Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
Освітяни Бердичева готові крокувати у новий навчальний рік!
Chatbox :)
Дивно наші люди розуміють свобо ...
Time 00:30 - 05-09-2017
Освітяни Бердичева готові крокувати у новий навчальний рік!
Chatbox Татьяна
Для Директор школи (23.235.227. ...
Time 23:57 - 04-09-2017
Тротуарною плиткою вистеляють підхід до майбутньої дитячої поліклініки
Chatbox Вася Бакс
для Аноним (91.229.240.90) -моз ...
Time 22:45 - 04-09-2017
Освітяни Бердичева готові крокувати у новий навчальний рік!
Chatbox Батько
Погоджуюся з попереднім комента ...
Time 22:40 - 04-09-2017
Освітяни Бердичева готові крокувати у новий навчальний рік!
Chatbox Дядько
Моя дівчина,наразі дружина прац ...
Time 22:34 - 04-09-2017
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

11-річне шкільне навчання повернули і запровадили обов’язкову дошкільну освіту

Time Додано: п'ятниця, 23 лип. 2010, 06:00 ( більше 7 року назад )

11-річне навчання повертається у школу. Відповідний законопроект на початку липня ухвалила Верховна Рада України. Зменшення терміну здобуття загальної середньої освіти пов’язане із недосконалістю шкільної програми, розрахованої на 12 років. Зокрема, у найстаршому класі передбачено вивчення матеріалу, який більшості учнів у житті не знадобиться, розповідає начальник управління освіти і науки Валентина Адаменко.

11-річне шкільне навчання повернули і запровадили обов’язкову дошкільну освіту

Валентина Адаменко, начальник управління освіти і науки: “Якщо проглянути програму за 10-12 класи, то там вводяться такі дисципліни, які вивчають на першому курсі філологічного університету. А навіщо дитині, яка хоче стати лікарем чи юристом, детально знати фонетику?”.

Також урядовці пропонують запровадити профільне навчання у 10-11-му класах. Для Бердичева воно нововведенням не буде, тому що за таким працюють уже 5 років.

Валентина Адаменко, начальник управління освіти і науки: «Кожна школа, відповідно до заяв батьків, повинна запровадити ті класи, які оберуть їхні діти. Це може бути філологічний, природничо-математичний, суспільно-гуманітарний, економічний, технологічний чи спортивний напрямок, відповідно до нього, діти тих чи інших шкіл поглиблено вивчатимуть певні предмети”.

12-річка, продовжує очільниця галузі освіти у Бердичеві, відлякувала багатьох школярів, так що ті після 9-го класу, хоч-не-хоч, збиралися кудись вступати. Через це у школах переживали, чи взагалі наберуть старший клас. Із поверненням 11-річного навчання ситуація стабілізувалася. Задоволенню учнів немає меж.

Леся, учениця 9-го класу: “Не хотілося вчитися 12 років, тому я дуже зраділа, коли 11-річку повернули. Але я все одно збираюся поступати після 9-го класу”.

Тетяна, учениця 9-го класу: “11 років, це, звісно, не 12. Але все одно буде важко через те що один рік треба буде пройти програму за два класи. Я особисто у 12-й іти не збиралася”.

Доки школярі радіють, вчителі занепокоєні: якою буде нова програма та підручники, стане відомо лише наприкінці серпня, коли усіх начальників управлінь зберуть у Міністерстві освіти, каже Валентина Адаменко.

Торкнеться реформа і галузі дошкілля. Усі діти 5-річного віку повинні бути охоплені дошкільним навчанням, тому що до першого класу їм слід оволодіти бодай мінімальним багажем знань. Деякі дорослі реагують: не варто забирати в дитини дитинство, мовляв, у 5 років треба гратися, а для навчання ще буде час. Думки інших батьків діляться на “за” і “проти” дитячих садків.

Надія, мама дошкільника: “У 5 років перед школою діти повинні адаптуватися до дитячого колективу. Крім того, у садку навчать азам, тому я вважаю, це позитивна реформа”.

Тетяна, мама дошкільниці: “Я ставлюсь до цієї реформи негативно. Навіщо на один рік віддавати дитину в садок. Тільки до одного вчителя звикне, а потім треба буде міняти. У кожного свої вимоги”.

Елла переконана: навчити дитину читати-писати-рахувати можна і вдома, тому не треба її віддавати до чужих рук.

Елла, мама дошкільника: “Я не против детских садиков, но если есть возможность, а у меня она есть, то лучше не отдавать. Ребенок у меня коммуникабельный, садик нужен тем детям, которые не умеют общаться между собой».

За словами начальника управління освіти, у минулому році п’ятирічні діти були охоплені дошкільним навчанням на 100%. Здійснювалось воно у різних формах, найпоширенішою з яких були підготовчі курси при школах. Також практикували створення груп короткотривалого перебування на базі дитячих садків. Як саме слід запроваджувати у життя нову постанову, урядовий документ відповіді не дає.

Валентина Адаменко, начальник управління освіти і науки: “Не сказано, яким чином ми маємо це робити. Якщо це буде обов’язкове відвідання дитячого садка, тоді виникне проблема з місцями. Можливо, це будуть групи короткотривалого дня”.

Не виключено, що батькам дозволять самостійно підготувати дитину до школи, тільки от програмових вимог, що саме вона повинна знати, ідучи у перший клас, теж наразі немає.

Автор: Інна Покотилюк

Камера: Віталій Сінєльніков

Chatbubbles Коментарів: 0