Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
Свято останнього дзвінка – хвилююче і радісне свято!
Chatbox Анжела Анатольевна...
:clapping: :dance:
Time 09:40 - 26-05-2018
Чи доступне місто людям з інвалідністю?
Chatbox Виктор Иванов
"У Бердичеві пройшло чергове ви ...
Time 14:55 - 25-05-2018
Персональною виставкою зустрів своє 70-річчя художник Микола Романчук. Зі світлою душею та прагненням вперто працювати.
Chatbox Анатолий Ходорковс...
Николай, Поздравляю с Юбилеем и ...
Time 21:09 - 19-05-2018
Пропозиція скасувати рішення виконкому про встановлення тарифу на очистку стічних вод не набрала потрібної кількості голосів на 35-й сесії Бердичівської міської ради
Chatbox Наташа Быкова
Всі мешканці міста бігають у по ...
Time 16:44 - 01-05-2018
Якість очищення стічних вод у Бердичеві та районі підвищуватимуть у два етапи
Chatbox Олег Козловський
Замовлений репортаж , за кошти ...
Time 16:16 - 23-04-2018
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

150 річницю з дня народження Шолом-Алейхема відзначили у центральній бібліотеці

Time Додано: п'ятниця, 27 лют. 2009, 06:00 ( більше 9 року назад )

Працівники закладу разом із представниками єврейської недільної школи та 14 колегіуму влаштували літературно-музичну композицію, аби більше ознайомити бердичівлян із творчістю письменника.

150 річницю з дня народження Шолом-Алейхема відзначили у центральній бібліотеці

Шолом-Алейхем народився у Переяслав-Хмельницькому і мало не все своє життя провів в Україні. Його справжнє ім'я — Соломон Нохумович Рабинович. Коли мати хлопчика вмерла, батько привів у дім сварливу мачуху із Бердичева. Їй і присвятив свій перший твір майбутній класик. Це був повний словник лайок та прокльонів. Освіту Рабинович здобув у Переяславському училищі, до армії його не взяли, тож довелося найматися репетитором у заможних родинах.

Там Соломон знайшов собі дружину. Саме вона придумала коханому псевдонім “Шолом-Алейхем”, що означає “Мир Вам”.

Мирослав Грінберг, учасник заходу: “Шолом-алейхем перший із європейських письменників, що став надбанням не тільки єврейського народу, а й світової культури. Творчість письменника можна порівняти із творчістю Шевченка для України, Пушкіна для Росії”.

Творчість Шолом-Алейхема знаменувала подальший етап у розвитку нової єврейської прози. Почавши з нарисів та фейлетонів, невдовзі письменник став працювати над романами. Він часто бував у Бердичеві і називав місто єврейським Парижем.

Світлана Леонєнкова, завідуюча юнацьким відділом Бердичівської ЦБ: “Його життя пов'язано із Бердичевом. Тут жив брат Шолом-Алейхема Вольф. Згодом побут і звичаї бердичівлян письменник зобразив у фейлетоні “Картини бердичівської вулиці”.

Центральною темою єврейської літератури письменник оголосив життя знедоленого народу. Твори Шолом-Алейхема просякнуті фольклором - народними піснями, прислів'ями, жартами та казками. Усна народна творчість була для майстра слова невичерпним джерелом його кращих творів. Він написав десять романів, двадцять п'єс, сотні повістей та оповідань. Твори письменника перекладені на десятки мов світу.

Діна Абасова, бібліотекар читальної зали Бердичівської ЦБ: “За своє життя Шолом-Алейхем написав понад 30 томів художніх творів. Він дав собі слово писати із кров'ю в серці, від душі, для радості. Це кредо проніс через все життя. Червоною ниткою його творчості був гумор”.

Критики називають Шолом Алейхема єврейським Марком Твеном. Покоління змінилися, ідиш став для багатьох екзотикою, але Шолом-Алейхем видається. Читати його – насолода, цитувати – задоволення, а переказувати – злочин, кажуть поціновувачі красного слова.

Автор Юлія Крук

Камера Андрій Пеньківський

Chatbubbles Коментарів: 0