Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
Найвищий дар людини – рідна мова!
Chatbox Михайло Пасічник
Ось яка національно свідома мол ...
Time 07:27 - 22-02-2018
Лікарі «Швидкої» просять підтримати петицію
Chatbox Viktor Bessalitsk...
Посилання:
Time 19:37 - 21-02-2018
Лікарі «Швидкої» просять підтримати петицію
Chatbox Ирина Марковская
Скиньте посилання будь ласка.
Time 20:01 - 19-02-2018
ДТП на Європейській: 20-літній кермувальник ВМW із розгону «влетів» в Арку
Chatbox Світлана Матковськ...
Діма ти вопше гоніш що ти робиш дурачок
Time 21:26 - 07-02-2018
Вбивство у Бердичеві: у загибелі жінки підозрюють її чоловіка
Chatbox Али Каддафи
:shame: Смертной кары не будет, ...
Time 12:03 - 23-01-2018
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

150 річницю з дня народження Шолом-Алейхема відзначили у центральній бібліотеці

Time Додано: п'ятниця, 27 лют. 2009, 06:00 ( майже 9 років назад )

Працівники закладу разом із представниками єврейської недільної школи та 14 колегіуму влаштували літературно-музичну композицію, аби більше ознайомити бердичівлян із творчістю письменника.

150 річницю з дня народження Шолом-Алейхема відзначили у центральній бібліотеці

Шолом-Алейхем народився у Переяслав-Хмельницькому і мало не все своє життя провів в Україні. Його справжнє ім'я — Соломон Нохумович Рабинович. Коли мати хлопчика вмерла, батько привів у дім сварливу мачуху із Бердичева. Їй і присвятив свій перший твір майбутній класик. Це був повний словник лайок та прокльонів. Освіту Рабинович здобув у Переяславському училищі, до армії його не взяли, тож довелося найматися репетитором у заможних родинах.

Там Соломон знайшов собі дружину. Саме вона придумала коханому псевдонім “Шолом-Алейхем”, що означає “Мир Вам”.

Мирослав Грінберг, учасник заходу: “Шолом-алейхем перший із європейських письменників, що став надбанням не тільки єврейського народу, а й світової культури. Творчість письменника можна порівняти із творчістю Шевченка для України, Пушкіна для Росії”.

Творчість Шолом-Алейхема знаменувала подальший етап у розвитку нової єврейської прози. Почавши з нарисів та фейлетонів, невдовзі письменник став працювати над романами. Він часто бував у Бердичеві і називав місто єврейським Парижем.

Світлана Леонєнкова, завідуюча юнацьким відділом Бердичівської ЦБ: “Його життя пов'язано із Бердичевом. Тут жив брат Шолом-Алейхема Вольф. Згодом побут і звичаї бердичівлян письменник зобразив у фейлетоні “Картини бердичівської вулиці”.

Центральною темою єврейської літератури письменник оголосив життя знедоленого народу. Твори Шолом-Алейхема просякнуті фольклором - народними піснями, прислів'ями, жартами та казками. Усна народна творчість була для майстра слова невичерпним джерелом його кращих творів. Він написав десять романів, двадцять п'єс, сотні повістей та оповідань. Твори письменника перекладені на десятки мов світу.

Діна Абасова, бібліотекар читальної зали Бердичівської ЦБ: “За своє життя Шолом-Алейхем написав понад 30 томів художніх творів. Він дав собі слово писати із кров'ю в серці, від душі, для радості. Це кредо проніс через все життя. Червоною ниткою його творчості був гумор”.

Критики називають Шолом Алейхема єврейським Марком Твеном. Покоління змінилися, ідиш став для багатьох екзотикою, але Шолом-Алейхем видається. Читати його – насолода, цитувати – задоволення, а переказувати – злочин, кажуть поціновувачі красного слова.

Автор Юлія Крук

Камера Андрій Пеньківський

Chatbubbles Коментарів: 0