Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
Свято останнього дзвінка – хвилююче і радісне свято!
Chatbox Анжела Анатольевна...
:clapping: :dance:
Time 09:40 - 26-05-2018
Чи доступне місто людям з інвалідністю?
Chatbox Виктор Иванов
"У Бердичеві пройшло чергове ви ...
Time 14:55 - 25-05-2018
Персональною виставкою зустрів своє 70-річчя художник Микола Романчук. Зі світлою душею та прагненням вперто працювати.
Chatbox Анатолий Ходорковс...
Николай, Поздравляю с Юбилеем и ...
Time 21:09 - 19-05-2018
Пропозиція скасувати рішення виконкому про встановлення тарифу на очистку стічних вод не набрала потрібної кількості голосів на 35-й сесії Бердичівської міської ради
Chatbox Наташа Быкова
Всі мешканці міста бігають у по ...
Time 16:44 - 01-05-2018
Якість очищення стічних вод у Бердичеві та районі підвищуватимуть у два етапи
Chatbox Олег Козловський
Замовлений репортаж , за кошти ...
Time 16:16 - 23-04-2018
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

14 лютого у Центрі ім. О. Разумкова вітали «Валентину» і Валентину

Time Додано: понеділок, 15 лют. 2010, 06:00 ( більше 8 року назад )

Коли згадати, що у ці дні все і всюди було просочено коханням, а з усіх імен частіше за інших згадувалося ім’я Валентина, то не дивним видається, що у Центрі позашкільної освіти ім. О. Разумкова вирішили справити свято. У цих стінах, правда, воно дещо відрізнялося від того, що паралельно відзначалося тисячами людей. Чому? Тому що тут існує ансамбль «Валентина». Що з цього? Та те, що і керівник колективу теж носить ім’я Валентина. Недостатньо для такого свята? Тоді третя причина: у зразкового ансамблю бального танцю «Валентина» день народження. Колись — років 14 тому — у Центрі вирішили створити танцювальний колектив. Та такий, який би не був схожий на інші. Він мав нести у собі вишуканість, силу й пристрасть — тобто бути «бальним».

14 лютого у Центрі ім. О. Разумкова вітали «Валентину» і Валентину

Назву ансамблю придумали батьки його перших вихованців. Утворився він 14 лютого, тож над назвою думали недовго. Тим більш, що очолила колектив педагог Валентина Сога. Їй й досі вдається отримувати насолоду від того, що вона робить. Колись, розповідає, на самому початку хотілося, аби про її дітей говорили, аби діти ці зростали у любові до мистецтва. Пройшли роки, а бажання залишилося таке ж саме.

Валентина Сога, керівник зразкового ансамблю бального танцю «Валентина» (ЦПО ім. О. Разумкова): «По-перше, я хочу, аби глядачам сподобалися наші номери і діти, яких вони бачать на сцені. Хочеться, аби люди розповідали іншим, про наш колектив, і діти приходили щоб до нас. Останні роки дуже важко набрати дітей. Зараз усіх приваблює комп’ютер, телевізор, ніхто не хоче думати про фізичний розвиток...»

Привітати зі святом своїх співмешканців, колег й друзів виявили бажання ледь не усі співочі й танцювальні колективи Центру. Та прихильно посміхатися, ліниво мружачись у світлі софітів й приймаючи подарунки, іменинникам не довелось. Вони показали усе, на що здатні. В їхніх рухах палав справжній вогонь, а вони поводилися з ним, наче з іграшкою: коли хотіли — зігрівали, коли хотіли — спалювали усе вщент.

Роксолана Подсядло, вихованка зразкового ансамблю бального танцю «Валентина» (ЦПО ім. О. Разумкова): «Із самого дитинства ми займаємося в ансамблі «Валентина». За цей час ми стали однією сім’єю, в якій усі люблять одне одного, а особливо нашу другу матір Валентну Петрівну. Ми дуже вдячні їй за розуміння, теплоту і турботу, що їх вона дарує нам.»

Дмитро Коденський, вихованець зразкового ансамблю бального танцю «Валентина» (ЦПО ім. О. Разумкова): «Я вдячний Валентні Петрівні за те, що вона прищепила нам любов до танців і мистецтва, та й взагалі ми знайшли тут багато друзів і досі чудово спілкуємося і дуже весело проводимо час.»

Дивно усвідомлювати, що ці юні хлопці й дівчата віддали ансамблеві 10 і більше років. Для них, як і для їхніх батьків цей час пролетів аж занадто швидко. Нині вони освідчувалися у коханні рідним педагогу й колективу, і зізнавалися: ніколи не думали, що при цьому буде важко втримати сльози. Разом із ними ледь вправлялася з емоціями Валентина Петрівна. Перед нею стояли ті, кому ще кілька років назад вона кожних кілька секунд скрикувала: «Плечі!», «Шия!», «Ноги!»... Стояли витончені, сильні, дорослі...

Олена Орлова, вихованка зразкового ансамблю бального танцю «Валентина» (ЦПО ім. О. Разумкова): «Щоразу, коли сюди приходжу, отримую прекрасні відчуття, адже я дуже люблю ансамбль, дуже люблю Валентину Петрівну. Вона відіграла дуже велику роль у моєму житті, завдяки їй сформувалися і деякі риси мого характеру. Я не просто навчилася танцювати — я тепер живу танцем...»

Із тисячами інших педагогів Валентину Согу ріднить те, що вона закохана у справу, яку робить і не уявляє, де б іще змогла так самореалізуватися. Через її руки пройшли сотні вихованців: дехто з них обрав танець за професію, а ті, хто пішли іншою стежиною, й досі втрачають ґрунт під ногами при звуках танго чи пасадоблю.

Валентина Сога, керівник зразкового ансамблю бального танцю «Валентина» (ЦПО ім. О. Разумкова): «У мене були такі ситуації, коли приходить молода пара, яка ось-ось одружиться, а танцювати не вміє і хоче навчитися. Кажу, ось будуть у вас діти, приводьте до мене, аби у майбутньому не було таких моментів...»

Колись Бог поцілував у лоба цього педагога, тепер цілує чи не кожного з її вихованців. Виступаючі на танцювальному-співочо-іменинному дійстві відзначали: Валентині Созі як нікому іншому вдається одна річ — завдяки її майстерності маленька дівчинка з легкістю перетворюється на дівчину, а та, у свою чергу, на прекрасну жінку. Хлопчаки із часом стають по-справжньому мужніми й сильними. На все це вона відповідає:

Валентина Сога, керівник зразкового ансамблю бального танцю «Валентина» (ЦПО ім. О. Разумкова): «Багато років вчилася і бачу, що треба ще вчитися, хоча сама навчаю дітей. У мене така професія, що весь час потрібно підвищувати кваліфікацію.»

Автор: Олександр Єжель

Камера: Юрій Гавриш

Chatbubbles Коментарів: 0