Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
38 позачергова сесія: депутати підтримали міськводоканал
Chatbox Петро Бондарчук
Вибачте за помилки. Вже наболіло.....
Time 17:13 - 17-07-2018
38 позачергова сесія: депутати підтримали міськводоканал
Chatbox Петро Бондарчук
А, вода текла по Пушкінській 3 ...
Time 17:10 - 17-07-2018
Вода по годинах може повернутися до Бердичева вже з 16-го липня. Причина – зупинка єдиного виробника рідкого хлору  «ДніпроАзоту».
Chatbox Roman Babych
От так новина! 6-й рік в будинк ...
Time 09:53 - 16-07-2018
«Українська Мадонна» Алла Мігай та віртуоз-неоромантик Олексій Ревенко презентували у Бердичеві «Гармонію душі»
Chatbox Анатолий Мозжухин
Вот это я понимаю, так надо раб ...
Time 23:41 - 02-07-2018
«Українська Мадонна» Алла Мігай та віртуоз-неоромантик Олексій Ревенко презентували у Бердичеві «Гармонію душі»
Chatbox Анатолий Мозжухин
Вот это я понимаю, так надо раб ...
Time 23:41 - 02-07-2018
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

1037 першокласників Бердичева підуть до «нової школи»

Time Додано: четвер, 21 черв. 2018, 17:08 ( 27 дн. назад )

Вчителі початкових класів міста, ті, кому цьогоріч випало бути першопрохідцями у впровадженні «нової української школи», у той час, коли діти відпочивають – активно готуються до роботи в нових умовах. Онлайн-курси, тренінгові заняття – таку перепідготовку нині проходять 37 учителів початкових класів міста, аби отримати сертифікат і право навчати по-новому.

1037 першокласників Бердичева підуть до «нової школи»

Методист міського управління освіти нагадає: минулоріч з’являється концепція нової української школи, а з її появою запускається інший проект в освіті – 100 пілотних шкіл, які практично працюють за новими модульними програмами. Із вересня цього року за стандартами «нової української школи» мають навчатись усі першокласники, а учителі – попередньо пройти 150 годин підготовки до роботи в нових умовах.

Тренінгові заняття для учителів проводять на базі 18-ої школи. Ця початкова ланка забезпечена усім необхідним для створення навчального, ігрового, розвивального середовища дітей. У школі дбають про навчання спільно з однолітками дітей з особливими потребами, добудовують спеціальні кімнати, задля впровадження індивідуальних програм розвитку

Розповідаючи і характеризуючи кожен із 9 компонентів «нової української школи», Надія Запольська говорить про умотивованого вчителя, який матиме свободу творчості й розвитку своєї професійності, автономію у плані вибору програми, підручників, розповідає про нове у педагогіці партнерства. Батьки можуть бути гарними помічниками вчителів та учнів.

В освітньому процесі, каже методист, вчитель має орієнтуватись, насамперед, на потреби дитини. Дуже важливим є момент ранкової зустрічі. І це відбуватиметься не за партами, а у дружньому колі, що позитивно налаштує маленьку людину на увесь день.

До нового навчального року буде переобладнано класні кімнати. Клас матиме 4 основних центри: математичний, мовний, природничий та центр читання. Окрім того, можуть бути й зона тиші, відпочинку чи усамітнення. Навчальні парти, а це мають бути сучасні одномістні столи, розставлять колами, так, аби першокласники бачили навпроти обличчя друзів, їх очі, а не спини однокласників.

У навчанні дітей застосовуватимуть компетентісний підхід. Чимало говорять про предметне навчання, цікавіше і перспективніше, адже так важливо, щоб дитина навчилась застосовувати знання на практиці, а не завчати незрозуміле. Теми, що вивчатимуть у першому класі, інтегровуватимуться у навчальні предмети. Так, із природою школярі будуть знайомитись в інтегрованому курсі «Я досліджую світ».

Стандарт нової української школи передбачає поділ початкової освіти на два цикли: 1-2 і 3-4 класи, розповідає Надія Іллівна. Перший цикл початкової освіти – адаптаційно-ігровий – стане введенням у шкільне життя. Домінуючий вид діяльності – це гра. Оцінювати рівень знань дітей з окремих предметів вчитель розпочне із 3-4 класу. 20% резервного часу вчитель використовуватиме на власний розсуд. Випускники 4-го класу складатимуть ДПА. Але чи легко сьогодні нове сприймається учителями?

Непросто й батькам, діти яких із 1 вересня підуть до 1-го класу й навчатимуться за новими освітніми стандартами.

1 вересня до оновлених класів Бердичівських шкіл прийде 1 тис. 37 першачків. Тепер їх називатимуть не учнями, а «здобувачами початкової освіти». Своїх 33-є маленьких «здобувачів» готується зустріти на порозі 4-ої школи і методист, учитель із 20-літнім досвідом роботи, яка багато років працювала у системі розвивального навчання, Надія Запольська.

Ті, хто підуть до 1-го класу, навчатимуться 12 років. Нова шкільна освіта матиме ІІІ рівні: початкова (1-4 класи), базова середня школа (5-9 класи) та профільна середня школа, яка передбачає навчання в ліцеї чи закладах професійної освіти. Стратегія реформування середньої освіти – до 2029 року. Та саме учителі сьогодні є прикладом того, що навчання не закінчується після школи, інститутів, університетів – воно успішно триває і в дорослому житті.

Репортаж: Олени Лук’янюк

Chatbubbles Коментарів: 0