Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
У суботу 8-го вересня у Бердичеві – Турнір Лонського!
Chatbox назар мазурець
:champion: :champion: :champion:
Time 19:07 - 07-09-2018
Вийшов із лазні – потрапив під машину
Chatbox Максим Семенюк
Это все тупое враньё ! Человек ...
Time 21:15 - 02-09-2018
Чи зникне 20 приміських маршрутів через складнощі у «Бердичівському АТП-11837»?..
Chatbox Василь Недзельськи...
ТИ ЧМО !!!
Time 00:23 - 23-08-2018
«Наш піт береже піхоти кров»: 26-а артбригада презентувала збірку поезій
Chatbox Сергій Ярошовець
Вона приходить, коли їй забагне ...
Time 22:38 - 15-08-2018
«Прибрався уранці – прибери свою планету…»
Chatbox Олена Лук'янюк
Так, на жаль, не все умістив сю ...
Time 19:34 - 03-08-2018
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

13-го січня набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо зменшення впливу світової фінансової кризи на сферу зайнятості населення»

Time Додано: субота, 24 січ. 2009, 06:00 ( більше 9 року назад )

У міському центрі зайнятості пояснюють: ці зміни мають допомгти уникнути зростання безробіття та допомогти тим, хто втратив роботу, протриматися у період, поки тривають пошуки нової роботи. Із прийняттям нового Закону до переліку роботодавців, котрі сплачують внески до Фонду загальнообов’язкового державного страхування на випадок безробіття, внесено тих, хто використовує працю осіб за цивільно-правовими угодами.

13-го січня набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо зменшення впливу світової фінансової кризи на сферу зайнятості населення»

Микола Коваль, директор Бердичівського міського центру зайнятості: «Віднині також сплачуватимуть внески до Фонду працюючі пенсіонери, іноземці або особи без громадянства, які тимчасово працюють за наймом у нашій країні, військовослужбовці (крім військових строкової служби) та особи, які працюють за цивільно-правовими угодами. І роботодавці, і наймані особи сплачуватимуть до Фонду більше, ніж раніше: 1,6 % - роботодавці; 0,6 % - працюючі застраховані особи; 2,2 % - особи, які беруть участь у страхуванні на добровільних засадах; 2,2 % суми витрат на виплату доходу (прибутку) — фізичні та юридичні особи, які використовують працю фізичних осіб за договорами цивільно-правового характеру. Якщо раніше внески сплачувались 1 раз на місяць, то тепер вони повинні сплачуватись одночасно з виплатою заробітку.»

Окремо у законі визначений порядок використання праці іноземців.

Микола Коваль, директор Бердичівського міського центру зайнятості: «Праця іноземця або осіб без громадянства може використовуватися роботодавцем лише за наявності відповідного дозволу державної служби зайнятості. Якщо роботодавець порушив цю норму, то з нього стягується штраф за кожну таку особу у розмірі 20-ти мінімальних зарплат, встановлених законом.»

Згідно даного Закону, особи, звільнені за угодою сторін, яким призначається допомога по безробіттю, мають право на її отримання, починаючи з 91-го дня перебування на обліку. Для тих, хто перебуває на обліку служби зайнятості, розширені критерії підходящої роботи. Так, приміром, для громадян, які не мають професії або таких, котрі займали робочі місця, що не потребують спецпідготовки, для тих, хто перебувають на обліку як безробітні більше 9-ти місяців, а також для громадян, котрі бажають відновити трудову діяльність після перерви більш, як 12 міс. (крім людей передпенсійного віку), піходящою роботою можуть вважатися оплачувані громадські роботи. Відмова від останніх вважається відмовою від підходящої роботи.

Микола Коваль, директор Бердичівського міського центру зайнятості: «Розширені підстави для припинення виплати допомоги по безробіттю. Вона припиняється у разі відмови безробітного від 2-х пропозицій підходящої роботи, або 2-х пропозицій проходження профпідготовки, перепідготовки, підвищення кваліфікації за направленням ДСЗ, у т.ч. осіб, які вперше шукають роботу та не мають професії (спеціальності), а також у разі відмови від роботи за спеціальністю (професією), набутою після навчання за направленнням ДСЗ.»

Новим Законом відновлено перевірку достовірності даних безробітних, що подаються до служби зайнятості. Для цього має здійснюватися обмін інформацією між службою та ДПА і Пенсійним фондом України. Внесені також зміни до ряду Законів в частині можливості надання центрам зайнятості відомостей, які містяться у системі персоніфікованого обліку, а також щодо права податкових органів надавати центрам зайнятості інформацію з Державного реєстру фізичних осіб — платників податків та інших обов’язкових платежів.

Автор: Олександр Єжель

Камера: Андрій Пеньківський

Chatbubbles Коментарів: 0