Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
У суботу 8-го вересня у Бердичеві – Турнір Лонського!
Chatbox назар мазурець
:champion: :champion: :champion:
Time 19:07 - 07-09-2018
Вийшов із лазні – потрапив під машину
Chatbox Максим Семенюк
Это все тупое враньё ! Человек ...
Time 21:15 - 02-09-2018
Чи зникне 20 приміських маршрутів через складнощі у «Бердичівському АТП-11837»?..
Chatbox Василь Недзельськи...
ТИ ЧМО !!!
Time 00:23 - 23-08-2018
«Наш піт береже піхоти кров»: 26-а артбригада презентувала збірку поезій
Chatbox Сергій Ярошовець
Вона приходить, коли їй забагне ...
Time 22:38 - 15-08-2018
«Прибрався уранці – прибери свою планету…»
Chatbox Олена Лук'янюк
Так, на жаль, не все умістив сю ...
Time 19:34 - 03-08-2018
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

14 дітей Бердичівщини виховується у прийомних сім’ях

Time Додано: понеділок, 27 вер. 2010, 06:00 ( майже 8 років назад )

З нагоди Дня усиновлення керівництво Бердичівської райдержадміністрації зустрілося із прийомними сім’ями району. Їх налічується сім, у кожній виховуються по одній-дві дитині. А усього за останні 5 років 14 хлопчиків та дівчаток знайшли собі родину. Районні служба у справах дітей та Центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді завжди цікавляться долями усиновлених дітей, говорить начальник служби Олександр Хоренко. Усі прийомні сім’ї перебувають під постійним наглядом соціальних працівників.

14 дітей Бердичівщини виховується у прийомних сім’ях

Олександр Хоренко, нач. служби у справах дітей Бердичівської РДА: «Служби періодично здійснюють контроль. Так як держава виділяє кошти на утримання дітей, ми здійснюємо цільове використання коштів, відвідуємо сім’ї, надаємо послуги. Ми переймаємося турботами сім’ї. Головне завдання наших служб — виховання дітей у родині, щоб вони менше перебували в інтернатах. Тільки сім’я може дати дитині все найкраще.»

Кожна усиновлена дитина або кругла сирота, або позбавлена батьківської опіки, розповідає директор Центру соціальних служб Олена Продеус. Коли родина, маючи своїх дітей, усиновлює хлопчика чи дівчинку, це завжди приємно, каже вона.

Олена Продеус, директор ЦСССДМ Бердичівської РДА: «Родина Струнговських з Реї взяли в прийомну сім’ю хлопчика, який виховувався в одній із рейських сімей. Мати була позбавлена материнських прав. Ця дитина сьогодні оточена любов’ю, турботою батьків. Хлопчик має ще двох братів, які є щирою підтримкою для нього. Дитина змінилася: він став відвертішим, щирим і веселим хлопчиком.»

Лариса Струнговська, прийомна мати: «Просто мені шкода стало цієї дитини. З самого дитинства він грався з моїми синами, тож я знаю цього хлопчика, знаю, який він, яка у нього ситуація в сім’ї. Зараз він дуже добре навчається в школі, я навіть ставлю його в приклад своїм дітям. Як дитина, він дуже добрий.»

Рідна мати хлопчика інколи бачиться з ним, Лариса Струнговська не заперечує їхньому спілкуванню. За те, що вона усиновила дитину, Лариса навіть чує подяки на свою адресу від позбавленої материнських прав жінки.

Усі сім прийомних родин взяли під свою опіку голова районної адміністрації Олег Шевчук разом із приватними підприємцями, кандидатами у депутати. Вони пообіцяли: зроблять усе можливе, аби батьки та діти відчували себе у житті комфортно та впевнено.

Олег Шевчук, голова Бердичівської РДА: «Я впевнений, що вони будуть допомагати, будуть навідуватись до цих сімей. Особисто я закріплений за сім’єю з Гальчина. Обіцяю, що кожного разу, коли буду заїжджати до Гальчина, буду обов’язково провідувати цю сім’ю, щось дарувати. Думаю, що всі підприємці так робитимуть. Ми кожного року будемо робити таке свято. Я сподіваюся, кількість прийомних сімей у районі збільшиться, і кількість дітей, які отримали нову сім’ю та шанс мати люблячого батька й матір, теж будуть збільшуватись.»

Хтось із цих дітей залишився сиротою при живих батьках, у когось вони померли, але цим чотирнадцятьом дітям нарешті пощастило відчути батьківську опіку. На відміну від 170-ти вихованців Бердичівської спеціальної школи-інтернату, що у Гришківцях. У всіх них одна вада — розумова відсталість. Частих усиновлень там ніколи не було, розповідає заступник директора закладу.

Жанна Громніцька, заст.. директора з навчально- виховної роботи Бердичівської СЗОШ-інтернату: «Я в цій школі працюю вже більше 20-ти років, і ні одного випадку не було, щоб хтось із громадян України усиновив когось із наших дітей. Лише з 2007 по 2009 роки у нас було усиновлено 10 діток громадянами Франції, Італії, США. Те, що українці не усиновлюють, пов’язане, мабуть, з тим, що кожна мати мріє мати здорову дитину. І якщо вони шукають дитину, то у масових інтернатах, де діти здорові, які можуть по закінченні школи продовжити навчання. Мабуть, тому і склалася така ситуація.»

Вихованці інтернату не втрачають надії мати повноцінну родину. Їхні вчителі запевняють: нові батьки завжди зможуть похвалитися, які у них гарні діти, як вони вміють вишивати, працювати на городі та любити свою сім’ю.

Автор: Ніна Сільченко

Камера: Андрій Пеньківський

Chatbubbles Коментарів: 0