Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
Найвищий дар людини – рідна мова!
Chatbox Михайло Пасічник
Ось яка національно свідома мол ...
Time 07:27 - 22-02-2018
Лікарі «Швидкої» просять підтримати петицію
Chatbox Viktor Bessalitsk...
Посилання:
Time 19:37 - 21-02-2018
Лікарі «Швидкої» просять підтримати петицію
Chatbox Ирина Марковская
Скиньте посилання будь ласка.
Time 20:01 - 19-02-2018
ДТП на Європейській: 20-літній кермувальник ВМW із розгону «влетів» в Арку
Chatbox Світлана Матковськ...
Діма ти вопше гоніш що ти робиш дурачок
Time 21:26 - 07-02-2018
Вбивство у Бердичеві: у загибелі жінки підозрюють її чоловіка
Chatbox Али Каддафи
:shame: Смертной кары не будет, ...
Time 12:03 - 23-01-2018
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

14 колегіум долучився до святкування 140-річчя з Дня народження Лесі Українки

Time Додано: субота, 19 лют. 2011, 06:00 ( близько 7 року назад )

25-го лютого вся Україна відзначатиме 140 років з Дня народження видатної поетеси Лесі Українки. Колектив 14-го колегіуму теж вирішив приєднатися до святкування цієї визначної для кожного українця події. Учні закладу під керівництвом своїх наставників-вчителів влаштували літературно-мистецький вечір, присвячений життю та творчості геніальної поетеси Лариси Петрівни Косач. Вчитель української мови та літератури, а за сумісництвом керівник літературного клубу “Дивослово” Любов Магда каже: подібними заходами вони намагаються вкотре довести усім, що Україна багата на таланти, багата на величних людей, серед яких є ім’я Лесі Українки.

14 колегіум долучився до святкування 140-річчя з Дня народження Лесі Українки

Любов Магда, вчитель української мови та літератури ЗОК №14: «Ми пишаємося тим, що Леся Українка народилася на нашій, Житомирській, землі. У підготовці до літературно-мистецького свята ми намагалися прослідкувати, щоб прозвучала ідея нездоланності, велична сила духу цієї мужньої жінки. Жінки-поетеси, жінки-борця. Діти проникають у світ творчості поетеси, бо вони грають ролі. І це допомагає їм запам’ятати велике, сильне і мужнє слово Лесі.»

Марії Крисюк дісталася найважливіша роль на святі. Дівчина грала саму Лесю Українку. Хвилювалася не лише на сцені, а й коли готувалася до вечора, коли вивчала усі відведені їй слова.

Марія Крисюк, учениця 11 класу ЗОК №14: «Для того, щоб прийняти образ Лесі Українки, я прочитала багато її творів, її біографію. І мене схвилювало її життя, те, що вона протягом тридцяти років боролося з такою тяжкою хворобою, але ніколи не здавалася і була оптимісткою.»

Аби показати усю багатогранність таланту геніальної поетеси, учні колегіуму виступали не лише з віршами та короткими біографічними тезами, а й з чудовою акторською майстерністю зіграли уривок з чи не найулюбленішого школярами твору “Лісова пісня”. Для учениці 9 класу Ірини Українець це була ще одна змога поринути у світ Лукаша та Мавки.

Ірина Українець, учениця 9 класу ЗОК №14: «Леся Українка — це геніальна поетеса, драматург, прозаїк, викладач, це — наша гордість. Геніальна жінка, яка писала чудові твори. Найкращим з них для мене є “Лісова пісня”. Дуже цікавий твір. Вражає своїми героями, сюжетом.»

Майже сто років, як померла Леся Українка: геніальна поетеса, тонкий прозаїк, справжній поліглот та людина, мужність якої і досі слугує прикладом для кожного письменника. Учні та вчителі 14-го колегіуму запевняють: слово Лесине ніколи не буде забутим, адже воно залишається актуальним і сьогодні.

Автор: Ніна Сільченко

Камера: Андрій Пеньківський

Chatbubbles Коментарів: 0