Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
Подвійна ДТП: загинув водій вантажівки
Chatbox Телерадіокомпанія ...
Уся інформація про ДТП – з офіц ...
Time 11:47 - 22-06-2020
Подвійна ДТП: загинув водій вантажівки
Chatbox Iryna Sliusarenko
Вам, "правдиві" журналісти, не ...
Time 17:06 - 20-06-2020
Працівники легкої промисловості приймали вітання із професійним святом
Chatbox Дик Роман
Хоч би раз в житті зняли матері ...
Time 21:04 - 12-06-2020
У Бердичеві «блогер» та його «друзі» знущались над людиною
Chatbox John Kramer
Вы шо, совсем страх потеряли пе ...
Time 03:37 - 02-06-2020
У Бердичеві «блогер» та його «друзі» знущались над людиною
Chatbox Андрей Техник
#Свободу Мусару тишке (((
Time 03:23 - 02-06-2020
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

100 років від Дня народження Йоана Павла ІІ

Time Додано: понеділок, 18 трав. 2020, 14:25 ( близько 2 місяця назад )

18 травня цього року виповнюється 100 літ від Дня народження святого Йоана Павла ІІ, Папи Римського, котрий помер 15 років тому, у 2005 році. Ця особистість для цілого світу, особливо для католицького, є дуже важливою, історичною, каже настоятель Санктуарію отець Рафаїл Мишковський.

Йоан Павло ІІ, мирське ім’я Кароль Юзеф Войтила, народився 18 травня 1920 року у польському містечку Водовіце. Він рано втратив маму, брата і батька, і після 20-ти замислився про життя служителя церкви. У 58-річному віці Войтила стає 264 Папою Римським під іменем Йоан Павло ІІ. За 455 років він стає першим папою римським неіталійського походження. І у багатьох вчинках на папському престолі стає першим. Першим почав шукати примирення з іншими релігіями та перепросив за помилки Католицької Церкви, у тому числі за злочини часів хрестових походів і інквізиції.

У Санктуарії над портретом Йоана Павла ІІ – фігура Матері Божої, подібна до тієї, що знаходиться у далекій ФАтімі (в Португалії).

Серед інших цінних пам’яток у Бердичеві про Папу Римського Йоана Павла ІІ – отець Рафаїл показує на одній зі стін Санктуарію, праворуч від входу, мощі Святого.

Настоятель Санктуарію, отець Рафаїл, ділиться й особистими спогадами про Папу Римського, якого знав і пам’ятає ще із 6-літнього віку, як єпископа Кароля Войтилу.

Кароль Войтила, Йоан Павло ІІ – велетень інтелектуальної праці, каже отець Рафаїл, ведучи нас до навчального класу й показуючи книги митця, філософа, головним питанням роздумів якого були не абстрактні сутності, а ЛЮДИНА, «неповторна особа в унікальному і конкретному бутті».

Коли він пішов із життя, плакав увесь світ. Йоан Павло ІІ став символом любові до Людей і Церкви. У Бердичеві площа перед Санктуарієм іменована на честь Папи Римського – Йоана Павла ІІ, і, нагадаємо, близько 5 літ тому, 20 липня, під час урочистостей Матері Божої Бердичівської перші особи римо-католицької церкви освятили пам’ятник Святішому Отцю. І хоч Йоан Павло ІІ у Бердичеві не був особисто, проте, як писав, «думкою і серцем сюди завжди линув». Саме він у березні 1997 року дозволив коронувати ікону Матері Божої Святого Скапулярію, через кілька місяців особисто освятивши її. А через 4 роки, у 2001-ому, під час його візиту в Україну, вони знову зустрінуться – Папа Йоан Павло ІІ та ікона Бердичівської Божої Матері.