Time 21:30 - 09-12-2018
Коли «дерево» дорівнює «чарівність»: у Бердичеві «виставилася» творча трійка Земнухов-Ковальчук-Вахніцький
Chatbox Andrey Pereuda
https://e-dem.in.ua/berdychiv/P ...
Time 21:30 - 09-12-2018
Бердичів провів XІ матчеву зустріч з боксу пам’яті М. Самойлова
Chatbox Стас Перковский
Наймолодший вихованець із Берди ...
Time 16:37 - 03-12-2018
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

27 березня працівники міського театру святкуватимуть вперше Всесвітній день театру

Time Додано: понеділок, 26 бер. 2018, 18:11 ( 12 міс. назад )

Бердичівський музично-драматичний театр на Європейській знову, як і сто літ тому, поволі стає центром життя міста. Із часу його відкриття (довгоочікувана подія відбулась 14 січня цього року) минуло трохи більше 2-х місяців, а тут уже побували відомі, улюблені усіма артисти. Звісно, не кожен бажаючий міг потрапити на відкриття і ще не встиг побувати тут. Тому, ходімо із нами, так хочеться в деталях побачити і роздивитись усю велич та красу відродженого театру!

27 березня працівники міського театру святкуватимуть вперше Всесвітній день театру 27 березня працівники міського театру святкуватимуть вперше Всесвітній день театру 27 березня працівники міського театру святкуватимуть вперше Всесвітній день театру 27 березня працівники міського театру святкуватимуть вперше Всесвітній день театру 27 березня працівники міського театру святкуватимуть вперше Всесвітній день театру

Щойно переступаєш поріг – потрапляєш у справжнісінький храм, крам культури і мистецтва. Сонячний колір холів, здається, розширює простір. Тут так облаштовано інтер’єр, що вдало переплітається старовина і сучасність, гармонійно поєднуються елементи класицизму, бароко, модерну, неокласицизму… Якщо згадати знаменитий вислів Станіславського «театр починається із вішалки», то розумієш: дух мистецтва й театру витає уже тут… Особливої величності усьому додає поєднання оксамиту і дерева, кришталю люстр. Високі стелі, гранітні сходи, покриття підлоги. Ці сходини ведуть до лож. Але перш ніж зазирнути туди, послухайте, яка народилась прикмета у розмовах бердичівлян: «Якщо торкнутись гранітного м’ячика – задумане здійсниться!» Звісно, то жарти!.. Без квитка не потрапити до театру! Придбати його можна тут, у театральній касі. Існує серед бердичівлян іще й така традиція: прийшовши на виставу, купувати квиток уже на наступну!

Коли йти із центрального фойє ліворуч – цей простір під час вистав займає виїзний бар; повернути праворуч – можна дістатись гримерної, костюмерної, кімнати адміністрації театру. На стінах – венеціанська штукатурка й види старого Бердичева,- все додає театральній атмосфері величі минулого. Неймовірний дух театру відчуває пересічний глядач, перестипивши поріг цього храму, а що вже казати про відомих театралів!

Зеркала цієї новенької гримерки запам’ятали і чоловічі, і прекрасні жіночі постаті: нашої землячки Лілії Духновської-Бех, а трохи згодом – Ольги Сумської.

Перший театральний сезон відкрив Одеський академічний театр музичної комедії імені Михайла Водяного. Оперета Імре Кальмана «Сільва» стала прем’єрною. Звідси розпочинається відлік нової історії новітнього театру.

Друга вистава, на яку розлетілись квитки вже за кілька днів – «Сублімація любові». Веселили вдячного глядача народні артисти України Ольга Сумська і Євгеній Паперний та заслужений артист Віталій Борисюк. Оновлений театр вразив акторів, у інтерв’ю із нашими журналістами вони щиро раділи за бердичівлян.

Сцена, партер, вишукані ложі, зручні крісла, оздоблені натуральною деревиною, на стелі велика кришталева люстра – це театральна зала на близько півтисячі глядацьких місць. Тут створено належні умови і для людей з особливими потребами. Акустика театру настільки хороша, що усі глядачі однаково добре чують навіть шепіт, що доноситься зі сцени.

Найсучаснішим світловим і звуковим обладнанням керують із двох операторських. Театральними світлоефектами, наприклад, завідує Дмитро Печенюк. У помічниках - цифровий пульт, що здатен запам’ятати усе необхідне… Має театр «Книгу відгуків». Валентина Бабич показує у ній записи приїжджих акторів.

Багатьох бердичівлян цікавить, чи є у нас власна театральна трупа і коли ж оголосять початок театрального сезону у місті? На це директор театру проводить нас за куліси і ми підглядаємо за репетицією народного аматорського театру, керівниками якого є Валентина Ратушинська і Анастасія Сердюк.

За літо вони планують підготувати кілька вистав, а вже восени, дасть Бог, показати глядачу. А взагалі, історія народного аматорського театру давня, каже пані Валентина.

Щоб показати вам оновлений театр, ми й піднялись на сцену, і спустились у підвальні приміщення. Були у вентиляційній, де встановлено систему кондиціонування повітря, бачили систему пожежогасіння, зазирнули до кімнати художника-декоратора Валерія Кулавіна, на робочому столі якого – макет сцени, де спочатку народжуються усі декорації майбутньої вистави. А як же обійтись без кімнат гігієни? Серед жіночої і чоловічої вбиральні передбачено 2-а туалети для людей з обмеженими фізичними можливостями… Театральний відділ є структурним підрозділом МПК ім. Шабельника. І якщо досі вистави проходили у великій залі Палацу, то тепер маємо розкішне місце – у театрі на Європейській. Якщо не бували тут – обов’язково завітайте! Вас зустрінуть працівники театру – інтелігентні, щирі творчі люди! А коли не шкода, можете прихопити із собою в подарунок театру якусь старовинну річ (що залежалась на горищі будинку, скажімо): чемодан, годинник, чи щось колишнє, раритетне із предметів побуту.

Ну ось, провели, так би мовити, з вами екскурсію. Правду кажуть: «Краще один раз побачити...». 27 березня, у Всесвітній День театру, є нагода знову завітати на Європейську. Очікуємо вистави «Соломон у спідниці» з неперевершеною, однією із найвидатніших актрис сучасності Адою Роговцевою.

Насамкінець, при нагоді, колектив ТРК «ВІК» вітає увесь театральний колектив, а також шанувальників високого мистецтва із Всесвітнім Днем театру. А працівники Бердичівського театру на Європейській відзначають перше професійне свято під таким гаслом:

Автор: Олена Лук’янюк

Камера: Юрій Гавриш

Chatbubbles Коментарів: 0