Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
У суботу 8-го вересня у Бердичеві – Турнір Лонського!
Chatbox назар мазурець
:champion: :champion: :champion:
Time 19:07 - 07-09-2018
Вийшов із лазні – потрапив під машину
Chatbox Максим Семенюк
Это все тупое враньё ! Человек ...
Time 21:15 - 02-09-2018
Чи зникне 20 приміських маршрутів через складнощі у «Бердичівському АТП-11837»?..
Chatbox Василь Недзельськи...
ТИ ЧМО !!!
Time 00:23 - 23-08-2018
«Наш піт береже піхоти кров»: 26-а артбригада презентувала збірку поезій
Chatbox Сергій Ярошовець
Вона приходить, коли їй забагне ...
Time 22:38 - 15-08-2018
«Прибрався уранці – прибери свою планету…»
Chatbox Олена Лук'янюк
Так, на жаль, не все умістив сю ...
Time 19:34 - 03-08-2018
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

2009-й рік Бердичівським міським головою оголошено роком мікрорайону м’ясокомбінату

Time Додано: п'ятниця, 20 лют. 2009, 06:00 ( більше 9 року назад )

Там існує багато проблем і ще мало чого зроблено, визнав Василь Мазур на початку зустрічі із мешканцями мікрорайону. У той же час минулого року Бердичев не стояв на місці, запевнив він, що і підтвердив відповідним звітом.

2009-й рік Бердичівським міським головою оголошено роком мікрорайону м’ясокомбінату

2008-й місто завершило без боргів по заробітній платі у бюджетній сфері, опікувалося соціальним захистом населення, було і залишається привабливим для інвесторів. Важкі кризові часи Бердичів намагається пережити гідно, підкреслив міський голова, оптимізація, що торкнулася кількох галузей, наголосив він, не зачепила працівників середньої та нижчої ланок. Першочерговими завданнями на рік нинішній Василь Мазур бачить виконання бюджету, своєчасну виплату заробітної плати, збереження мережі освітніх, культурних та спортивних закладів, зменшення боргів міста за спожиті енергоносії.

Одразу ж попереджуючи можливі запитання мешканців, міський голова визначив головні напрямки, за якими мікрорайон м’ясокомбінату розвиватиметься цьогоріч. У 2009-му там заплановано завершити будівництво амбулаторії сімейної медицини, яка обіцяє стати однією з кращих у місті. Саме у районі м’ясокомбінату встановлять нове світлофорне обладнання, яке має призвести до зменшення кількості ДТП.

Василь Мазур, Бердичівський міський голова: «У зв’язку зі встановленням світлофору будуть змінені напрямки руху: біля школи у цьому випадку можна буде встановити зупинку із накриттям. Окрім того, нам потрібно буде провести асфальтування провулку Раскової, яке коштуватиме близько 2 млн. грн. Ще 200-300 тис. потрібно для завершення робіт по вул. Раскової. Також потрібно привести до належного стану вул. Героїв Перекопу.»

Зі слів міського голови, також у планах є реконструкція котельні, що обігріває 17-ту школу, у двох тамтешніх дитячих садках мають збудувати енергозберігаючі котельні. У району м’ясокомбінату – найгірше опалення у місті, констатував Василь Мазур, отже, за умов технічної можливості, відсутності боргів за житлово-комунальні послуги та при наявності у відповідному випадку рішення ОСББ, люди зможуть встановити індивідуальне опалення.

Василь Мазур, Бердичівський міський голова: «Безумовно, ми будемо думати над будівництвом котельні. Майданчик для цього вже передбачений, він знаходиться поряд із ринком. Садочки повинні мати своє, школа — своє, населення — своє... Звертаю вашу увагу на те, що у 2008-му чимало бердичівлян скористалися послугами шахраїв. Ті брали з них гроші і робили фальшиві документи на індивідуальне опалення. Тих, кого це торкнулося, просимо своєчасно прийти до міськвиконкому і розповісти, що і як. Приїде наша комісія і вирішить, що робити далі. Не дай Бог виникне надзвичайна ситуація — матимете проблеми.»

Саме із теми опалення почалася 2-га частина зустрічі, під час якої Василь Мазур відповідав на питання бердичівлян.

Мешканка мікрорайону м’ясокомбінату: «У наших домах холодно. На Леніна, 43 змінили труби, але результат — не дуже... Можливо, можна було б два наших будинки під’єднати до шкільної котельні. Нам було б дуже тепло.»

Василь Мазур, Бердичівський міський голова: «По-перше, там працює лише один котел. У випадку, якщо він вийде з ладу, без тепла залишаться і два будинки, і школа. По-друге, при існуючому рівні проплат з боку населення, ніхто не гарантує, що і ви, і школа будуть з теплом.»

Для того, щоб у поштовому відділенні люди не витрачали час, стоячи у чергах, там встановлять ще одне робоче місце. Не виключено, що відділення розташується поруч із новою амбулаторією.

Зі слів присутніх на зустрічі, міській владі та правоохоронним органам потрібно звернути увагу на поведінку деяких юних та дорослих мешканців мікрорайону.

Мешканка мікрорайону м’ясокомбінату: «У нас є тут кілька стежинок, та школярі все одно ходять поза будинками: хто потребу справить, хто палить, хто вип’є. І Боже борони кому щось сказати! Наша сусідка зробила якось зауваження — їй підпалили комірчину.»

Мешканка мікрорайону м’ясокомбінату: «У вихідні дні хоть би хто подивився, що тут робиться! Купив один джипа та й їздить по бордюрах... Чому досі школа не огорожена?»

Василь Мазур, Бердичівський міський голова: «Буквально, ще деякий час тому, їздячи на роботу, я часто спостерігав, як поза кутками учні приймали такі собі порції. Після відповідної розмови із директором, ним було вжито певних заходів. Ось тут присутній наш з вами дільничний інспектор: завдання влади вирішити питання з огорожею, завдання ж міліції — охороняти порядок.»

Турбував присутніх і стан тротуарів. У деяких місцях вони перериті: люди змушені ходити проїзною частиною. Копії відповідних звернень, що писалися кілька місяців тому, вони передали міському голові особисто.

Мешканка мікрорайону м’ясокомбінату: «Після того, як «Укртелеком» перерив доріжки, ми тут і зашпортувалися, і падали... Ходили до міськвиконкому, брали відповідні листи, де нам говорили, що все зроблять весною. Весною я знову почала до вас ходити. Якби ви знали, скільки я ходила і що мені казали!»

Василь Мазур, Бердичівський міський голова: «Я бачу тут листи з підписами відповідних осіб про те, що все виконано. Ми під’їдемо до вас додому, пройдемо вулицями і подивимося на ці ями. Я візьму із собою людей, які прозвітували про зроблене, і ми вирішимо, хто правий, а хто — ні.»

Не обійшлося на зустрічі без «каменів у город» ПП «Житлосервіс-5». Бердичівляни, які, з їхніх слів, справно сплачують за надані послуги, обурені якістю обслуговування комунальниками.

Мешканка мікрорайону м’ясокомбінату: «По-перше, не прибирається так, як треба. Нам кажуть, що перекрили дах, засклили вікна... Дах ніхто не перекривав, вікна ми склили самі. Замітають раз на тиждень, а то й ні. Ми самі все робимо. Отже і платити ми не будемо, хіба що за вивіз сміття. Лампочки у нас також ніхто не вкручує.»

Як виявилося, керівник «Житлосервісу» не має нічого проти того, аби мешканці відмовлялися від послуг його підприємства. Єдина умова, яку виставив Станіслав Нанівський, робити це має увесь без виключення під’їзд або будинок.

Станіслав Нанівський, директор ПП «Житлосервіс-5»: «До мене із такими самими претензіями приходила ціла делегація з іншого будинку. Я їм кажу: пишіть заяву усім під’їздом про зняття цієї послуги. Німа сцена... Як це, кажу, одна буде платити, а інша —ні? Жінки одразу ж почали між собою сперечатися: «Це я маю після твого собаки прибирати?», «А я — після твого кота?», «А я — після твого чоловіка?»

Василь Мазур, Бердичівський міський голова: «Ми приїдемо до вас: буде начальник ЖЕКу, будуть мешканці будинку. Візьмемо списки мешканців, хто які має борги, які послуги їм надають, які — ні, як сплачують у кожній оселі...»

Болюча тема для тих хто мешкає, у районі м’ясокомбінату, сміттєзвалища. І це при тому, що усі виступаючі визнають: купи сміття, що додають чимало незручностей та шкодять здоров’ю — справа рук самих мешканців мікрорайону.

Мешканець мікрорайону м’ясокомбінату: «Кожна мати дає своїй дитині мішок зі сміттям, які ті викидують біля підстанції з боку вул. Сабурова. А там до школи йдуть сотні дітей...»

Мешканка мікрорайону м’ясокомбінату: «Усіх нас цікавить ситуація із центральним сміттєзвалищем. Людям, які мешкають у тому районі, немає чим дихати, особливо влітку. Як вирішити це питання?»

Кардинально вирішити проблему міського сміттєзвалища, міська влада поки не може, говорить міський голова. За межами Бердичева, каже Василь Мазур, є спеціально виділена ділянка, що знаходиться у власності міста, але коли там почнеться облаштування сміттєзвалища, невідомо.

Даючи відповідь на більшість запитань, міський голова пообіцяв особисто відвідати місця, де, зі слів мешканців, існують ті чи інші проблеми. Як доводить практика, підкреслив Василь Мазур, буває й таке, що людина, яка привела його аби вказати на купу сміття, й сама частенько грішить намаганнями непомітно її поповнити.

Автор: Олександр Єжель

Камера: Віталій Сінєльніков

Chatbubbles Коментарів: 0